Szerződés nélküli munkavégzés

  • Rian
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hete #29915 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Értem!Viszont a tavalyi évre akkor már kéne kapni,2012 áprilistól dolgozik kint!Szólok neki,hogy erre is kérdezzen rá,mert eddig semmit sem kaptak az adózáshoz.
Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29916 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Rian írta: Értem!Viszont a tavalyi évre akkor már kéne kapni,2012 áprilistól dolgozik kint!Szólok neki,hogy erre is kérdezzen rá,mert eddig semmit sem kaptak az adózáshoz.!

Feltétlenül. Ezt már régen megküldte az adóhatóság! Mi már a "KONZ" adóprogrammal meg is csináltuk, s már vagy 3-4 hete, be is adtuk az adóbevallást. (Múlthéten visszaküldték az eredti (!) beküldött számlákat is.) Most már csak az eredményre vátunk! Tehát ezt az "ELStAM"-ot feltétlenül ki kell kérnetek, ha még nem adták ki! (Erre azért nektek kell figyelni, mert nálunk is a normális bércetlivel jött (boritékban), s ha nem figyelsz jönnyen kidobod***, mert nem olyan mint a rég sárga A5-ös katornlap, hanem normális géppapiron van!)

*** Itt azért én feltétlenül felhivnám a szives figyelmedet arra, hogy semmilyen hivatalos iratot (bérelszámolsát, számlákat, stb.) soha ne dobjatok el. Akkor sem ha több éves. Rakjatok minden rendezőbe, évekre felosztva. Ez nagyon fontos lehet ha valami probléma adódik! Nekünk még a 20 éves lakbérkifizetésről is meg van mindenünk! Mo.-on is azért nyertünk az E-On ellen (gáz), mert több évre visszamenőleg tudtuk bizonyítani a kifizetéseket és a fogysztást és azt is, hogy ők mit adtak vissza.(10 évre visszamenőleg dörgöltük az orruk alá!) Ezzel nem számoltak ugyanis!! Sok jó dolog van ebben a német rendszerben. Az ember magtanul pedáns lenni!! Nekünk pl meg van több évre visszamenőleg az összes VISA forgalmunk! Ha nem figyelünk akkor pl. "Odysseus" 2x vette volna le a görög utunknál a hotel árát, de résen voltunk, s letiltottuk! (Ők meg technikai zavarra hivatkoztak.)
:chuckle:

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hete #29922 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Köszönöm a sok infót!Remélem minden ok lesz,mert ha nem tudja ezt a cég oda adni,na akkor kell rosszra gondolni:-(
Sokat segítettél! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29925 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szerződés nélküli munkavégzés

Rian írta: Köszönöm a sok infót!Remélem minden ok lesz,mert ha nem tudja ezt a cég oda adni,na akkor kell rosszra gondolni Sokat segítettél!

Nos, mielőtt nagy zajt csaptok kössetek egy jogi biztositást! úgy tudom 1 hónap múlva már él és érvényes! (Ez után majd érdeklődj) Aztán ha él a dolog (a biztosítóval) akkor lépjetek a munkadónál! Hidd el, sokszor elég ha megmelíted, hogy van ilyen biztosításod, mert ilyenkor tudja a munkaadó, hogy nem pénz kérdés és elvileg perelheted az "Amnesty International "-ig vagy az ENSZ-ig is! Nem hagyják idáig fajulni! Ilyenkor ha bűzös a dolog azonnal tárgyalnak!Nem érdekük hogy rossz hírük legyen, s pláne nem, hogy drága pereket fizessenek ha ludasok valamiben!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!