Miként induljunk Németországban?

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2678 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Sziasztok
Talaltam egy jobb linket, itt sokkal jobban erhetobbek a Nemetorszagi eloirasok :)
http://goo.gl/fEaWl
A következő felhasználók mondtak köszönetet: falvis, bnemonika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2693 Írta: speed
speed válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves Lopici!

Jelenleg a betegbiztosításról beszélsz, ami teljesen rendjén is van és én is tisztában vagyok a szabályokkal.
A legelső hozzászólásod viszont nem erről szólt, hanem bevándorlási hivatalról, kiutasításról, vaskos bankszámláról és bejelentett munkahelyről. Én ezzel kapcsolatban írtam le a tapasztalatomat és amit tudok, mert nekem úgy tűnt, hogy ezzel a válaszoddal félreinformáltad jócskán szegény témaindítónkat.
Neki szerettem volna segíteni válaszommal.
Azt viszont köszönöm mások nevében is, hogy megosztottad ezt a linket, mert ez egy valóban nagyon jó oldal, én is innen szereztem eleinte minden információmat. Sajnálom, hogy én elfelejtettem megadni.
Üdv:
Szilvia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisslane

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2697 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves Szilvia,

senki nem lett felrevezetve, amiket irtam, azok tenyek. ahhoz, h nemetorszagban kezdjen valaki egy uj eletet, hivatalosan ( ez volt a temaindito kerdes)ahhoz a kovetkezok szuksegesek: bejelentett lakcim, munkahely vagy vallalkozoi engedely es nemet biztositonal kotott betegbiztositas. amikor elmesz a hivatalba, h bejelentsd a lakcimed, azonnal elindul a korfolyamat, a hivatalok egymasnak adjak rolad az informaciokat. pl: kapsz egy nemet azonositasi szamot, adataidat elkuldik a bevandorlasi hivatalba stb. a lakohely szerint teruletileg illetekes bevandorlasi hivatal csak a fennt emlitett 3 feltetel egyuttallasa eseten adja meg a freizugigkeitot. ez a tartozkodasi engedely kulonbeztet meg teged egy ingazotol vagy turistatol, pl: akar kolcsont is kaphatsz. es valoban kiutasithatnak ha ezeknek a feltetteleknek nem felelsz meg. maradni maradhatsz azok utan is, de akkor a tobb millios illegalisan itt elok taborat gyarapithatod. kerlek olvasd ujra az eu vonal oldalat, ott lepesrol-lepesre leirnak mindent.
es az igaz, h majus 1tol nem kell munkavallasi engedly, de ezek a szabalyok sajnos akkor is letezni fognak.

udv: lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2699 Írta: speed
speed válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Kedves Lopici!

Az információ tökéletes. Azt gondolom nekem azért nem tűnt ennyire körülményesnek ez az egész, mert én az élettársamhoz jelentkeztem be. Valószínűleg a hölgy a lakcímbejelentő hivatalban az élettársi kapcsolatnak köszönhetően rögzítette, hogy a megfelelő anyagi körülmények is fennállnak. Ezért én annyit tapasztaltam ebből az egészből, hogy bejelentettem a tartózkodást, majd megkaptam.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2709 Írta: Gabo888
Gabo888 válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

lopici írta: amikor elmesz a hivatalba, h bejelentsd a lakcimed, azonnal elindul a korfolyamat, a hivatalok egymasnak adjak rolad az informaciokat. pl: kapsz egy nemet azonositasi szamot, adataidat elkuldik a bevandorlasi hivatalba stb. a lakohely szerint teruletileg illetekes bevandorlasi hivatal csak a fennt emlitett 3 feltetel egyuttallasa eseten adja meg a freizugigkeitot. ez a tartozkodasi engedely kulonbeztet meg teged egy ingazotol vagy turistatol, pl: akar kolcsont is kaphatsz. es valoban kiutasithatnak ha ezeknek a feltetteleknek nem felelsz meg.

Jelen helyzetben ez lehetseges, hogy teljesen helytallo, azt is elfogadom, hogy az ingyeneloket kihajintjak meg ha unios allampolgar is de 7 evet eltem Londonban es garantalom, hogy bevandorlasi hivatalhoz, tartozkodasi engedelyhez, bankszamla limithez vagy akar nyelvvizsgahoz es ki tudja meg, milyen itt is olvasott remhirekhez hasonlo elo sem fordulhat majustol. Felteve, hogy Nemetorszag tartja magat az unios alapszerzodesben foglalt alapokhoz. Majusban kiderul majd. :) ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2710 Írta: lopici
lopici válaszolt a következő témában: Miként induljunk Németországban?

Hello Gabo
Ezek nem rem hirek amit irtam itt most igy mukodik Nemetorszagban.
En is eltem sok helyen es mindenutt mas volt;)
Vannak az EU alap jogszabalyok,de azon belul lehetnek EU tag allamoknak sajat szabalyzatai. Anglia teljesen maskep mukodik!
A német jogszabályok szerint a németországi letelepedéshez (három hónapot meghaladó tartózkodáshoz) be kell jelentkezni a lakóhely szerint illetékes közigazgatási/lakcímbejelentő hivatalban (Bürgerbüro/Meldestelle), itt kell igényelni az ún. tartózkodási igazolást (Freizügigkeitsbescheinigung) is.

Az országban történő huzamos tartózkodásra, letelepedésre az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet Németország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik.

A lakcímbejelentő hivatal a Bevándorlási Hivatalhoz (Ausländerbehörde) továbbítja a tartózkodási igazolás iránti igényt, majd miután az igazolás elkészült, a Bevándorlási Hivatal postázza ki.

A bejelentkezéshez szükséges nyomtatványok, okmányok listája általában megtalálható a települések, illetve az illetékes hivatal honlapján, a bejelentkezéssel kapcsolatban bővebb tájékoztatással is az illetékes hivatal szolgálhat.
Szoval Majustol valalhatsz munkat munkavallalasi nelkul, de ezek az elvarasok akkor is megmaradnak. :)


Lopici

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!