Tv díj fizetése

Több
13 éve 2 napja #3485 Írta: beatrix0623
Tv díj fizetése téma létrehozva beatrix0623 által

Sziasztok!

Minap kaptunk egy levelet a GEZ-től. Ha jól értelmeztük, valamiféle TV díjról van szó, ami havonta igen csak drága. Tud-e valaki erről információt adni és hogy vannak-e kiskapuk, amikkel kikerülhető a havi kifizetése.

Válaszotokat előre is köszönöm

Beatrix

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
13 éve 2 napja #3487 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Szia!
Ez a bizonyos Gebühren Einzugs Zentrale szedi be havonta a díjat. Ezt fizeted, ha van tévéd, rádiód, internetképes mobilod, és interneted a számítógépedhez.
Lehetőségük van téged ellenőrizni, persze te nem vagy köteles őket beengedni a lakásodba.
Egy-két dolgot mindenképpen be KELL jelentened, és fizetned kell, mert nem fogják elhinni, hogy még tévéd sincs, és a végén nagy bajod lehet belőle. Szóval muszály fizetned, mert nem fognak nyugton hagyni.
A weblapjukon megtalálsz minden információt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 16 órája #3530 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Hozzánk egy csaj jött be, mondván, a Deutsche Telekommtól van, ellenőrzi az internet-hozzáférést... Rá 3 napra rögtön megkaptam én is a levelet a GEZ-től. Szóval jó tanács: SENKIT ne engedj be a lakásba, ha mégis azt jelented, hogy NINCS tévéd, sem mobilod... Nyugodtan elhajthatod őket, nem vagy köteles eleget tenni e kérésüknek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #3547 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Sziasztok
Sajnos nincsen kis kapu,es elhajthatod oket egy darabig. De elobb vagy uttobb ugy is fizetni kell ezt a havi dijat. Ez az elet rendje itt.:)

udv
lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • sotiman
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 hónapja - 12 éve 6 hónapja #7351 Írta: sotiman
sotiman válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Sziasztok. András vagyok. Nem régóta vagyok itt Németországban és nincs még tapasztalatom sok ebben a témában. 2 hónapja van albérletem és kaptam egy levelet Köln-ből, amiben azután érdeklődnek, hogy van-e tv, pc, dvd lejátszó, autórádióm és, hogy milyen lakásban lakom. Hallottam róla, hogy ezek után adót kell fizetnem ez tényleg igaz? Mennyire ellenőrzik ezeket. Kérem a segitségeteket és bizom a magyarokban a határon túl segitik egymást :-Ö

MInden jót mindenkinek

Üdv: András

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #7355 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Szioka

Bizony fizetned kell utánna :) Mindenn képpen legalább egyet be kell jelenteni, mert ugy sem hiszik el, hogy nincs.:sick: Tőlds ki a levelet amit küldtek és küld vissza, azt nem fogják ellenőrizni most hány db-od van tv-ből stb. De vigyázz később ellenőrizhetik senkit ne engedj be a lakásba idegent :unsure:
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!