Munka Németországban McDonald's

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4682 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

"McDonald's németországi honlapjän elképesztően sok betöltetlen álláshely van."A dolgozók között is sok a külföldi, angolul értő, beszélő".


Így van, ahogy írtad! Több ezer embert vennének föl, ha jelentkezne valaki.
Én náluk dolgozok 2 éve. 2hét múlva kapom meg az állandó munkaszerződést.
Ha szerencséd van, és találsz még egy magyar munkatárst, aki segít neked az első időkben, akkor nyerő ügyed lesz. De azt ajánlom, hogy Németben németül fogsz csak boldogulni. Egyébként nálunk is vegyes az alkalmazotti kör. Egy román srác csak pár szót beszél, egy fekete semmit, egy tájföldi is csak keveset, a törökök elég jól, én és még 2 magyar srác elég jól..
Ha beszélsz németül mehetsz kasszázni, ha nem akkor irány a lobby, vagy a konyha.
Ha felvennének(mert kell az ember), akkor már mindegy, mert túléled majd.
Vagy megszereted majd a munkát, vagy nem.. Én nagyon elégedett vagyok vele. El tudok menni iskolába, mert elengednek, és az jó, nagyon jó, sőt lehet hogy még a nyelvsulidat is fizetni fogják, ha te AKARSZ dolgozni, és talán előre jutni, az CSAK rajtad múlik.
Csak ajánlani tudom. Részmunkaidőbe nőknek baba mellé, meg kezdőknek, akiknek kell a pénz..
Üdv. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer, zsofika911, Alex1992, Othellosadri, gajshi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4683 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Maya.
Én azért nem is értem miért nem jelentkeznek az emberek, mert nem is olyan keveset lehet keresni ahogy néztem, 800 -- 1200 euro a fizetés.
Ez jóval több mint amit Magyarországon keresni lehet.
Csak az a baj, hogy ahogy néztem életkorfüggő a dolog.
a hirdetéseket olvasva, mindenütt kérik, a B1 középszintű nyelvtudást.
Az éltekor pedig max 32 évre van leszabályozva.
Biztos van más hirdetés is, de én a magyar honlapon néztem a német állásokat.
Ott ezt írták.
Biztos hogy teljesen más a dolog, ha ott vagy, bemész, és személyesen intézed a munkát, a felvételt.
Én is gondolkodtam rajta, hogy elmegyek, de már 36 éves vagyok (ami azért nem látszik) de mégis ennyi az annyi.
márpedig ha nem vesznek fel csak 32 év alatt, akkor ugrott a meló.
Pedig bizony nem volna rossz.
Na de majd alkalomadtán megpróbálom, nem vesztek semmit.
Most szerencsére van munkám, vagyis lesz a jövő héttől, csak gondolkodtam hogy ha egyszer nem lesz meló, ez is számításba jöhet. Jobban szeretnék mondjuk egy étteremben kisegítő lenni, mert ez mindíg is nagyon tetszett.
Ezelőtt 14 évvel voltam Sopronban egy étteremnek a konyhai kisegítője, ahol a végén már a tányérdíszítés és az ételek tálalása is az én feladatom volt. A szakács egy nagyon rendes srác volt, nagyon sokat segített, és tanított, de úgymond sajnos hazajöttem a szülővárosomba megnősülni, ami tartott kemény egyévig. Ezért sajnos.
Maradnom kellett volna, de már nagyon későn jöttem rá hogy tévedtem. De tanultam is belőle, és másodjára már jól választottam.
Sok szerencsét neked az állandó szerződéshez, és minden máshoz, ami még előtted áll.
Szia.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 11 hónapja #4688 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia,

először is. Ne egy magyar közvetítővel gyere ki, hanem rögtön a német munkaadóval vedd fel a kapcsolatot!!!
A munkavállaló életkora 17 és 80között változhat. Az én kolléganőm 64éves pld, és a kasszánál dolgozik, mert olyan fiatalos, és energikus.
A fizetést jól tudod.Igen, ezt kapjuk meg nettóban.
A gyerekesek jobban keresnek, mert kevesebb adót fizetnek. Az éjszakás műszak jól "hoz a konyhára" :)
A nyelvtudásról hallott információd téves. Senki nem kér B1es nyelvtudást. Csak a vezetőktöl várják el.
Üdv mindenkinek. Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsofika911, gabriella72

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • karak
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4689 Írta: karak
karak válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Maya !

Köszi ,hogy válaszoltál! Örömmel olvastam az írásod, hogy nem lehetetlen dolog ez :woohoo: Állandó szerződésedhez gratulálok! Igaz nincs kint ismerős, aki segíteni tudna ezért vagyok egy kicsit bizonytalan, de meg fogom próbálni. Azt írtad, hogy olyanok is dolgoznak nálatok, akik alig vagy egyáltalán nem beszélik a nyelvet. Ők ismerős útján intézték a felvételt vagy a főnök, felvételis általában beszél angolul?
Szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4693 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Karak.
Általában minden Német beszél valamennyire, jobban rosszabbul Angolul, de nem szeretnek csak anyanyelven beszélni a felvételkor, mivel ha németországba mész német emberek közé dolgozni akkor elvárják jogosan hogy beszéld a nyelvet.
Üdv

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4694 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Szia Maya.
Egyértelműen nem foglalkoznék magyar munkaközvetítővel, most is németeknél vagyok, egy GBR-nél.
Nem is akarom otthagyni a céget, mert nagyon kedvesek, és segítőkészek a főnökeim, csak felötlött bennem hogy ha nem volna más, akkor ebbe az irányban próbálkoznék legszívesebben.
Köszönöm a hozzászólásoddal való segítséget, most legalább tudom hogy nem kell az életkor miatt kiesnem.
Most egyenlőre én is tanulom a nyelvet, és reményeim szerint ha így haladok, akkor év végére, elérek egy normál társalgási szintet, amivel már könnyebben boldogulhatok.
Még egyszer köszönöm a segítséget.
Szia.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!