Tv díj fizetése

Több
11 éve 8 hónapja #22163 Írta: mercy
mercy válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Sziasztok! Most fizettünk 3 hónapra (TV-re, rádióra) 53,94 €-t. Sajnos ezt tényleg nem lehet eltitkolni, a minimumot be kell jelenteni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22167 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

keeek írta: ....meg se merem nezni mennyi lehet, ha meg emeltek is! nekem ez a 2009-es arlista is sokkolo volt. tulajdonkeppen miert kell fizetni? nem nagyon ertem a lenyeget. A kereskedelmi radiok ugyis reklampenzbol elnek, a TV adashoz meg kell havidijat fizetni a megfelelo szolgaltatonak. Ugyszinten az internetert. Mi az elmeleti alapja? ja es a mobiltelefont meg aztan vegkepp nem ertem

Valószinü jövö évtöl minden háztartásnak fizetnie kell a BRD-ben TV/RADIO dijat. Ha van TV ha nincs! Mindenhol nézed és hallagtod (autórádió, mobiltelefon, stb) vagy nézheted és hallgathatod. Pontosan ez a lényege és nem az, hogy kereskedelmi vagy sem! Van több mint 149 német nyelvü állami digitális német TV adó amiböl sok nem reklámból él. Ha nézed, ha nem, fizetsz érte mert NÉZHETED ugyanis nem kódolt!!

Ez hasonlit az otthoni szemétdijra, ahol lakom! Lakóhelyemen minden
háztartásnak kell fizetnie szemétdijat. Ha van szemét ha nincs, mert
a szolgáltató járja az utcákat és rendszeresen elviszi a szemetét annak
aki kirakja a kukát!! Fizetni mindenkinek kell!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22178 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

DECOTEXT írta:

keeek írta: ....meg se merem nezni mennyi lehet, ha meg emeltek is! nekem ez a 2009-es arlista is sokkolo volt. tulajdonkeppen miert kell fizetni? nem nagyon ertem a lenyeget. A kereskedelmi radiok ugyis reklampenzbol elnek, a TV adashoz meg kell havidijat fizetni a megfelelo szolgaltatonak. Ugyszinten az internetert. Mi az elmeleti alapja? ja es a mobiltelefont meg aztan vegkepp nem ertem

Valószinü jövö évtöl minden háztartásnak fizetnie kell a BRD-ben TV/RADIO dijat. Ha van TV ha nincs! Mindenhol nézed és hallagtod (autórádió, mobiltelefon, stb) vagy nézheted és hallgathatod. Pontosan ez a lényege és nem az, hogy kereskedelmi vagy sem! Van több mint 149 német nyelvü állami digitális német TV adó amiböl sok nem reklámból él. Ha nézed, ha nem, fizetsz érte mert NÉZHETED ugyanis nem kódolt!!

Ez hasonlit az otthoni szemétdijra, ahol lakom! Lakóhelyemen minden
háztartásnak kell fizetnie szemétdijat. Ha van szemét ha nincs, mert
a szolgáltató járja az utcákat és rendszeresen elviszi a szemetét annak
aki kirakja a kukát!! Fizetni mindenkinek kell!


149? a mi tv-nk nem is tud ennyit fogni. de meg annyi adas sincs rajta amennyit tudna, van asszem 20 ado. de minek is ennyi, nyilvan a legtobb marhasag. De a Tv-ert kell a kabeltv-nek is fizetni, ezert nem ertettem. Mindegy, majd kiderul. kozel 20 euro havonta bizony nem kis osszeg. Emellett erdekes, hogy miert van olyan sok reklam folyton, legalabb ennyi elonye lehetne ennek a dijnak. Meg egy 25 perces musorban is van 2. Mindegy, majd megszokjuk ezt is :D :D Azert en nagy lobbitevekenyseget erzek ezek mogott, olyasmit mint a provizional.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22194 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

keeek írta: 1/ 149? a mi tv-nk nem is tud ennyit fogni. de meg annyi adas sincs rajta amennyit tudna, van asszem 20 ado. de minek is ennyi, nyilvan a legtobb marhasag.

