Autóvásárlás Németországban

Több
11 éve 4 hónapja #26836 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

DECOTEXT írta:

zola2 írta: Sziasztok! Az volna a kérdésem,hogy Frankfurtba dolgozom,és még itt is fogok legalabb két hónapot,de a lakcimem Dingolfingbe van. Frankfurtba akkarok venni egy kocsit, itt át tudom e iratni, vagy mi a tehendöm?

Át tudod irtani, s ez nagyon könnyű, de miért kínlódzs ilyennel?
Több megoldás is van:


1 / Ha privát veszed a kocsit, akkor van rajta rendszám így azzal mész a 406 kilométerre levő Dingolfing-be. Ott a legrövidebb idő alatt kérsz rá egy helyi rendszámot és átjelented.A régit ilyenkor ott helyben érvénytelenítik és lyuksztják is.

2 / Ha kereskedőtől veszed, akkor ő adhat egy "Kurzzeitkenzechen"-t, amivel az átjelentésig járhatsz.
Itt nagyon ügyellni kell a dátumra!


3 / Vagy a kereskedő ad Dingolfing-i rendszámot, az az, ő maga jelenti át a nevedre. (Ehez kell lakcimbejelentő és személyi vagy útlevél) Mi ezt a variációt szoktuk csinálni, járkáljon a kereskedő ez ügyben! Mivel neki mindenképpen kell az üzlet, megteszik szinte mindig!(Kb 1 hónapja vettünk egy KIA-t, kb 60 km-re. Ott is a kereskedővel csináltattuk meg mindent lakhelyünk szerinti rendszámot. Ráadásul ez benne volt (utólag), a már előre kialkudott árban....
;)

4 / S végül: leveteted az ottani rendszámot, felrakod egy trailer-re és magad viszed a kocsit Dingolfingbe, majd magad járkálsz a rendszám miatt.... (Így a legdrágább a 400 km miatt is!) !

Szerintem ő arra gondolt, hogy át tudja-e iratni anélkül, h elvinné DGF-be...


1 / Ha privát veszed a kocsit, akkor van rajta rendszám így azzal mész a 406 kilométerre levő Dingolfing-be. Ott a legrövidebb idő alatt kérsz rá egy helyi rendszámot és átjelented.A régit ilyenkor ott helyben érvénytelenítik és lyuksztják is.

Ilyen tényleg van? Én úgy tudtam, hogy a rendszám az a saját tulajdonod és még ha akarnád se tudnád odaadni másnak....
Mi amikor kocsit vettünk kint, akkor mindig kellett, hogy intézzünk kurzzeitkennzeichent, függetlenül attól, hogy privat volt-e vagy handler

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26838 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

dreizwanzig írta: Ilyen tényleg van? Én úgy tudtam, hogy a rendszám az a saját tulajdonod és még ha akarnád se tudnád odaadni másnak....Mi amikor kocsit vettünk kint, akkor mindig kellett, hogy intézzünk kurzzeitkennzeichent, függetlenül attól, hogy privat volt-e vagy handler

Az más, az akkor van ha külfödre viszed! ha országon belül laksz, akkor a rajtalevö rendszámmal viheted, ha van müszakija a kocsinak! Az eladó azonnal jelenti, hogy a kocsit eladta (neked) igy nem gond az sem ha baleset van, mert tudják kié a kocsi s ez fügetlen a rendszámtól. A mikor a fiam vette az aduiát, nem volt ideje, s csak egy hét múlva jelentette át.... Persze a törvényes az azonnali átjelentés, de néhány nap ne gond!

UI: Egyszer eladtunk egy kis ford fiesztát. Az új tulaj nem jelentette át,
s fél év múlva továbbadta a kocsit még a mi rendszamunkkal.......!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26922 Írta: laca52
laca52 válaszolt a következő témában: Autóvásárlás Németországban

Az adásvételi szerződéssel , forgalmival és törzskönyvvel (német nyelvű) irány a legközelebbi Kfz-Zulassungsstelle . Ott fizetsz 33 eurót az új forgalmiért és törzskönyvért. Aztán 28 euróért (de ez változó lehet) legyártathatod a rendszámot. Ez mindig közel van a Kfz-Zulassungsstelle-hez. Persze ez csak akkor igaz ha érvényes a műszaki vizsgája a kocsinak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!