Miként induljunk Németországban?

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2635 Írta: falvis
Miként induljunk Németországban? téma létrehozva falvis által

Tervezzük,hogy kimegyek dolgozni német országba. Beszélek-írok németül, bár sokat felejtettem.Építésztechnikus vagyok, "B"kat, jogsim van , az utóbbi tíz évben 9-szem. kisbuszokat is vezetek.Most szakiskolában dolgozom.Magánházban lakunk, így sok mindenhez értek, bármilyen munkát elvállalok.Később a feleségem is jönne utánam.Ő felsőfokú eü.ápoló, most orvos mellet dolgozik,de minden más lehetőség is érdekli.Ő nem beszéli a német nyelvet.
Én 50, Ő 44 éves,(engedélyezte :))
Egyáltalán, hogyan kell elindítani magunkat ? Mi a teendő, merre .és hogyan érdeklődjünk munka után?
Köszönjük, ha válaszol valaki !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2644 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia!

Nekem azt mondta valaki - de gondolom, utananeztek, hogy a felsöfoku eü vegzettseget elfogadjak az eu-ban. Nem tudom, hogy mit kell meg intezni a munkavallalashoz. Sok ceg foglalkozik eü dolgozok közvetitesevel Nemetorszagba. Ezek a cegek gyakran a nyelvtanulasban is segitenek. Erdemes olyat keresni - esetleg többet is megkerdezni - , akinek nem kell Neked kell fizetni a közvetitesert. Szaknyelvi tanfolyamot az Osztrak Intezetben tartanak.


szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2654 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia, hasznalhato nyelvtudas nelkul nagyon kiszolgaltatott helyzetbe kerulhettek. de ha magatok tudjatok intezni a hivatalos papirjaitokat, akkor eloszor is lakast vagy szobat kell berelnetek. ez nem olcso, az alberletek nagyon-nagy tobbsege kozvetito irodakon keresztul erheto csak el. arra szamitsatok, h tulkereslet van a piacon. ha van lakas, akkor be kell jelentkeznetek. 3 honapon belul viszont jeletkezik a bevandorlasi hivatal is, h miert is vagytok itt, mit csinaltok. ha addig talaltok munkat, akkor a hivatalos munkaszerzodest, ha meg nem dolgoztok, akkor egy vaskos bankszamlat kell bemutatni ervenyes nemetorszagi betegbiztositassal egyutt. ha se munka, se mas alternativa, akkor el kell hagyni az orszagot vagy gondolom, tudsz maradni ugy, h feketen dolgozhatsz, ervenyes lakcim es beteg biztositas nelkul. majus 1tol nem kell munakvallasi engedely, ezek a szabalyok viszont akkor is megmaradnak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2669 Írta: speed
speed válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sziasztok!
Elég ilyesztően hangzik, amit írtál, ezért írom soraimat. Én a jelenlegi páromhoz bejelentkeztem Júniusban, tehát papíron Németországban tartózkodom. De valójában ez a félév ingázással telt el, most januárban költözöm oda végleg csak. Szóval mivel bejelentkeztem, papírom már ott vagyok, és nincs még ott munkám, se biztosításom. Ennek ellenére senki nem keresett a bevándorlási hivataltól ilyen kérdésekkel.
Ezért én meglepődve olvastam a fenti sorokat.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2670 Írta: speed
speed válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Azt elfelejtettem még elmondani, hogy nem is értem miért kéne elhagynia az országot valakinek. Hiszen az Unió alapelve a személyek szabad mozgása, ezért nem hiszem hogy valaki kiutasítható lenne azért, mert nem tud vaskos bankszámlát felmutatni, vagy munkahelyet.
Szeretném ha nem kötekedésnek hangzana amit írok, csak segíteni szeretnék.

Szilvia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2677 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia
Nem kotekezesnek vettem, en csak leirtam hogy nekunk milyen papirok kellettek. Az igaz, hogy a szabad mozgashoz minden EU allampolgarnak joga van. De ha mar a harom honnapon tul maradsz, akkor a helyi hatosagnal regisztralnod kell magad! Ezt olvasd el kerlek:
2. Staatsangehörige der zum 01.05.2004 der Europäischen
Union beigetretenen Länder Estland, Lettland, Litauen,
Polen, Slowakische Republik, Slowenien, Tschechische
Republik und Ungarn, die in die Bundesrepublik
Deutschland einreisen und sich hier dauerhaft aufhalten
möchten, können sich ausländerrechtlich noch nicht
auf volle Freizügigkeit berufen.Bürger aus diesen
Staaten haben zunächst das Recht, nach Deutschland
einzureisen und sich hier aufzuhalten, wenn
sie über ausreichende Existenzmittel und
Krankenversicherungsschutz verfügen.Möchten Bürger
dieser Staaten im Bundesgebiet als Arbeitnehmer
tätig sein oder hier Dienstleistungen erbringen,
erhalten sie eine Freizügigkeitsbescheinigung nur
dann, wenn Sie entweder im Besitz einer
Arbeitserlaubnis sind (Arbeitserlaubnis-EU) oder
Ihnen die Agentur für Arbeit bestätigt, das sie ihre
Tätigkeit auch ohne Arbeitserlaubnis ausüben dürfen.
Hier gibt es zur Zeit aber noch einige Einschränkungen
bzgl. bestimmter Berufssparten, so dass eine
Arbeitserlaubnis häufig nicht erteilt werden wird.
Die vollständige Freizügigkeit wird für diese Personen
voraussichtlich spätestens 2011 hergestellt werden.
Bis dahin werden Bürger dieser Staaten vorwiegend auf
die Möglichkeit der selbständigen Erwerbstätigkeit
verwiesen sein, wollen sie in Deutschland arbeiten.
Szoval,ha ingazol, akkor turista vagy, es ervenyes a nemzetkozi biztositasi kartyad, de ha itt telepszel le akkor itteni biztositasodnak kell lenni.
A torvenyt nem ismerni, nem jelenti azt , hogy a jogszabaly nem letezik:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!