Szerződés nélküli munkavégzés

  • Rian
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hete - 11 éve 4 hete #29863 Írta: Rian
Szerződés nélküli munkavégzés téma létrehozva Rian által

DECOTEXT írta: Hogy lehet, hogy amikor kiérkeztél még nem volt szerzödés a kezedben (amit átolvastál és aláirtál)? Hogyan lehet egy munkahelyre kijönni, egy idegen országba (pláne nyelvtudás nélkül) úgy, hogy nem rendezi az illetö elöre a papirokat, a pontosan meghatározott munkakört, munkaidöt és fizetést? Ilyen még otthon Mo.-on sem csinál senki, akkor miért külföldön?

Tudod a kényszer nagy Úr! A férjemnek is tavaly amikor kiment először azt mondta a cég ,hogy 1 napra menjen mutassa meg,hogy valóban ért a betonmixerhez,és ha megfelel azonnal kapja a szerződést.Kiment,megfelelt,és akkor már azt mondták ha vissza megy 1 hónap múlva, addigra meg lesz a szerződés.Azóta eltelt 1 év,dolgozik,minden hónapban időben bérpapírral fizetést/már utalva/ megkapja és hiába kérik minden hónapban a szerződést mindig csak hitegetik!Mit tud csinálni addig amíg nem talál másik munkát,addig kénytelen ezt a helyzetet elviselni ha keresni akar,mert kell a pénz! Ez nekünk se tetszik,de lehet választani vagy marad vagy nulla kereset? Közben próbál váltani!Most találtunk egy hirdetést,de a "JobMediaProjekt UG | Jobvermittlung24.de"-nál ennek néz most utána.Abban bízunk ,hogy minél hamarabb sikerül váltani!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hete - 11 éve 4 hete #29865 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Rian írta: Tudod a kényszer nagy Úr!

Tudom, erről beszéltem! A megszokásokat otthon kell hagyni, mert itt ez egy másik ország és mások a szokások!

Rian írta: A férjemnek is tavaly amikor kiment először azt mondta a cég ,hogy 1 napra menjen mutassa meg, hogy valóban ért a betonmixerhez, és ha megfelel azonnal kapja a szerződést.Kiment,megfelelt, és akkor már azt mondták ha vissza megy 1 hónap múlva, addigra meg lesz a szerződés.

Hát persze. Próbálkoznka, hogy meddig lehet nyomás alá helyezni a munkavállalót! Minden munkaadónak az az érdeke, hogy csökkentse a költségeket! Ekkor azonnal nemet kellett volna mondania, és azonnal a szerződést kérni amikor 1 hónap múlva kiment!

Rian írta: Azóta eltelt 1 év, dolgozik, minden hónapban időben bérpapírral fizetést/már utalva/ megkapja és hiába kérik minden hónapban a szerződést, mindig csak hitegetik!

Egyszer sem szabad ezt engedni! Azonnal beszüntetni a munkát. Szerződés nélkül semmit!

Rian írta: Mit tud csinálni addig amíg nem talál másik munkát, addig kénytelen ezt a helyzetet elviselni ha keresni akar,mert kell a pénz! Ez nekünk se tetszik,de lehet választani vagy marad vagy nulla kereset?

Igen. Jobb a nulla kereset munkanálküliként, mert ez a nyugdijba beszámit. Ami most van az már most 1 év bukta! Arról nem is szólva, hogy kérdéses, hogy milyen biztosítása van, ha van egyáltalán! Az meg hogy már 1 éve nem talált más munkahelyet szerintem csak mese! Ezrével van munkalehetőség: >> EU-JOB <<

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hete #29869 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Igazad van sok mindenben,tavaly április óta dolgozik kint, először nem is keresett másik munkát mivel bízott benne,hogy itt megoldódik.A munkával nincs baj és a fizetést is mindig rendben megkapja.Reggeltől estig meló van sokszor még szombaton is. Igy nehéz bármit is csinálni.Csak azt nem értem,hogy ha nincs bejelentve akkor,hogy kaphatja a fizetését számlára?Ráadásul akivel kiment az tavaly kapott a banktól személyi kölcsönt,nem folyószámla hitelről beszélek!Gondolom a bank csak leellenőrzi vagy nem?Mi arra gondoltunk,hogy azért nem adja oda,mert vannak dolgok amiket szóban megígért és azt sajnos nem tartotta be pl téli leállásra semmit nem kaptak,/2hónap/.Illetve arról volt szó,hogy állandó munka és szerintem ha be vannak jelentve akkor decemberben kijelenti és akkor ez már csak ideiglenes nem?Hát hogy így nincs jól az biztos!
Mi a véleményed a JobMediaProjekt UG | Jobvermittlung24.de.-al a kapcsolatban?Tudsz erre vonatkozó tanácsot adni?
Kellemes Ünnepeket! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hete - 11 éve 4 hete #29877 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Rian írta: Igazad van sok mindenben,tavaly április óta dolgozik kint, először nem is keresett másik munkát mivel bízott benne,hogy itt megoldódik.A munkával nincs baj és a fizetést is mindig rendben megkapja.Reggeltől estig meló van sokszor még szombaton is. Igy nehéz bármit is csinálni.Csak azt nem értem,hogy ha nincs bejelentve akkor,hogy kaphatja a fizetését számlára?Ráadásul akivel kiment az tavaly kapott a banktól személyi kölcsönt,nem folyószámla hitelről beszélek!Gondolom a bank csak leellenőrzi vagy nem?Mi arra gondoltunk,hogy azért nem adja oda,mert vannak dolgok amiket szóban megígért és azt sajnos nem tartotta be pl téli leállásra semmit nem kaptak,/2hónap/.Illetve arról volt szó,hogy állandó munka és szerintem ha be vannak jelentve akkor decemberben kijelenti és akkor ez már csak ideiglenes nem?Hát hogy így nincs jól az biztos!
Mi a véleményed a JobMediaProjekt UG | Jobvermittlung24.de.-al a kapcsolatban?Tudsz erre vonatkozó tanácsot adni?:

