Angol nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 3 hónapja #13302 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szia MBTomi!
Nem tudom te mennyit kapsz otthon, elképzelheto hogy kint a te fizetesedbol megelnetek ugy mint otthon a kettotokebol.
A kerdes az hogy a parod, hogy elne azt meg hogy
-meg kell tanulnia a nyelvet es a szakmat is ha ott is konyvelni akar
-vagy teljesen masba kezd.
Szoval a sajat szakmajaban es otthoni poziciojaban nem fog tudni (az elejen biztos) elhelyezkedni.
Ezt valaki "nehezen" eli meg. Cserebe viszont egy nyugodt, kiegyensulyozott es biztosabb eletet kaptok. Ezt kell fontolora venni.
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13307 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

mbtomi írta: Csak a tisztánlátás kedvéért: én a Knorr-Bremse-nél dolgozom, mint minőségügyi mérnök és ott is dolgoznék majd Münchenben kb. 3000€-ért (netto) és én beszél(getem) a németet.
Azért kérdeztem páromat is, hogy ne kelljen otthon ülnie egész nap. Nem tőle függ hát, hogy meglünk-e vagy sem, így szerintem nem olyan sötét a kép. Ha kell, akkor kitanul valami mást meg természetesen a németet is. Csak úgy, hogy itt Mo-n főkönyvelő 6 beosztottal és több, mint 500e bruttoval a kinti kép nem túl bíztató...

Na, itt is láthatod, hogy nagyon fontos az információ! Ha neked van jó állásajánlatod akkor teljesen másképpen néz ki a dolog! A 3000 nettó Münchenben nem sok! Gondolj arra, hogy alakás nagyon drága, s könnyen a fele rámegy rezsivel együtt! + Biztositások, + kaja + közlekedés + stb. Lányom Münchenben lakik és a Microsoftál dolgozik!
Előttem viszont titok, hogy 500 ezer Ft bruttónál
miért akar valaki külföldre menni egy viszonylagos
izolációba, s várni, hogy a napok teljenek..........??
Szerintem a mai, otthoni együttes jövedelmetekből
arányaiban több marad a megélhetésre, mint ha itt
kint egyedül keresel és ketten éltek Münchenben!
keresel egy drága városban!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13312 Írta: candy000
candy000 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

ezt én sem értem.
Én befognám a szám ha közülünk valaki ennyit keresne, nem csak a netto 90-et :-(

de nem vagyunk egyformák.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13634 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Nagyobb hanyadban kell, kisebb hanyadban nem kell nemet nyelvtudas, azokat nevezzuk kiveteles eseteknek, de azert nem lehetetlen, csak ritka. Altalanositani szerintem nem szabad belole.
Egy ismerosunk atomfizikuskent vegzett, doktori cimet szerzett, voros diplomazott.
Lezerkutato ceghez kerult Németorszagba folyekony angol tudassal , nemet nyelvtudas nelkul. A ceg amerikai. Munkaszerzodes angolul volt, alberletet ceg intezte. Munkahelyi kommunikacio nyelve angol volt kezdetben. Azota megtanult nemetul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13639 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szia magyaranyuka!
En mindig is azt irom, hogy diplomaval, erdemes a szakmaban allast keresni, mert ha keresett a szakember, bizony lehetseges, hogy nyelvtudas nelkül is felveszik, illetve segitenek a nyelvtanulasban. De csak ha nagyon kell a szakember.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13652 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Nagyobb hanyadban kell, kisebb hanyadban nem kell nemet nyelvtudas, azokat nevezzuk kiveteles eseteknek, de azert nem lehetetlen, csak ritka. Altalanositani szerintem nem szabad belole.Egy ismerosunk atomfizikuskent vegzett, doktori cimet szerzett, voros diplomazott.Lezerkutato ceghez kerult Németorszagba folyekony angol tudassal , nemet nyelvtudas nelkul. A ceg amerikai. Munkaszerzodes angolul volt, alberletet ceg intezte. Munkahelyi kommunikacio nyelve angol volt kezdetben. Azota megtanult nemetul.

Szuper! Én ez már vagy 3x beirtam! Ha valaki sebész specilaista, atomkutató, vegyész tudós, génkutató prfesszor, esetleg feltaláló, az azonnal induljon el, akkor is a süketnéma, mert kapva kapnak rajta! Könyörgöm, itt nem erről beszélünk, hanem a tömegről, az átlagos emberekről. Azokról akik lakatosok, asztalosok vagy védőnők. Esetleg azokról akiknek, sem szakmájuk, sem nyelvtudásuk, de irgalmatlan nagy 30 éves tapasztataluk van a kereskedelemben (mert polcokat rámoltak az ABC-ben), és a tanácsadásban mert 20 évig voltak rendőrök vagy az önkormányzatnál lakkozták a körmüket!! Velük mi legyen?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!