Buszsofőr állás

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
9 éve 9 hónapja #36970 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék. Most csinálom a buszjogosítványt, mert családot szeretnék idekinn alapítani és szeretnék minden este a családommal lenni. Ehhez sajnos az LKW nem éppen tud hozzájárulni így váltanom kell. A kérdésem az lenne, hogy valahol olvastam, hogy a német sofőröknek kell valami plusz engedély (nem is tudom mi pontosan), de a magyar sofőröknek vajon elég a jogsi, PÁV II., GKI kombo? vagy nekünk is kell valami plusz vizsgát/vizsgálatot tenni, ha igen mi az és hol lehet megcsináltatni?
Köszönöm előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36977 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

SzGerg írta: Érdeklődni szeretnék. Most csinálom a buszjogosítványt, mert családot szeretnék idekinn alapítani és szeretnék minden este a családommal lenni. Ehhez sajnos az LKW nem éppen tud hozzájárulni így váltanom kell. A kérdésem az lenne, hogy valahol olvastam, hogy a német sofőröknek kell valami plusz engedély (nem is tudom mi pontosan), de a magyar sofőröknek vajon elég a jogsi, PÁV II., GKI kombo? vagy nekünk is kell valami plusz vizsgát/vizsgálatot tenni, ha igen mi az és hol lehet megcsináltatni?
Köszönöm előre is!

Nos, igen kell! Itt nem elég az ha van buszra jogsid, kell egy személyszállitási különbözeti is. Szerintem ezt németül kell lettenned! Nem értem azért a gondodat, mert ha van kamionra jogsid és van egy veszélyes anyagok szállitására is papirod, 1000 munkahely között válogathatsz mint kamionos! Buszsofőrként viszont nehéz lesz munkát kapnod!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36981 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Buszvezetökben is ugyanakkora hiány van, nem egy cég konkrétan toboroz Magyarországon.... Persze nyilván egy helyi buszjáraton nem lehet annyit keresni, mint kamionosként, de hát valamit valamiért....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • SzGerg
  • SzGerg profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Nem vagyok tökéletes, hiányzik belőlem a hiba :-)
Több
9 éve 9 hónapja #37019 Írta: SzGerg
SzGerg válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

DECOTEXT írta: Nos, igen kell! Itt nem elég az ha van buszra jogsid, kell egy személyszállitási különbözeti is. Szerintem ezt németül kell lettenned! Nem értem azért a gondodat, mert ha van kamionra jogsid és van egy veszélyes anyagok szállitására is papirod, 1000 munkahely között válogathatsz mint kamionos! Buszsofőrként viszont nehéz lesz munkát kapnod!


No igen, ezzel a személyszállítási különbözetivel nem vagyok kibékülve... Keresgéltem már neten, de úgy néz ki Google ez esetben nem a barátom. Mi ennek a neve, Valami ÖPNV rémlik, de így nem sok tanfolyam lehetőséget találtam. Vagy nem ez a neve, vagy én keresek rossz helyen. Remélem valaki tud segíteni, hogy én tudok-e valamit rosszul és ha igen akkor mit keressek... ADR (az általad említett veszélyes anyagok szállítása papír) nem lenne rossz ötlet, csak nem hetente egyszer szeretnék hazamenni a családomhoz, hanem inkább elmegyek buszra, ahol majdnem hasonló -egyes helyeken több fizetést adnak, mint a hetelős LKW melóban... Amúgy nem gond, csak tudatos családtervezés, mert lassan gyerkőcöt szeretnénk és szeretném látni felnőni :) nem pedig hétvégi apuci lenni, amibő a gyerek annyit érzékel, hogy hétvégente idejön valami bácsi megver oszt elmegy...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37020 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Ezek a linkek segítenének?
Csak az adójogból ismerem: Fahrgastbeförderung kulcsszó


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37021 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Buszsofőr állás

Qrva eccerű. Általában, ha buszjogsit csinálsz, magától értetődik, hogy a tanfolyamon minden kapcsolódó esetlegesen külön elvégzendő tanfolyamra felhívják a figyelmedet. Amúgy elvileg hol lenne a legeccerűb utánnakérdezni, mint a Fahrschulenél, ahol csinálod a buszjogsit. Ha valakik, akkor Ők elsőkézből illetékesek. :P Amúgy, egy időben úgy volt (magyarban ) hogy nem is tudtál busztanfolyamra menni, amíg nem volt meg a kibővített "elsősegély" tanfolyamod, ill. a személyszállításhoz szükséges PÁV vizsgád, ennyi. Tehát, a kérdésedet intézd a "Fahrschule" felé, biztos hogy kimerítő választ fogsz kapni.
Az úgynevezett "EU"konform vizsga az itt van é Ezt függetlenül attól milyen jogsid van öt évente kell ismételni. A vizsga amúgy nem helytálló, mert csak a részvételt kell igazolni.
Öt Module a 8,45 óra és ca 120 €/ modul.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!