Autóvásárlás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12131 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

tuzliliom írta: Ha tudja valaki, kérem segítsen! Használt autó vásárlása esetén hány hónap munkaviszony szükségeltetik a hiteligényléshez???


Tőlem annak idején nem kérdezték. Bemutattam egy kereseti igazolást, ezt bescannelte a csoki, és kaptam a hitelt. Lakhely bejelentés viszont kell! Igaz mi a nejemmel együtt vettük a kocsit s neki is jólfizető munkahelye van....
Szerintem az eladó hangulatától függ, mert nem az ő rizikója, ha nem fizetsz!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12138 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

DECOTEXT írta:

tuzliliom írta: Ha tudja valaki, kérem segítsen! Használt autó vásárlása esetén hány hónap munkaviszony szükségeltetik a hiteligényléshez???

Tőlem annak idején nem kérdezték. Bemutattam egy kereseti igazolást, ezt bescannelte a csoki, és kaptam a hitelt. Lakhely bejelentés viszont kell! Igaz mi a nejemmel együtt vettük a kocsit s neki is jólfizető munkahelye van....
Szerintem az eladó hangulatától függ, mert nem az ő rizikója, ha nem fizetsz!

Allandó munkaviszonyra van szükség, azaz a probaidö leteltére. Az 3-6 honap.
Ezen kivül függ a kölcsön összegétöl is. 5000 alatt nem téma.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16460 Írta: norbertmiklos
norbertmiklos válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok

Szeretnek vásárolni egy autot de nem tudom ,hogy mit jelent : AU és a HU.
Ha tudtok segitsetek.


Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16468 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

AU = Abgasuntersuchung, (Köny.védelmi zöldkártya)
HU = Hauptuntersuhung (Műszaki vizsga)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26797 Írta: zola2
zola2 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Sziasztok! Az volna a kérdésem,hogy Frankfurtba dolgozom,és még itt is fogok legalabb két hónapot,de a lakcimem Dingolfingbe van. Frankfurtba akkarok venni egy kocsit,itt át tudom e iratni, vagy mi a tehendöm?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26798 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

zola2 írta: Sziasztok! Az volna a kérdésem,hogy Frankfurtba dolgozom,és még itt is fogok legalabb két hónapot,de a lakcimem Dingolfingbe van. Frankfurtba akkarok venni egy kocsit, itt át tudom e iratni, vagy mi a tehendöm?

Át tudod irtani, s ez nagyon könnyű, de miért kínlódzs ilyennel?
Több megoldás is van:


1 / Ha privát veszed a kocsit, akkor van rajta rendszám így azzal mész a 406 kilométerre levő Dingolfing-be. Ott a legrövidebb idő alatt kérsz rá egy helyi rendszámot és átjelented.A régit ilyenkor ott helyben érvénytelenítik és lyuksztják is.

2 / Ha kereskedőtől veszed, akkor ő adhat egy "Kurzzeitkenzechen"-t, amivel az átjelentésig járhatsz.
Itt nagyon ügyellni kell a dátumra!


3 / Vagy a kereskedő ad Dingolfing-i rendszámot, az az, ő maga jelenti át a nevedre. (Ehez kell lakcimbejelentő és személyi vagy útlevél) Mi ezt a variációt szoktuk csinálni, járkáljon a kereskedő ez ügyben! Mivel neki mindenképpen kell az üzlet, megteszik szinte mindig!(Kb 1 hónapja vettünk egy KIA-t, kb 60 km-re. Ott is a kereskedővel csináltattuk meg mindent lakhelyünk szerinti rendszámot. Ráadásul ez benne volt (utólag), a már előre kialkudott árban....
;)

4 / S végül: leveteted az ottani rendszámot, felrakod egy trailer-re és magad viszed a kocsit Dingolfingbe, majd magad járkálsz a rendszám miatt.... (Így a legdrágább a 400 km miatt is!) !

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!