Ne fizess előre!

Több
11 éve 6 hónapja #26467 Írta: pumukli67
pumukli67 válaszolt a következő témában: Ne fizess előre!

Igazad van!
Árnyalni tudja a képet!
Mi van akkor ha minden részben igaz, csak az a fránya NAV a hibás :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #26473 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ne fizess előre!

mahlzeit írta: Nem mellesleg mikor en kijottem kikuldetesbe, elore csengettem a repulojegyet es 1 havi hotelt 4*-ban!! Szerzodesben benne volt, hogy kifizetik utolag! Ez indulasbol olyan 2500EUR volt es nem 25eHUF:) Kifizettek?? :)

Hát ezért ez nem sámli! Van akinek, el nem issza!!


Nos, az tény, hogy a nejemnek sem és nekem sem kellett még egyszer sem a cégnek előre valamit kifizetnünk szolgálati úton. Először is a BRD-n belül mindig adnak gépkocsit/repülöjegyet rendelnek előre + intézik a szállást! A külföldi utaknál is messze előre gondoskodnak a kolegákról. nem is értem hogyan teheti meg egy cég, hogy az alkalmazott megelőlegezzen ilyet! Egy dolog viszont ecet: a szállodák minibárjából a fogyasztást saját zsebből** kell fizetni!
Persze, ha valaki maszek (vállalkozóként) dolgozik cégeknek és nem alkalmazott az megint más tészta!

(**Miért is nem csodálkozom ezen...?)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #26474 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Ne fizess előre!

mahlzeit írta: Ceges utaknal mindig mi fizetjuk a koltsegeket, amit a ceg utolag elszamol. Sajat hitelkartya.. Es nem keveset utazunk. Az egyik orosz utamon, 2 het szallasert kicsengettm csak a szallasert 4000EUR-t! Es ez teljesen bevett dolog errefele..


Merrefele, ha nem vagyok Windischgrez? Elég ha az országot megjejölöd! :laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26476 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Ne fizess előre!

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ceges utaknal mindig mi fizetjuk a koltsegeket, amit a ceg utolag elszamol. Sajat hitelkartya.. Es nem keveset utazunk. Az egyik orosz utamon, 2 het szallasert kicsengettm csak a szallasert 4000EUR-t! Es ez teljesen bevett dolog errefele..


Merrefele, ha nem vagyok Windischgrez? Elég ha az országot megjejölöd! :laugh:


Ne csak vagdalkozz, olvass is néha és akkor rájössz. :P :P :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26511 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Ne fizess előre!

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Nem mellesleg mikor en kijottem kikuldetesbe, elore csengettem a repulojegyet es 1 havi hotelt 4*-ban!! Szerzodesben benne volt, hogy kifizetik utolag! Ez indulasbol olyan 2500EUR volt es nem 25eHUF:) Kifizettek?? :)

Hát ezért ez nem sámli! Van akinek, el nem issza!!
[attachment=398]/attachment]

Nos, az tény, hogy a nejemnek sem és nekem sem kellett még egyszer sem a cégnek előre valamit kifizetnünk szolgálati úton. Először is a BRD-n belül mindig adnak gépkocsit/repülöjegyet rendelnek előre + intézik a szállást! A külföldi utaknál is messze előre gondoskodnak a kolegákról. nem is értem hogyan teheti meg egy cég, hogy az alkalmazott megelőlegezzen ilyet! Egy dolog viszont ecet: a szállodák minibárjából a fogyasztást saját zsebből** kell fizetni!
Persze, ha valaki maszek (vállalkozóként) dolgozik cégeknek és nem alkalmazott az megint más tészta!

(**Miért is nem csodálkozom ezen...?)