2/ De a Tv-ert kell a kabeltv-nek is fizetni, ezert nem ertettem. Mindegy, majd kiderul. kozel 20 euro havonta bizony nem kis osszeg. Emellett erdekes, hogy miert van olyan sok reklam folyton, legalabb ennyi elonye lehetne ennek a dijnak. Meg egy 25 perces musorban is van 2. Mindegy, majd megszokjuk ezt is Azert en nagy lobbitevekenyseget erzek ezek mogott, olyasmit mint a provizional.

1/ 149 csak a német nyelvü adó. TV adás van több 100. Ha csak 20 adót tud fogni a TV nálad, akkor talán ideje lenne kicsarelni a kütyüt! Az én csöves, régen kidobott televizióm tunerja is már 300 adóhelyes volt. nehéz elhinnem, hogy nálad meg olyan TV van ami csak 20 adót tud fogni! (Igaz év elejétöl itt a BRD-ben megszünt az analóg sugárzás tehát csak a digitális vevökkel foghatsz adásokat!) A müholdas vevönél több mint 1500 TV és rádió adó van az Asrtáról. ha két vagy többfejes vevöd van akkor ennek többszöröse höhet be. (Eutelsat)
2/ A kábel TV-nél a szolgáltatást fizeted, nem az adót! Adókat csak a különbözö csomagoknál kell fizetned! A 20 euró az egy alap szolgáltatás aminél (nálad) 1 euró/adó! Nos ez nem tünik soknak! Én nagyon is jónak tartom ezt. Mi csak 3 adó miatt vettük az alapcsomagot: National Geografik, Palnet, Historie. Már ez a három megér 20 eurót! Ha meg még a selekt video kinálatot is kéred akkor olyan mintha moziba járnál otthon!


UI: tegyél ki egy digitalis müholdas vevöt, akkor több 100 TV-d lesz ingyen! Mi sokat nézünk TV-t mert sok információs adónk van. (NTV, N24, EURO NEWS, stb) Elkerülhetetlen, hogy sok szemét is bejöjjön, de ezeket nem kell nézni. A német állami digitális (hármas) adókon alig van reklám, s 20 óra után a filmeket sem szakitják meg! Ne a HSE24-et és a QVC nézd....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22223 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

DECOTEXT írta:

keeek írta: 1/ 149? a mi tv-nk nem is tud ennyit fogni. de meg annyi adas sincs rajta amennyit tudna, van asszem 20 ado. de minek is ennyi, nyilvan a legtobb marhasag.

2/ De a Tv-ert kell a kabeltv-nek is fizetni, ezert nem ertettem. Mindegy, majd kiderul. kozel 20 euro havonta bizony nem kis osszeg. Emellett erdekes, hogy miert van olyan sok reklam folyton, legalabb ennyi elonye lehetne ennek a dijnak. Meg egy 25 perces musorban is van 2. Mindegy, majd megszokjuk ezt is Azert en nagy lobbitevekenyseget erzek ezek mogott, olyasmit mint a provizional.

1/ 149 csak a német nyelvü adó. TV adás van több 100. Ha csak 20 adót tud fogni a TV nálad, akkor talán ideje lenne kicsarelni a kütyüt! Az én csöves, régen kidobott televizióm tunerja is már 300 adóhelyes volt. nehéz elhinnem, hogy nálad meg olyan TV van ami csak 20 adót tud fogni! (Igaz év elejétöl itt a BRD-ben megszünt az analóg sugárzás tehát csak a digitális vevökkel foghatsz adásokat!) A müholdas vevönél több mint 1500 TV és rádió adó van az Asrtáról. ha két vagy többfejes vevöd van akkor ennek többszöröse höhet be. (Eutelsat)
2/ A kábel TV-nél a szolgáltatást fizeted, nem az adót! Adókat csak a különbözö csomagoknál kell fizetned! A 20 euró az egy alap szolgáltatás aminél (nálad) 1 euró/adó! Nos ez nem tünik soknak! Én nagyon is jónak tartom ezt. Mi csak 3 adó miatt vettük az alapcsomagot: National Geografik, Palnet, Historie. Már ez a három megér 20 eurót! Ha meg még a selekt video kinálatot is kéred akkor olyan mintha moziba járnál otthon!


