Buszsofőr állás

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12382 Írta: apapoco
Buszsofőr állás téma létrehozva apapoco által

Sziasztok!
Nem tudom h jó helyre írok?
Szeretnék segítséget kérni buszvezetői állást keresek lehet tömegközlekedés v más.
Hivatásos sofőr vagyok az EU-s vezetői vizsgám is meg van Haladó szinten beszélem a Németet Angolul értek és beszélek.Közel 30-éve vezetek bejártam majd nem egész Europát nagyon jó a tájékozódásom . Mindegy Németen belül hol lenne a buszvezetői munka.Mennyi a korhatár a tömegközlekedési munkában.?
Ha tudtok valamit segítsetek nagyon köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12406 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Szia!
Bár én nem vagyok kompetens az ügyben de HIVATALOS állást itt könnyen találsz :http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e2s1
Nur Stellen mit folgenden Begriffen- részhez beírod hogy pl busfahrer vagy hasonló és mindjárt ki is dob neked országos szinten legalább 200 állást.
Azt hogy mi a korhatár nem tudom, de akikkel volt szerencsém itt Münchenbe azok sem voltam épp fiatalok! Na meg zömében nem is németek.Az biztos hogy annyira kell tudni németül hogy ha vmiért nem indul a busz, akkor el kell tudni mondani a diszpécsernek hogy mi a bibi (pont hallottam mikor egy román sofőrnek gondja akadt és hallottam a beszélgetést)
További feltételeket nem tudom, de többnyire le vannak irva a hirdetésekben.
Remélem irányadónak jó voltam!
Üdv
Zsu
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, apapoco

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12530 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Szia apapoco,

javaslom látogasd időnként a Frankfurti VGF (Verkehrsgesellschaft-Frankfurt) honlapját, időnként keresnek helyi tömegközlekedésre sofőröket. www.vgf-ffm.de

Jelenleg ugyan csak villamos, ill. metrovezetőket keresnek, de tavaly nyáron sok sofört kerestek. /Talán van átképzés is sínpályás szerelvény vezetésére, ha érdekel./
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, apapoco

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12548 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Vagy így is rákereshettek a buszsofőr állásokra:
http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=de&acro=job&catId=482&parentCategory=482
A mai napon 514 üres hely van rajta.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Tomcsi
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja #24382 Írta: Tomcsi
Tomcsi válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Üdv Mindenkinek!

Buszvezetőként vállalnék munkát Németországban ,álláshirdetés lehet találni, nyelvtudás van, de a különböző ajánlatok közt ( még nyilvános vagy városi közlekedési vállalatok közt is) igen nagy a szórás a kereset tekintetében!
Tudom hogy ez sok mindentől függhet, pl.: váltott műszak, stb.
Hol érdemes inkább próbálkozni, magán cégnél vagy városi közlekedési vállalatnál?
Az Urlaubsgeld azt jelenti hogy fizetve van a szabadságom, vagy + juttatás?
Van valakinek ilyen irányú tapasztalata ?
Előre is köszönöm: Tomcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24386 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Tomcsi írta: Hol érdemes inkább próbálkozni, magán cégnél vagy városi közlekedési vállalatnál?Az Urlaubsgeld azt jelenti hogy fizetve van a szabadságom, vagy + juttatás?


Kedves Tomcsi! Egy városi közlekedési vállalatnál jobb, mert biztosabb az állásod ha felvesznek, de hol van ilyen? Itt ahol lakom a városi járatokat különbözö cégek (magán vállalaltok) végzik.
Az "Urlaubsgeld" az azt jelenti, hogy a cég pluszban ad a szabira egy összeget. Legtöbbször (náluk is) van egy 13. havi bér, amit a cég idöarányosan fizet a szolgálati évek alapján. (Nálunk 100% a harmadik évtöl de a tanulók is kapnak 25%-ot) s ezt elosztják karácsony és a szabi között: 50%-50%-ban! Felhivom a figyelmedet, hogy ez nem kötelezö jellegü csak adható! Ha a cég ahol majd dolgozni fogsz nem ad akkor nem követelhetö!**


** Nálunk a szerzödésben úgy van feltüntetve, hogy "ha a cég gazdasági helyzete megengedi akkor fizethetö" Eddig egyszer fordult elö a 13 évem alatt (2008-ban), hogy csak 50% volt az egész, (25-25) tehát csak a fele, de 1 évre rá kifizették visszamenöleg!


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Tomcsi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!