Tv díj fizetése

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37463 Írta: eurolaszlo
eurolaszlo válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám ezzel a TV díjjal kapcsolatban
2 éve vagyok Németországban. Eddig nem is hallottam erről a TV díjról
Tegnap kaptam egy felszólítást hogy fizessek be 340 euro-t mert tartozom
Ahol én lakom ott két ház van egy helyrajzi számon és a főbérlőm fizeti ezt az adót
Valaki meg tudná mondani,hogy nekem ki kell fizetnem ezt a tartozást vagy kinek kell ezt kifizetni a főbérlőmnek?
Mit lehet tenni most? Nekem ez örök tartozás lesz a szolgáltató felé?
Remélem tud valaki segíteni ez ügyben
Köszönöm előre is!

Üdv:Laci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37464 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Szia László,

a TV-díj per háztartás értendö. Ha tehát te a föbérlö házában, de külön lakásban laksz (pl. ún. Einliegerwohnung), akkor azt bizony neked (is) kell fizetned. Ha a föbérlötöl teszem azt csak egy szobát bérelsz (klasszikus albérlet), akkor ö fizeti az egész lakásra és neked nem kell külön fizetned (ilyenkor viszont nyilatkozni kell arról, hogy te egy TV-díjat fizetö ember háztartásában laksz és meg kell hozzá adni az ö ügyfélszámát - azaz legjobb, ha ezt az igazolást ö maga írja). A helyrajzi szám ilyen szempontból teljesen irreleváns...
Remélem tudtam segíteni.
Üdv:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37465 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Ja, kihagytam az elöbb: a leírt szitud alapján ("két ház egy helyrajzi számon") nagyon valószínü, hogy fizetned kell, ez havi 17,98 € , a visszamenölegesen kivetett díjra viszont simán kérhetsz részletfizetési kedvezményt, gond nélkül megadják, de azt viszont pontosan kell fizetni, mert ök aztán semmi perc alatt küldik a behajtós figurát....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37466 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

eurolaszlo írta: Akadt egy kis problémám ezzel a TV díjjal kapcsolatban 2 éve vagyok Németországban. Eddig nem is hallottam erről a TV díjról
Tegnap kaptam egy felszólítást hogy fizessek be 340 euro-t mert tartozom. Ahol én lakom ott két ház van egy helyrajzi számon és a főbérlőm fizeti ezt az adót
Valaki meg tudná mondani,hogy nekem ki kell fizetnem ezt a tartozást vagy kinek kell ezt kifizetni a főbérlőmnek?
Mit lehet tenni most? Nekem ez örök tartozás lesz a szolgáltató felé?
Remélem tud valaki segíteni ez ügybenKöszönöm előre isÜdv:Laci


Szerintem fizetned kell, mert nem a helyrajzi szám számít hanem a háztartás. Ahol én lakom ott egy helyrajzi számon van 15 lakás (háztömb). Itt is minden lakás bérlőnek külön kell fizetnie.
Azt meg nem értem, hogy nem hallottál ilyenről, de ez végülis mindegy.
Egyébként minden háztartásnak kell fizetnie, hacsak valamilyen indokkal nem kért s kapott az illető felmenést. INFO

(Elvileg még az autórádió/DVD lejátszó/Computer/stb után is köteles lennél..... tehát, hogy ha nincs TV-d az nem indok!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37467 Írta: eurolaszlo
eurolaszlo válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Szia Gejza!

Köszönöm,hogy ilyen gyorsan segítettél! :)
Ennek alapján megpróbálom megoldani ezt a problémát...remélem minden rendben lesz
További szép napot!
Üdv:Laci
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 11 hónapja #40422 Írta: ferhor3
ferhor3 válaszolt a következő témában: Tv díj fizetése

Szep estet!
2020.novembertol bejelentkeztem lakcimre Hannoverben.A lakasban harman lakunk jelenleg, mindenki be van jelentve ide.Kaptam egy levelet a Deutscheradiotol, miszerint engem beregisztraltak es kaptam egy beitrags nummer-t.Elotte nem eltem Nemetorszagban.Nem tudtam hogy itt letezik ez az ado.A tulajdonos azt mondta nem kell vele foglalkozni o fizeti mindig.Nem beszelek nemetul de angolul irtam nekik egy levelet es visszakuldtem nekik a csekket.Megirtam hogy a tulajdonos fizeti ot keressek meg.Visszairtak hogy az ugy tisztazasa erdekeben kuldjem el nekik az elofizeto nevet es a regisztracios szamat.Kerdesem a kovetkezo, ha ezt elkuldom utanna torolnek engem a regisztraciobol hogy ne legyen 2 elofizeto, mivel haztartasonkent egy elofizetesre kotelezhetnek.Illetve a mar kiallitott csekett mindenkeppen fizetnem kell, fuggetlenul attol hogy az adott idoszakban mar egyszer ki volt fizetve.valaszt elore is koszomom!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!