Utazási költségtérítés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26208 Írta: DECOTEXT
Utazási költségtérítés téma létrehozva DECOTEXT által

nyaki írta: Amit Magyarországon hivatalból és emberileg meg lehetett tenni az informálódásra, azt Mi meg tettük és ezen nem is kívánok vitát nyitni, mert értelmetlen lenne.

Ahogy tapasztaltátok, Ti tévedtetek! Egy vállalkozó a költségeit elszámolhatja. Egy munkavállaló kiutazását és egyéb megélhetési költségeit nem az fizeti a megbízást, illetve a munkát kiadja! Hiába nézegetem a német vállalkozásokat, már 23 éve itt kint a BRD-ben, irgalmatlan ritka az olyan, aki ennyire szociálisan kezeli a melósának a dolgait mint ahogy TE azt elvárod! S bizony öten hatan, söt tömegesen is zátonyra futnak emberek a "falka" viselkedés miatt! BOCS: "de ha egy birka elindul, a többi megy utána...". Ezt itt nem sértésnek szántam, hanem a viselkedés pontos leírására!
Mi a nejemmel 57 évesek vagyunk és 23 éve dolgozunk itt Németországban, de még egyszer nem szállított bennünket a munkaadó. Mindig a saját dolgunk és költségünk volt, eljutni a munkahelyünkre.
Az viszont igaz, hogy olyan előfordul (nagy ritkán!), hogy ha nincs szolgálati kocsi, akkor ha a saját autómat használom ilyen célra, azt téritik, de, ezt szinte soha nem teszik, (legalább is nálunk) mert sok papirmunkával jár nekik, többekközött a biztositás miatt is.

Nem, nem voltam még vállalkozó, mert nem értek hozzá! Én is kérdezek tőled valamit: miért van az, mit gondolsz, hogy olyan sok vállalkozó fuccsol be ma otthon, Mo.-on? Megmondjam? Mert ők sem értenek hozzá, azzal a nagy különbséggel, hogy az ilyenek nem vallják be! Hidd el, nem lehet a szociálsita komponensekkel, egy vállalkozást vezetni! Csak egy példa: otthon Mo.-on aki munkába jár az kapja a km téritést. Miért is? Mert bejár? Nos, itt bizony ilyen sincs! Nekem kutya kötelességem eljutni oda, ahol dolgozom, s a munkaadót nem érdekli, hogy Te taxival, busszal vagy csónakkal érsz be, mert a munkávllaló érdeke, hogy időben beérjen!

UI: olyat viszont én is többször láttam, hogy X melósok bemennek a telephelyre, majd onnan kisbuszokkal kiviszik öket az építkezés helyére, de nem az, hogy valakik külföldre mennek munkátvállalni és a munkaadó cégtől követelik a több száz vagy ezer km kőltségét, mert ez két külön tészta! Olyan viszont valóban van, hogy ha X cég, téged mint fővállakozót vagy cég képviselőt meghiv (!) egy elbeszélgetésre, akkor fizetnek minden (neked) az utat, hotelt, stb., de nem a melósét!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26210 Írta: zitafi
zitafi válaszolt a következő témában: Utazási költségtérítés

Férjem dolgozott már magyar cégtől is Németországban. Bizony évi két hazautazást(Magyarországra) térítettek nekik!
És ismerek több embert, akik jelenleg is Németországban dolgoznak, német cégnél és kapnak benzinpénzt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nyaki
  • nyaki profilkép
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!
Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26213 Írta: nyaki
nyaki válaszolt a következő témában: Utazási költségtérítés

"Nem, nem voltam még vállalkozó, mert nem értek hozzá! Én is kérdezek tőled valamit: miért van az, mit gondolsz, hogy olyan sok vállalkozó fuccsol be ma otthon, Mo.-on? Megmondjam? Mert ők sem értenek hozzá, azzal a nagy különbséggel, hogy az ilyenek nem vallják be! Hidd el, nem lehet a szociálsita komponensekkel, egy vállalkozást vezetni! Csak egy példa: otthon Mo.-on aki munkába jár az kapja a km téritést. Miért is? Mert bejár? Nos, itt bizony ilyen sincs! Nekem kutya kötelességem eljutni oda, ahol dolgozom, s a munkaadót nem érdekli, hogy Te taxival, busszal vagy csónakkal érsz be, mert a munkávllaló érdeke, hogy időben beérjen!
UI: olyat viszont én is többször láttam, hogy X melósok bemennek a telephelyre, majd onnan kisbuszokkal kiviszik öket az építkezés helyére, de nem az, hogy valakik külföldre mennek munkátvállalni és a munkaadó cégtől követelik a több száz vagy ezer km kőltségét, mert ez két külön tészta! Olyan viszont valóban van, hogy ha X cég, téged mint fővállakozót vagy cég képviselőt meghiv (!) egy elbeszélgetésre, akkor fizetnek minden (neked) az utat, hotelt, stb., de nem a melósét! "

