Szobalány állás Németország

  • eper25
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31613 Írta: eper25
eper25 válaszolt a következő témában: Szobalány állás Németország

DECOTEXT írta:

eper25 írta: hát nagyon kemény melóra kell készülnöd. mindent gyorsan kell csinálni és nagyon precízen. Én mint már írtam, azt gondoltam, hogy nem lesz olyan vészes, hisz otthon is takarít az ember, de ez valami borzalom néha...

Na, ja! Szóval dolgozni kell a munkahelyeken! Nekem jó a munkám, irodában (ülve) végzem de a munkaidöben 10 percünk van, a többi efektiv munkával telik el! Tudod, azért is fizetnek itt mindenhol jobban mint Mo.-on, mert itt dolgoznak is a munkaidöben..... Pihenni otthon kell és lehet!
:chuckle:


na ja, irodai munka vagy fizikai mindegy, valoban dolgozni kell mindenhol.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #31651 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Szobalány állás Németország

sziasztok,én is mennék ki dolgozni mint szobalány,aki kint dolgozik leírná mire számíthatok?mire kell nagyon oda figyelnem.?a válaszokat előre is köszönöm.szép estét.

Hat ahogy az eper 25 is irta itt dolgozni kell a penzert.
"De ez valami borzalom", (eper25), de itt tökvakarasert, mint magyarban nem
fizetnek.
De ahogy veszem soraidat te dolgozni jössze es nem turistautra.
Dolgozni? Arbeiten? Nezz utana a Dudenben, hogy mit is jelent ez a szo. :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31656 Írta: Timike
Timike válaszolt a következő témában: Szobalány állás Németország

Szia.Én nem olyan rég dolgozok itt kint,mint szobalány(10 hónapja),ezért nagy tapasztalatom még nincs.De szerintem meg lehet szokni.Tényleg igyekezni kell és minden apróságra figyelni kell takarítás közben,de ez kialakul menet közben.Főleg ha olyan kolléganőid lesznek,akik segítenek.Nekem ebben szerencsém volt.Az a lényeg,hogy alaposan és gyorsan kell takarítani,ami először tényleg nagyon fárasztó.Én először össze-vissza kapkodtam,le is maradtam mindig.Aztán egy idő után kialakítottam magamnak egy menetet és úgy már jobb volt.Sok szerencsét kívánok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • eper25
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31731 Írta: eper25
eper25 válaszolt a következő témában: Szobalány állás Németország

Otthon is dolgoztam, sőtt.. (otthon rendezvényszervezőként dolgoztam, sose volt hétvégém karácsonyom, szilveszterem) sose ismertem a láblógatást... Nem jelent meg az előző hozzászólásom teljes egészében, de akkor is éreztem egy kis gúnyt.
Miért érzem úgy, hogy aki kijön ide dolgozni arról azt hiszik hogy csak "tökvakarni jön. (???)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31733 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Szobalány állás Németország

eper25 írta: Miért érzem úgy, hogy aki kijön ide dolgozni arról azt hiszik hogy csak "tökvakarni jön. (???)

Miért? Vajon miért? :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31735 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Szobalány állás Németország

eper25 írta: Nem jelent meg az előző hozzászólásom teljes egészében, de akkor is éreztem egy kis gúnyt.Miért érzem úgy, hogy aki kijön ide dolgozni arról azt hiszik hogy csak "tökvakarni jön.

Ennek több oka is van! Egy párat felsorok.
Először is a legtöbben azt hiszik, hogy otthon (Mo.-on) ebben a szakmában sokat dolgoztak, aztán amikor kijönnek, egy-két hét munka után hazamennek, mert hogy, idézek egy régebbi beírást: "ilyen állati hajtást, pihenés nélkül nem lehet kibírni".
Másodszor, amikor az első fizetésüket megkapják, rendszerint fel vannak háborodva, hogy milyen kevés, holott kezdettől foga ellátást/lakást követeltek ami ugyebár sehol a világon nem ingyenes.
Harmadszor, de ez inkább a legelső probléma, a magyar végzetséget honosittatni kell, s el kell fogadtattni hivatalosan, (+ jó nyelvtudás) különben csak mint segéd dolgozhat az illető, hiába az "évizedes magyaországi gyakorlat", ami itt sok helyen annyit ér, mint a halottnak a beöntés!


Tovább nem sosorolom, mert a legtöbb az személyes ok, pl: ritkán járhat haza / nem fizetik a hazautazást / nem fizetik a túlórát mert időszámla van / nem tetszik a szállás / nem tetszik a beosztás / rossz a kaja, stb stb stb.... Sokan el sem kezdik a munkát, ha nem kapnak szállást és 3x étekzést naponta, holott ez Mo.-on sem járandóság így mi kinntélők ezt egyáltalán nem értjük, hogy miért ez a követelödzés!
:wait:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!