Munka Németországban McDonald's

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 10 hónapja #5071 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Igen, napi 8,5órát dolgoznak az alkalmazottak(fél óra kajaszünet, azt nem fizetik). Ha forgalom van, és kevés a személyzet, akkor nem ritkán heti 6 napot.
Hétvégén sajnos kell dolgozni. Ideális esetben minden második hétvége szabad. Ettől jobb bánásmódban csak a kiváltságosak részesülnek. A beilleszkedési első 3 hónapban nincs szabadság, csak sok-sok munka..
Aztán mint mindenhol, jó munkával sokmindent ellehet érni. Pld. megengedett iskolába járni, ami igen csak kell a német nyelv tanulásához.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szabokatalin, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #5072 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Maya.
Itt sok esetben a három hónap megfeszített munkával van a probléma.
egyes emberek, ott ahol én voltam még a két hetet is alig alig birták ki, aztán sokan elmentek, sokat pedig nem hívtak vissza.
Nincs az embereknek kitartásuk, és a legnagyobb baj szerintem az, hogy nem tájékozódnak az elvállalt munka mikéntjéről sem.
Azt sem tudják konkrétan hogy pontosan mit kell csinálni, de elvállalja a munkát csak hogy valami legyen.
Ezt így nem lehet.
Tájékozódni kell, és megérteni, hogy idegen országban, idegenek vagyunk akiket csak megtűrnek, és sokan nem is örülnek hogy ott vagyunk.
Ezt tudni kell mindenkinek.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 10 hónapja #5110 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia,

ismered a mondást: "vagy megszoksz, vagy megszöksz".
Ez nem csak a Mekire igaz..
A fizetés jobb attól, mint otthon ülni, és a munkanélküli segélyért kuncsorogni.
Akkor már inkább dolgozok!!
De igazad van: sokan nem bírják, mert itt DOLGOZNI kell, de a magyarországi üzletekben sincs ez másképp.
Üdv.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • istvan10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5113 Írta: istvan10
istvan10 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Maya!

Egy kicsit segítenél abban, hogy ha itthonról jelentkezek akkor egyszer minimum ki kell menni gondolom interjúra. De lehet már utána ott is lehet maradni és kezdeni dolgozni?
Másik ha jól tudom netto 1000 Eurot lehet keresni. Abból minimum 300 a szállás. Bérlet gondolom 100 és akkor még nem is ittál, ettél.
Igazából éppen hogy kijössz 1000 Euro-ból. Jól számolom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 10 hónapja #5128 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

A lakhatás tényleg drága, de kezdetnek legalább van munkahelye az embernek, és akkor már legalább elkezdődhet a "szép új élet".
Ha meg már itt él valaki, elkezdhet továbbgondolkodni, keresni egy másik munkahelyet, a német nyelvet tanulhatja és a többi..
A pénzről meg annyit, hogy én sem jönnék ki csak a Mekis állásra építve. Én szobalány voltam évekkel ezelőtt, ehhez a szállás is egyértelműen adott volt.
A pesti AFSZ-nél elintézték még Pesten az engedélyt, telefonon keresztül mindent gyönyörűen :) , nekem csak ki kellett utaznom, és élvezhettem a Fekete-erdő egyik legszebb városában, Baden-Badenban a saját szobámból, a Merkur kilátóra táruló fantasztikus panorámát.
Szép estét.

Ui: a bérlet nem kerül annyiba, sőt olcsóbb, mint Magyarországon a távolsági bérlet.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • istvan10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #5202 Írta: istvan10
istvan10 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Hellosztok! 3 németországi mekibe kiküldtem a jelentkezésem.
1 helyen nem írtak vissza, 2. helyen köszönik a jelentkezésem majd értesítenek, 3. helyen heti 25 órás munkát ajánlottak. A 4. már majdcsak összejön vollzeit-ba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!