Miként induljunk Németországban?

Több
13 éve 3 hónapja #2711 Írta: speed
speed válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves Lopici!
Azt mondod ezek az előírások akkor is megmaradnak. És ezt mégis honnan tudod?
Amit én tudok, hogy az unio egyik alapelve a személyek szabad mozgásáról szól, nem pedig a szabad munkavállalásról. Ugyanis első körben ez a pont a munkavállalás szabadságáról szólt, amelyet később terjesztettek ki a teljesen szabad mozgásra. Vagyis május 1-je nem csak a szabad munkavállalásra, hanem a tartózkodásra is vonatkozik.
A másik amit tudok, hogy vannak unios alapelvek és szabályok, de mellette persze természetesen megvannak az országok saját szabályai. De a szabály az, hogy az unios szabályok állnak a nemzeti szabályozás fölött, és nem pedig fordítva!
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #2712 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia Lopici!

A Freizügig...(soha nem tudom rendesen kimondani)-rol csak annyit, hogy nekem az engedelyt ahhoz kötöttek, hogy ez meglegyen, de ezt meg addig nem akartak kiadni, amig nem volt engedelyem...
Aztan sikerült öket rabeszelni es kiadtak.
Latom, Te nagyon tajekozott vagy ezekben a kerdesekben. Kell ez meg valaha valamire? Mert az eredetit be kellett adni az engedelyhez, csak egy masolatom van most.

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2713 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sziasztok,

kerlek benneteket, h alamat almaval hasonlitsatok;)
meg egyszer megprobalom elmagyarazni.
az itt elo angol allamplgar baratom elmeselte nekem az o tortenetet. a nemetorszagi eletvitelszeruen folytatott eletehez a kovetkezokre volt szuksege: reisepass (utlevel), mietvertrag (lakasberleti szerzodes), bestätigungsbrief (igazolas a munkahelyrol). es csakis ezek meglete mellett allitottak ki neki a Bescheinigung über das Aufenthaltsrecht-tet, amit mi freizugigkeitnak ismerunk. mibol gondolja barki is, h ha a nyugat-europaiak is keresztul mennek ezen a hivatalos proceduran, akkor majus 1-tol, amikor a kelet-europaiaknak kotelezo munkavallalasi engely megszunik, akkor ezek is megszunnenek?

udv: lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2714 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

speed írta: Kedves Lopici!
Azt mondod ezek az előírások akkor is megmaradnak. És ezt mégis honnan tudod?
Amit én tudok, hogy az unio egyik alapelve a személyek szabad mozgásáról szól, nem pedig a szabad munkavállalásról. Ugyanis első körben ez a pont a munkavállalás szabadságáról szólt, amelyet később terjesztettek ki a teljesen szabad mozgásra. Vagyis május 1-je nem csak a szabad munkavállalásra, hanem a tartózkodásra is vonatkozik.


Ugyan nem nekem irtad, de nemi info. Nekem a "kitelepedesi" processzt egy kulon ceg intezte kompletten. Mar elinteztek a munkavallalasi engedelyt mikor zargattak, hogy ezt a freizügigkeit, angolul freedom of movementet is inteznek. En vitatkoztam egy sort, hogy minek, a szabad mozgas az jar alapbol mivel EU allampolgar vagyok:) A hivatalos valasz a szabad mozgasrol es tartozkodasrol az volt, hogy igen ez egy jog, ami mogott kotelezettseg is van. Tortenetesen be kell tartani minden orszag helyi idevonatkozo jogszabalyat. Nemetorszagban 3 honapot meghalado tartozkodas eseten lakcimbejelentesi kotelezettseg van, ami a nemet allampolgarokra is vonatkozik ha orszagon belul mozognak. Ezt mondtak.
Ezen kivul ugyanugy mint Mo.-n kotelezo eü biztositast fizetni ha itt tartozkodsz. Ha meg csak itt szeretnel elni akkor a lakcimhez jol levizsgalnak. Mikor a baratnom kikoltozott, akkor ala kellett irnom, hogy kezesseget vallalok fele, bekertek 6honapra visszamenolegesen a fizu papirjaimat, cegem fizeti a biztositasat etc.. Utana lett csak "lakcime". Jovore annyi valtozik ebbol a processzbol, hogy a munkavallalasi engedely nem kell a tobbi igen. Nemet allampolgarok nem leszunk maj. 01-tol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2715 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

lopici írta: Sziasztok,
es csakis ezek meglete mellett allitottak ki neki a Bescheinigung über das Aufenthaltsrecht-tet, amit mi freizugigkeitnak ismerunk. mibol gondolja barki is, h ha a nyugat-europaiak is keresztul mennek ezen a hivatalos proceduran, akkor majus 1-tol, amikor a kelet-europaiaknak kotelezo munkavallalasi engely megszunik, akkor ezek is megszunnenek?
udv: lopici


Egyetertek:) Nem nemet allampolgarnak kell a freizug..
Ugyanez a tortenet a spanyol, portugal, olasz kollegammal. Na meg persze jomagam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2716 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Szia Disel
Igen koszonom hozzaszolasod,vegre valaki aki erti,hogy hogyan is mukodik itt.
Nekem is az elettarsamnak,hogy itt maradhasson be kellett mutatni hasonlo penz es biztositasi papirt.
koszi

lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!