Mindenre nincs válaszom!
Hogy számlára kapja a fizut az nem garancia arra hogy legálisan dolgozik. A tulaj utalja a saját számlájáról a lét. Ennek és a betegbiztsoításnak is feltétlenül nézzetek utána.
A bank csak az ellenőrzi a hitelnél, hogy havonta mennyi van a számládon, illetve mennyi a rendszeres jövedelem a törlesztéshez! (Máshoz semmi közük!)
A "téli" ellátást nem ismerem. Ilyenről most hallok először!
Ha decemberben "kijelenti", akkor megszünik a munkaviszonya, s jelentkeznie kell munkanélkülinek.
Én nagyon elfogult vagyok, s nekem személyesen nincs jó véleményem a "Jobvermittlung" cégekről, ezért majd talán más itt válaszol erre. Én egyszer voltam 3 hónapot egy ilyen cégnél (Manpower) soha többet nem tenném! Mindig saját magunk kerestünk munkát, kivéve ezt az egyet!

Nekem is lenne egy kérdésem[/u]: ha reggeltől estig dolgozik s még szombaton is, akkor
mennyia az az annyi amiről itt havonta beszélgetünk? Mennyi a bruttó (!) fizetése?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 hete #29882 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Tudod a betonmixeresnek az időbeli munka a sok ami akár reggeltől estig eltolódhat,és attól is függ,hogy hova hordja a betont,hányan hordják,mennyit kell várni,mennyit kell hordani stb.Ebben a szakmában nincs olyan hogy lejár a munkaidőm stb. Nyáron gyakori az éjszakai munkavégzés,hogy ne a tűző napon betonozzanak.A téli leállás meg azt jelenti,hogy ebben a szakmában a január,februárban kevés vagy egyáltalán nincs munka.Időjárásfüggő! Azért arról volt szó,hogy nem fizet túlórát,viszont kapnak a leállás alatt is pénzt.Ez az ami nem valósult meg!2 hónapig semmi se volt.A fizetés: Br.1800euró ebből 1245.76 nettó maradt! A szálláshoz +100 eurót ad. Állítólag most fog emelni megint.Tavaly áprilisban 1500br-val kezdtek.Szombaton ha nincs munka akkor a gépeket kell karban tartani.Amit ha pénteken esetleg úgy végez akkor megszokták csinálni.Csak nem igazán értettük,hogy meri megcsinálni azt hogy nem jelenti be őket?A sofőr kártyán rajta van hogy mikor mennyit dolgozik,és van egy olyan papírja amit a rendőr kérhet ha igazoltatja,hogy vezetheti a mixert.
Megkérdezhetem,hogy a Manpowerrel mi volt a problémád?Az a baj,hogy ebben a szakmában,szinte mind a munkaközvetítőnél van .Saját cég hirdetést szinte nem is láttam,illetve olyat ahol nem a munkaközvetítő a munkaadó!
Most úgy is kell,hogy kérjen 1-2 napot mert lejár a jogosítványa ,akkor megmondom,hogy nézzen utána a dolgoknak.Ráadásul nem tudjuk,hogy most mi lesz az adó bevallással?Fizetéspapírjai megvannak hogy tőle mikor mire mennyit vontak. Gondolom ez ha nem lenne kemény akkor felhasználhatnánk arra?:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hete #29884 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Rian írta: A fizetés: Br.1800euró ebből 1245.76 nettó maradt! A szálláshoz +100 eurót ad.

Hát ez nem semmi!
Nos ez azért ilyen alacsony mert egy közvetitőnél van. Gondolom ott be van jelentve. Szerintem abban tévedsz, hogy csak ilyen közvetítőnél lehet hasonló munkát kapni. Sok cég van ahol kellenek ilyen betonkeverős sofőrök, csak meg kéne pályázni, akkor is ha nem hirdet! Különösen a betongyártóknál lenne érdemes megpróbálni, mert nekik is olcsóbb lenne direktben alkalmazni!

(Télen is lehet betonozni, különböző adalékokkal, akár -10 fokig.)

A Manpower-nél a problémám az volt, hogy irgalmatlanul lenyúltak! Közel kétszer annyit fizetett a cég ahova kikölcsönöztek, mint amennyi a fizetésem volt. (Szerencsére ezt kideritettem és átvettek 3 hónap után. Az én fizum emelkedett 30%-al az ő kiadásuk meg csökkent 70%-al! A Manpowernél adtak kilométerpénzt mert a saját kocsimmal kellett szolgálati útra járnom, de arra is ráfizettem, mert csak tankoltak, az amortizáció meg az enyém volt > gumik, olaj, TÜV. stb. Szóval egy kalóz egy banda!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!