Adószám Németországban

  • martin
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #29000 Írta: martin
Adószám Németországban téma létrehozva martin által

hali van egy kis gond 8 hónapja dolgozok berlinben és csak most tudtam meg hogy csak én igényelhetek adószámot . a főnököm nem , ezek szerint eddig csak kamuzott nekem hogy ő elintézet mindent

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #29001 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

Szia!

Igen te igényelhetsz, öt ez különösképpen nem érdekli. Ameddig nincs adószámod addig vízszínű 6-os adókategóriába leszel, ami elég brutális.
Egyébként úgy tudom, hogy utólag visszaigényelhetsz elég sok eddig befizetett adót.
Adószámot az illetékes Adóhivatalban kell kérned (Finanzamt) . Amúgy az, hogy csak te személyesen hülyeség. Kell egy meghatalmazás (Vollmacht) illetve a szem.igazolványodat az eljáró személynek odaadod, és így bárki kikérheti neked.
Ha gondolod linkelek neked letölthető meghatalmazást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29005 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

martin írta: hali van egy kis gond 8 hónapja dolgozok berlinben és csak most tudtam meg hogy csak én igényelhetek adószámot . a főnököm nem , ezek szerint eddig csak kamuzott nekem hogy ő elintézet mindent


Ha adószám nélkül dolgoztál eddig, akkor szerintem feketén ment minden! Minden hónapban kellett volna kapnod egy bérelszámolási papirt, amin fel vannak a járulékok is tüntetve! Az amiket Te fizetsz, s az is amit a munkaadó. Van egyáltalán betegbiztositásod? Az ilyet nem 8 hónap után hanem azonnal (munkába állás elött) kell ellenörizni! Miért van nekem olyan elöérzetem, hogy a fizetésed kézbe adják, s nem utalják?
Vagy tévedek?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29007 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

Sziasztok!
Nekünk küldték.... bejelentkeztünk lakcímre és 2 hét múlva kiküldték postán az adószámot. :silly:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Melak1969

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #29049 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

Heddita!

Az nem az adószám, hanem a Steuridentifikationsnummer. Igen úgy hangzik lefordítva, de ami a kérdezőnek kell az valószínűleg a Lohnsteuerkarte, ami szintén egy hülye kifejezés, mivel nem kapsz kártyát, csak egy A4-es lapot, amin szerepel, hogy a Finanzamt melyik adókategóriába sorolt be.
Szóval Isten hozott Németországban :).

A SteurID-t azt a bejelentkezés után kapod meg, amivel bemehetsz a Finanzamthoz Lohnsteurkarte-t kérni. Addig mindenképpen 6-os adókategóriában leszel. Egyébként lehet hivatalosan dolgozni mindenféle bejelentkezés nélkül is ,csak nem biztos, hogy megéri. Bár ha bejelentkezel, akkor már más fizetési kötelezettséged is keletkezik, pl GEZ (TV rádió -adó stb).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • martin
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #29056 Írta: martin
martin válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

szia most már kiderült hogy van adószámom de nem tudtam róla hogy melyik az , mert én egy magyar cégnél kezdtem ezelőtt 3éve kiküldetésnéven . jobb reményeket remélve elmentem egy német céghez ahol fizetnek rendesen ,de nem utalnak számlára van aok ám és lakcím bejelentőm meg kapok bérpapírt , de minimálisan vagyok bejelentve mindenféle téren. az a problémám hogy az egyik kollégám felesége nagyon ráér és mindenbe bele üti az órát, a főnök azt mondta hogy ha azt szeretném hogy be legyek jelentve rendesen 8 órával akkor nem ezt a pénzt tudná adni . amúgy meg a lakást is fizeti a cég nekünk .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!