UI: tegyél ki egy digitalis müholdas vevöt, akkor több 100 TV-d lesz ingyen! Mi sokat nézünk TV-t mert sok információs adónk van. (NTV, N24, EURO NEWS, stb) Elkerülhetetlen, hogy sok szemét is bejöjjön, de ezeket nem kell nézni. A német állami digitális (hármas) adókon alig van reklám, s 20 óra után a filmeket sem szakitják meg! Ne a HSE24-et és a QVC nézd....


azt hiszem nem tul jol fogalmazok, mert mindig felreerted. :(
kb 20 ado jon be, a Tv tudna tobbet is szerintem. Valoban regi, nem is a mienk, a lakasban van, de nem hiszem h az uj Tv mostanaban lesz napirenden..
Fej, csak a nyakunkon van, ilyen muholdas kutyukre egyelore nincs idonk, dee koszonom a tanacsot, ha vagyunk majd 1500 adora (szedito!!), akkor megegyszer rakerdezek majd, melyiket is ajanlod.
20 euro az nem a kabel adas, fogalmam sincs az mennyi, nem mi vagyunk itten a foberlok, 20 euro az az ado, amit emlitett itt valaki, h 3 honapra 60 euro a TV + Radio (azt meg se merem kerdezni, hogy ha 2 Tv-nk van és 2 rádiónk, de talan az mindegy is, hiszen nem a musor veteleert, hanem annak a lehetosegeert kell fizetni :) )
ezekszerint csak 3 allami ado van, nem 150 :) egyebkent van amelyik tenyleg nem tunik rossznak.
Filmes ado engem csak akkor erdekelne, ha eredeti nyelven lennenek a filmek, a nemet szinkron max nyelvtanulasnak jo, de elvezni nehezen tudom :) (a magyart se, marmint amiket most adnak a Tv-ben..)
akarhogyis, ez van :) evi kozel 250 eurot jobb lesz mar most havonta belekalkulalni. No meg az evi 650 templomadot. ez eddiglen 900euro. Sebaj, nyaralas helyett majd megnezunk egy jo kis termeszetfilmet az N24en :)))))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22232 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

keeek írta: ezekszerint csak 3 allami ado van, nem 150

Dehogy is. Rengeteg harmadik adó van. Ez nem "sorban" a harmadik, ahenm a 3. csoportba tartozók. Már egyszer lejjebb belinkeltem neked. Ez a digitális (HD) adók listája:
http://www.senderliste.info/deutsche-hd-tv-sender.html
Itt más adókat is találsz ha baloldalon a linkeket hasznáod.
Rádió és TV dijat egyszer fizetsz csak, akár mennyi vevöd van! 1 háztartás 1 TV dij. Kész! Itt minden megtalálsz. Mi mennyi, kinek jár felmentés, stb. Most az összeg: 17,98 Euro/hó de negyedévenként vonják. Ezért az összes állami adót foghatod, ha a megfelelö digitalis kütyüt megveszed. Ezt viszont akkor is fizeted, ha egy német állami adót sem nézel. (Ez ugyanis magányügy!) Ezen felül (!) rengeteg más németnyelvü szabadon fogható adó van, amire rájön több száz (ezer) külöföldi adó pl. a mühldas vevönél.
http://www.gez.de/

Meg fogsz lepödni, de mi gyakran nézzük az arab/angol Al Jazeera Arabic TV-t, mert bizony sok nagyon is eredeti hiradást láthatunk itt, amit pl. a cenzúra Európában nem szivesen enegd át.... Sok mindenröl lenne más véleményünk, az USA ikertornyok történetéröl is!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!