Kedves Decotext!
No, menjünk csak szépen sorjában, mert úgy látom, hogy a hazától távol töltött igen hosszú idő, a Te agyadat is átmosta, de elég rendesen.
Miért is mondom ezt:
1. A feltett kérdésedre rátérve én súlyos hiányosságokat látok nálad abban a tekintetben, hogy fogalmad sincs arról, hogy M.o.-on milyen társadalmi, etnikai, gazdasági változások folynak és milyen napi problémákkal kell megküzdeni a mai magyar, de szó szerinti a magyar embereknek Hogy eme hiányosságaidat próbáljam csökkenteni, illetve a már benned megfogalmazódott kérdésre meg is kapd a választ, ajánlom neked az alábbi linkeket:
http://kaslerarpad.h
http://magyarnemzetikormany.com/pi-klub/news.php
http://vilaghelyzete.blogspot.hu
http://www.jovonk.info
Mielőtt bármilyen kérdésben vitát nyitnánk, kérlek tájékozódj a fenti oldalakon!
2. Szerinted az a természetes mentalitás és emberi viselkedés, amit az állítólagos fejlett nyugat képvisel, ahol az ember nem, csak a profit számít? Én, amikor kint voltam, nagyon nem tetszett az, amit láttam. Az emberek mennek mint a zombik, emberi kapcsolatokat nem is nagyon láttam, a legtöbben magukba fordulva, a saját jogaikat előtérbe helyezve taposnak át mindenen és mindenkin. Rendőrt a majd 3 hónapon át nem is láttam és tudod miért? Mert nem kell! Ott már úgy le vannak korlátolva az emberek, hogy az emberöltők alatt született generációk vérébe van kódolva a hatalom és pénz iránti alázat. A pénz, mint eszköz, a legjobb fegyver a hatalom kezében úgy, hogy nincs magántulajdonod.
3. És mi van Magyarországon? Ne csodálkozzunk azon, hogy másképpen viselkednek a magyarok, mint a "fejlett" nyugati ember . Itt másképpen gondolkoznak az emberek, más a gazdasági és társadalmi környezet, ezért nyilvánvaló az is, hogy természetesnek és emberinek veszik azt, ha én más tulajdonát használom, akkor azt valamilyen térítés fejében tegyem. Hogy ez most éppen pénz, vagy természetbeni fizetség, az a végeredmény szempontjából teljesen mindegy. (A magyar az nem csak egy népcsoport, hanem maga a minőség!) A baj ott van, hogy minden olyan dolgot, amit az idegen identitású hatalom nem tud ellenőrzése alatt tartani, azt megpróbálja ellehetetleníteni minden eszközzel és ebbe különösen beletartozik a fizetések mesterséges alacsonyan tartása, az állandó pénzhiány, az állandó drágaság, az ingatlanok elértéktelenítése és folyamatos alacsonyan tartása, valamint a hab a tortán, a társadalmi-etnikai ellentétek folyamatos szítása. Ezért az emberek kezdenek magukhoz térni és kezdenek a látszatdolgok mögé nézni és a felvilágosodás útjára lépnek, ami lássuk be, a hatalom szempontjából qrvára nem frankó, így kénytelen nem csak gazdasági elnyomó-, de erőszakszervezeteket is fenntartani.
4. Tudod-e, hogy mi volt a II.világháború valódi kiváltó oka, tudod-e, hogy miről szól a Trianoni-szerződés; tudod-e, hogy mi a Benes-dekrétum; tudod-e, hogy milyen jogokkal ruházták fel az uniót az országok szuverenitását illetően; tudod-e, hogy mi a globalizmus, tudod-e, hogy mi a szabadkőműves páholy; tudod-e, hogy ki és mi a Bilderberg-csoport, tudod-e, hogy kik irányítják valójában az IMF-et? A fenti honlapokon meg kapod a választ, de Google is segít benne!

