Juttatások a vendéglátóiparban

  • szmanyi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15616 Írta: szmanyi
szmanyi válaszolt a következő témában: Juttatások a vendéglátóiparban

Oké Gergő!nos az biztos hogy Lindaub-an nincs olyan szálloda sem hotel ahol ingyen szállás kaja van,ezt már most el is lehet felejteni.Ha egyről beszélünk a 125 szobás szállodáról akkor a pontos infó a következő,kap egy 10-12 nm- es szobát ami hagy maga után némi kivetnivalót,ezt ha egyedül lakja valaki 220 eu/hóha ketten lakják akkor fejenként 130/hó,hát egy idegennel együtt lakni......az egyszeri kaja ebéd vagy vacsora 80 eu/hó,a munka sok,a szabadnap általában itt a környéken mindenhol 2 nap,de jul22-aug 22 ig csak 1 napde van úgy hogy 8 héten keresztül csak egy van,attól is függ milyen a szezon,persze ezt meg is kapja a dolgozó,mert máj-jun ban vagy okt-ben kiadják.Kifizetni nem fogják.Talán ennyit,csak hogy ne legyen téves at infó mások számára.Több éve dolgozom már itt és itt is lakom tehát tisztában vagyok vele.Ha bérelni akar valaki szobát a szigeten az 300 eu/ho minimum,és az csak egy szoba.remélem tudtam segíteni.Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15630 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Juttatások a vendéglátóiparban

szmanyi írta: Oké Gergő!nos az biztos hogy Lindaub-an nincs olyan szálloda sem hotel ahol ingyen szállás kaja van,ezt már most el is lehet felejteni.Ha egyről beszélünk a 125 szobás szállodáról akkor a pontos infó a következő,kap egy 10-12 nm- es szobát ami hagy maga után némi kivetnivalót,ezt ha egyedül lakja valaki 220 eu/hóha ketten lakják akkor fejenként 130/hó,hát egy idegennel együtt lakni......az egyszeri kaja ebéd vagy vacsora 80 eu/hó,a munka sok,a szabadnap általában itt a környéken mindenhol 2 nap,de jul22-aug 22 ig csak 1 napde van úgy hogy 8 héten keresztül csak egy van,attól is függ milyen a szezon,persze ezt meg is kapja a dolgozó,mert máj-jun ban vagy okt-ben kiadják.Kifizetni nem fogják.Talán ennyit,csak hogy ne legyen téves at infó mások számára.Több éve dolgozom már itt és itt is lakom tehát tisztában vagyok vele.Ha bérelni akar valaki szobát a szigeten az 300 eu/ho minimum,és az csak egy szoba.remélem tudtam segíteni.Üdv



Ez így tőled meglehetősen vádló és reklamáló hagnemű!
Szerintem szuper jó. Pláne ha figyelembe vesszük, hogy
senkinek nem kötelező! Nem szabad elfelejteni, hogy
munkahelyen vagy és nem siparadicsomi szabadságon!


Végül is mit várnál? Hogy ráfizessen a munkaadó? Alaptétel s ez sajnos
hiányzik Mo., hogy a munkaadó és a munkavégző nem ellenségek s
neked érdeked, hogy jól menjen a cégnek és a tulaj minél töbet nyerjen
a bolton, mert ő ad neked munkát és Te vagy értük, nem ő érted! Az
meg, hogy Te hogyan élsz, az magánügyed! Ja és ha valami nem tetszik
lehet bármikor haza menni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szmanyi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #15633 Írta: szmanyi
szmanyi válaszolt a következő témában: Juttatások a vendéglátóiparban

Bocs de azt hiszem félre értettél,én csak a valódi dolgokat írtam le mert az előttem lévő m.vállaló nem a tényeket írta le.Szerintem is teljesen normális,hogy fizetni kell dolgokért,nem azt írtam,hogy nem értek vele egyett.Sőt nagyon is.Mindenkinek azt kell elfogadni ami itt van,nem ők hívtak ide senkit,hanem mi jöttünk ide,én is azt teszem és maximálisan jól érzem magam,szeretk itt élni. t.Azt viszont nem szeretem ha valótlan dolgokat írnak más ember félrevezetésére.Remélem így világos amit írtamLehet máképp jött le :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15639 Írta: Eleonora83
Eleonora83 válaszolt a következő témában: Juttatások a vendéglátóiparban

Amit nekem ajánlottak,az 180 levonás havonta a napi kajáért és italért,valamint a mosásért.ez egy 30 szobás hotel mondjuk,nem is mennék nagy helyre..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15645 Írta: laolaj
laolaj válaszolt a következő témában: Juttatások a vendéglátóiparban

szmanyi írta: Bocs de azt hiszem félre értettél,én csak a valódi dolgokat írtam le mert az előttem lévő m.vállaló nem a tényeket írta le.Szerintem is teljesen normális,hogy fizetni kell dolgokért,nem azt írtam,hogy nem értek vele egyett.Sőt nagyon is.Mindenkinek azt kell elfogadni ami itt van,nem ők hívtak ide senkit,hanem mi jöttünk ide,én is azt teszem és maximálisan jól érzem magam,szeretk itt élni. t.Azt viszont nem szeretem ha valótlan dolgokat írnak más ember félrevezetésére.Remélem így világos amit írtamLehet máképp jött le :-)


Kedves szmanyi!

Olvasva hsz.ed, eléggé ráncos lett homlokom.
Számomra 2 dolog derült ki belőle. Miután 2x is elolvastam saját hsz.em. Rájöttem.
Amit én írtam tartalmazza a "lehetőség" szót ami nem minősül ajánlat tételnek. Sok szór egyes szavakból van a félre értés mint sok helyen az "akár!".
Az tény, hogy ezek szerint egy hotelről van szó. A Bad Sachen! ( egy kis google és mindenki megtalálja)
Amit ajánlottak akkor leírom és legyen ez korrekt. Ebben gondolom megtudunk egyezni.
1115€ nettó kb. - 124€ kb a szállás - kaja 86€ az ebéd.
Gondolom, hogy ezért az árért nem is egy lakosztást fognak nekem adni ami alap áron is 125€ naponta.
Sejtem, hogy dolgozni kell hisz azért megyek. :) Bár nem hinném, hogy tudják überelni a mostani helyem! ;)
Arra is gondoltam, hogy eléggé smucigok így majd szezon előtt és után kiadják a napokat.
"Zeitkonto"

Kontra:

Szemben állítva a jelenlegivel:
az, hogy sok munka relatív....! itt: 8,5
mostani 13-14 heti 6 nap.

igaz kevesebb marad meg spórolt pénz, te tudok menni nyelvet tanulni illetve szabadidőm lesz nem úgy mint most! Minden nézőpont kérdése.

Bár annyira nem lehet gáz, ha te több éve ott vagy. :)
Ebben az esetben, leendő kolléga szívesen felvenném veled a kapcsolatot. Privátban elküldöm a sajátom, ha Gergoo is engedi. :kiss: :evil:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!