Adószám Németországban

Több
11 éve 2 hónapja #29058 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

Köszönöm Wondersen, most azt sem tudom, hogy sírjak vagy nevessek! :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29067 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

És vajon mi a faxom ???
"Steueridentifikationsnummer" = "Adóazonosító szám"!!!! Mi ez ha nem adószám ??? :P
Amiről Te beszélsz az csak az adóosztályba sorolás, ami az ID Nummer nélkül nem mukoggy :P :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #29070 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

martin írta: szia most már kiderült hogy van adószámom de nem tudtam róla hogy melyik az , mert én egy magyar cégnél kezdtem ezelőtt 3éve kiküldetésnéven . jobb reményeket remélve elmentem egy német céghez ahol fizetnek rendesen ,de nem utalnak számlára van aok ám és lakcím bejelentőm meg kapok bérpapírt , de minimálisan vagyok bejelentve mindenféle téren. az a problémám hogy az egyik kollégám felesége nagyon ráér és mindenbe bele üti az órát, a főnök azt mondta hogy ha azt szeretném hogy be legyek jelentve rendesen 8 órával akkor nem ezt a pénzt tudná adni . amúgy meg a lakást is fizeti a cég nekünk .


Hát azért ez nem semmi! Ez amolyan otthoni (magyar) rendszer! Minden minimum, a többi kézbe! Én nem csinálnám! Gondoltál már arra, hogy egyszer megöregszel vagy pl. hogy munkanélküli leszel! Akkor a nyugdijad a padlón lesz. Ha meg beteg leszel, vagy netán leépítenek, akkor bizony csak ez a minimum részmunkaidős akármennyi számít! Ez bizony veszélyes üzem pláne fura, hogy nem utalnak! -Mi az hogy nem utalnak?- >> (Ilyet nem szabad megengedni!)
Szerintem számolj utána, s ezt az állapotot szüntessd meg!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: martin

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #29071 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

Nem szeretem magamat idézni de :

"Az nem az adószám, hanem a Steuridentifikationsnummer. Igen úgy hangzik lefordítva, de ami a kérdezőnek kell az valószínűleg a Lohnsteuerkarte, ami szintén egy hülye kifejezés, mivel nem kapsz kártyát, csak egy A4-es lapot, amin szerepel, hogy a Finanzamt melyik adókategóriába sorolt be plusz egy azonosítószám, és ez az ami betölti azt általa klasszikus "adószámnak" vélt szerepet.
Szóval Isten hozott Németországban :).

A SteurID-t azt a bejelentkezés után kapod meg, amivel bemehetsz a Finanzamthoz Lohnsteurkarte-t kérni. Addig mindenképpen 6-os adókategóriában leszel. Egyébként lehet hivatalosan dolgozni mindenféle bejelentkezés nélkül is ,csak nem biztos, hogy megéri. Bár ha bejelentkezel, akkor már más fizetési kötelezettséged is keletkezik, pl GEZ (TV rádió -adó stb). "

Szóval én tudom mi mit jelent, csak mi mire való, az nem egyértelmű sokak számára. Illetve hidd el kedves zigeuner, én tudom hogy működnek a dolgok, mivel ezzel foglalkozom :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • wondersen
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #29072 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

Amúgy mindenki figyelmébe: A kérdező adószámot kért, nem adó azonosítót....
Egyébként ezt is érdemes megnéznetek:
Antrag auf Ausstellung einer Bescheinigung für den Lohnsteuerabzug 2013

Itt kell megadni az adataidat, meg a Steuer IDNummer-t, De a Steuernummer /legfelső rubrika/ üresen marad...Ezt tölti ki a Finanzamt, ez az igazi adószám...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #29073 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Adószám Németországban

Elhiheted, én is tudom. Az adóazonosító az adószám, akár merről is nézem, a Lohnsteuerkate "nur eine Art Nachweiß in welcher Steuerklasse Du gehörst. Oder kannst Du Dich vielleicht in der Finanzamt mit Deine Steuerklasseneinstufung was erledigen ??? Nein !!! Der erste Frage was Du gestellt bekommst: "Ihre ID Nummer bitte ?" So läuft das und nicht anders. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!