Amíg nem ismered országod és egyáltalán a világ helyzetét és ezekre nem tudod a választ, addig nem csodálkozok, hogy olyan választ adsz, amilyet, amiben mindig csak a munkavállaló lehet a hülye, ha hibát követ el. De milyen hibát is? Ez véleményem szerint, csak megítélés kérdése csakúgy, mint nézőpont kérdése az is, hogy egy szabadságharcos valakiknek terrorista, de valakiknek nemzeti hős.
Akármennyire is hihetetlen, de vannak még olyan vállalkozók, akikben az emberi erkölcs még él, de sajnos egyre kevesebb, mert a pénz, mint eszköz, már egyáltalán nem az, amire kitalálták. Az alábbi videó megtekintését ajánlom számodra:

A tudatlanság nem kor függő, a tudatlanság egy állapot, amiből ha sikerül kilépni önerőből, akkor ezzel megváltozik az ember viselkedése, gondolkozása, az emberi kapcsolatai. Ha a fenti dolgok lényegét megértetted, akkor azon kérdésedre is megkapod a választ, hogy miért fuccsolnak be a magyar vállalkozások és még azt is, hogy Te miért gondolkozol és cselekszel úgy, ahogy. ;)
Hidd el, semmi nem az, aminek látszik!

Szép napot!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kati, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26224 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Utazási költségtérítés

DECOTEXT írta:

nyaki írta: Amit Magyarországon hivatalból és emberileg meg lehetett tenni az informálódásra, azt Mi meg tettük és ezen nem is kívánok vitát nyitni, mert értelmetlen lenne.

Ahogy tapasztaltátok, Ti tévedtetek! Egy vállalkozó a költségeit elszámolhatja. Egy munkavállaló kiutazását és egyéb megélhetési költségeit nem az fizeti a megbízást, illetve a munkát kiadja! Hiába nézegetem a német vállalkozásokat, már 23 éve itt kint a BRD-ben, irgalmatlan ritka az olyan, aki ennyire szociálisan kezeli a melósának a dolgait mint ahogy TE azt elvárod! S bizony öten hatan, söt tömegesen is zátonyra futnak emberek a "falka" viselkedés miatt! BOCS: "de ha egy birka elindul, a többi megy utána...". Ezt itt nem sértésnek szántam, hanem a viselkedés pontos leírására!
Mi a nejemmel 57 évesek vagyunk és 23 éve dolgozunk itt Németországban, de még egyszer nem szállított bennünket a munkaadó. Mindig a saját dolgunk és költségünk volt, eljutni a munkahelyünkre.
Az viszont igaz, hogy olyan előfordul (nagy ritkán!), hogy ha nincs szolgálati kocsi, akkor ha a saját autómat használom ilyen célra, azt téritik, de, ezt szinte soha nem teszik, (legalább is nálunk) mert sok papirmunkával jár nekik, többekközött a biztositás miatt is.

Nem, nem voltam még vállalkozó, mert nem értek hozzá! Én is kérdezek tőled valamit: miért van az, mit gondolsz, hogy olyan sok vállalkozó fuccsol be ma otthon, Mo.-on? Megmondjam? Mert ők sem értenek hozzá, azzal a nagy különbséggel, hogy az ilyenek nem vallják be! Hidd el, nem lehet a szociálsita komponensekkel, egy vállalkozást vezetni! Csak egy példa: otthon Mo.-on aki munkába jár az kapja a km téritést. Miért is? Mert bejár? Nos, itt bizony ilyen sincs! Nekem kutya kötelességem eljutni oda, ahol dolgozom, s a munkaadót nem érdekli, hogy Te taxival, busszal vagy csónakkal érsz be, mert a munkávllaló érdeke, hogy időben beérjen!

UI: olyat viszont én is többször láttam, hogy X melósok bemennek a telephelyre, majd onnan kisbuszokkal kiviszik öket az építkezés helyére, de nem az, hogy valakik külföldre mennek munkátvállalni és a munkaadó cégtől követelik a több száz vagy ezer km kőltségét, mert ez két külön tészta! Olyan viszont valóban van, hogy ha X cég, téged mint fővállakozót vagy cég képviselőt meghiv (!) egy elbeszélgetésre, akkor fizetnek minden (neked) az utat, hotelt, stb., de nem a melósét!