Felo, hogy ez a parbeszed elviszi a topic mondanivalojat. Tehat megegyszer altalaban, ha elore kernek valamit, akkor AZ alapbbol LEGYEN GYANUS!:)

(Nyilvan nem a bankszamlamrol fizetem direktben, hanem hitelkartyarol ezeket az utakat. A ceg meg nem tart fent utaztatast szervezo csoportokat, ezert a dolgozo sajat hitekartyajat "hasznaltatja". Multiknal ez teljesen bevett dolog, nem csak itt nalunk. Jogilag meg ugy lehetseges, hogy elviekben megadja a lehetoseget arra, ha eloleget akarsz felvenni akkor megtehesd. Nem szoktak:) Tul macera elszamolni vele. Nekem vegul is tok mindegy, fillerre pontosan fizetnek a vegen. Plusz napidij.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26580 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Ne fizess előre!

Nos, volt szó az expressz-ről, hirdetésekről. Az alábbak a hirdetési oldalról származnak, nem kellett hozzá regisztráció, belépési kód, fondorlat, semmi. Csak körül kell nézni.
"Legyen óvatos!
Naponta több tízezer hirdetés érkezik az Expressz.hu oldalra, ezek legtöbbjét jó szándékú emberek adják fel. Sajnos néha előfordul, hogy csalók is próbálkoznak nálunk. A tízezresével érkező hirdetéseket folyamatosan ellenőrizzük, de tény, hogy ilyen mennyiségnél lehetetlen teljesen kiszűrni a pár darab kártékonyat. Éppen ezért legyen nagyon óvatos!

NE KÜLDJÖN PÉNZT ELŐRE! Előfordul, hogy egyes csalók telefonos, e-mail-es egyeztetés után már előleget kérnek, szállítási-, tárolási vagy más költségekre hivatkozva követelnek pénzt előzetesen vagy a teljes - kedvezményes - vételárat előre elkérik.

- NE UTALJON PÉNZT ADDIG, AMÍG NEM LÁTTA SZEMÉLYESEN A TERMÉKET!

- ELŐLEGET CSAK ÉRVÉNYES SZERZŐDÉS ALÁÍRÁSA UTÁN FIZESSEN (PÉLDÁUL INGATLANVÁSÁRLÁS ESETÉBEN)!

- NAGY ÉRTÉKŰ GÉPJÁRMŰ VÁSÁRLÁSAKOR IS LEGYEN ÓVATOS! HA LÁTTA IS A JÁRMŰVET, GONDOLJON BELE, HOGY AZ ELŐLEG ÁTVÉTELE UTÁN AZ ELADÓ ELTŰNHET: TELEFONJÁT NEM VESZI FEL, A MEGADOTT CÍMEN NEM TALÁLHATÓ!

- KIS MÉRETŰ TÁRGYAK (PÉLDÁUL MOBILTELEFON) VÁSÁRLÁSA ESETÉN, HA AZ ELADÓ TÁVOL LAKIK ÖNTŐL, FIZETÉSHEZ VÁLASSZA A POSTAI UTÁNVÉTET! EBBEN AZ ESETBEN A POSTA KÖZVETÍTÉSÉVEL TUDJA KIFIZETNI A TERMÉK ÁRÁT!

- NE FIZESSEN SE BELFÖLDI, SE MAGYARORSZÁGI MUNKAKÖZVETÍTŐNEK! A BECSÜLETES ÁLLÁSKÖZVETÍTŐK A MUNKAADÓKTÓL KAPNAK DÍJAZÁST, NEM A MUNKAVÁLLALÓKTÓL!

HA MÉGIS BECSAPTÁK, FORDULJON A RENDŐRSÉGHEZ! Az eredményes nyomozás lefolytatása érdekében ugyanakkor a rendőrség - ha szükségesnek látja - megkeres minket is. Érdemes a feljelentésben a lehető legtöbb információt megadni a káros hirdetésről: ha a rendőrök ismerik a hirdetési azonosítót, a feladás dátumát, a megadott e-mail címet, telefonszámot, a hirdetés szövegét, akkor mi is könnyebben és gyorsabban tudunk segíteni nekik. Éppen ezért a feljelentés előtt írjon le minden adatot a hirdetésről, hogy meg tudja adni a rendőrségen!"

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!