Deco, csak azt ne mondd, hogy Neked nem fizetik a munkábajárást. Vagy Te nem számolod el "Entfernungspauschale"-t ??? Ami még a gyalogosnak is jár??? Hogy ezt az adóból írod jóvá, vagy a munkáltatód fizeti, egykutya szalonnája. :woohoo: :woohoo: De ha Te tényleg nem teszed, akkor igencsak jóóómehet sorod, ha éves szinten Kb 4.500,-€-t (max) ajándékozol állambácsinak. :woohoo: :woohoo: :woohoo:
de.wikipedia.org/wiki/Entfernungspauschale

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26248 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazási költségtérítés

zitafi írta: Férjem dolgozott már magyar cégtől is Németországban. Bizony évi két hazautazást(Magyarországra) térítettek nekik!És ismerek több embert, akik jelenleg is Németországban dolgoznak, német cégnél és kapnak benzinpénzt.

Az évi 2 hazautazás előfordulhat, de ez csak egy önkéntes (cégtipikus) dolog lehet. Ez nem kérhető, nem törvényszerű, és nem köteles adni a munkahely. Itt arról beszélgettünk, hogy mi jár! Egyébként a lányom a Microsofnál dolgozik (München) és van szolgálati kocsija. A BRD-n belül a cég tankol neki a maszek útjaira is. A kocsiért egy kis összeget vonnak havota a béréből, de mindez a beosztása miatt van! Az átlagos melósnak ilyen nincs! A bezinpénzes cégről meg irj részletesen, mert nagyon érdekelne!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26249 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Utazási költségtérítés

zigeuner írta: Deco, csak azt ne mondd, hogy Neked nem fizetik a munkábajárást. Vagy Te nem számolod el "Entfernungspauschale"-t ?


Sajnos én semmit nem kapok, csak az évvégi adónál vonható le pár cent amit az üzemanyag áremelekdései régen felemészettek. Sajnos mi egy centet nem kapunk vissza mert 8 km-re vagyunk a munkahelytől! Ez a "Pauschale" mindenkinek jár aki munkavállaló de nincs külön a cégtől ezért térités!

Entfernungspauschale
Mit der Entfernungspauschale werden Kosten für Fahrten zwischen Wohnung und der täglichen Arbeitsstätte abgegolten. Die Entfernungspauschale gehört zu den Werbungskosten bei den Einkünften aus nichtselbstständiger Arbeit. Sie beträgt einheitlich 0,30 Euro je Entfernungskilometer.

Die Entfernungspauschale kann grundsätzlich unabhängig vom benutzten Verkehrsmittel zum Ansatz kommen. So können auch Arbeitnehmer, die ihren täglichen Weg zur Arbeit per Fuß oder mit dem Fahrrad zurücklegen, die Entfernungspauschale als Werbungskosten ansetzen. Hierbei ist aber die Kostendeckelung zu beachten!

Arbeitnehmer, die mit dem Motorrad / Moped oder im Rahmen einer Fahrgemeinschaft zur Arbeit fahren, können maximal 4.500,- Euro (= Kostendeckelung) als Werbungskosten ansetzen.
Werden die öffentlichen Verkehrsmittel genutzt, können die tatsächlichen Kosten per Beleg nachgewiesen oder per Entfernungspauschale max. 4.500,- Euro angesetzt werden. Wird die Fahrt zur Arbeit abwechselnd mit dem Pkw und öffentlichen Verkehrsmitteln zurück gelegt, muss dies ab dem 1.1.2012 nicht mehr täglich nachgewiesen bzw. durch das Finanzamt geprüft werden. Die Finanzämter sollen ab 1.1.2012 jahresbezogen prüfen, ob der Ansatz der Pendlerpauschale oder der Ansatz der tatsächlichen Kosten für den Steuerpflichtigen günstiger ist (§ 9 Abs. 2 Satz 2 Einkommensteuergesetz).
Die Begrenzung der Entfernungspauschale auf insgesamt 4.500,- Euro pro Veranlagungszeitraum (= Kostendeckelung) greift nicht, wenn das eigene Fahrzeug für den täglichen Weg zur Arbeit genutzt wird. Falls kein eigenes Auto zur Verfügung steht, kann auch das Fahrzeug des Ehe- bzw. Lebenspartners, der Eltern oder der Geschwister für den Weg zur Arbeit genutzt werden


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!