Németországi munkavállalás feltételei

  • wondersen
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30926 Írta: wondersen
Németországi munkavállalás feltételei téma létrehozva wondersen által

Sziasztok!

Az utóbbi napokban kicsit elszakadt a cérna, de úgy gondolom muszáj leírnom tájékoztatásképpen kedves barátaim, hogy hol van ez az egész "németországi munkavállalás" kérdés elcseszve.
Már több, mint egy éve munkaerö-közvetítéssel foglalkozom, saját céggel rendelkezem Németországban. Természetesen főként (mivel én is magyar vagyok) Magyarországról keresek embereket. De azért van itt néhány dolog , amit ajánlok mindenki figyelmébe!
Az első és legfontosabb, hogy mindenki - nem csak az általam szervezett lehetőségekre- mindig a hirdetésben leírtaknak megfelelően jelentkezzen!!! Szóval, ha német nyelvtudást kérnek, akkor Simagöröngyösröl Szabó Bélának a felesége a gazdasszony-diplomájával és nyelvtudás nélkül ne jelentkezzen. Ha dokumentumokat kérnek azt küldjük is el.
Amennyiben valaki meggondolja magát a kiutazást illetően azonnal szóljon, ne a munkába állást megelőző este, hogy "bocsi de családi problémák vannak stb stb". Ha valaki autóval jön ki, ügyeljen annak műszaki állapotára, mert még egyszer nem fogok trélert bérelni, meg 600 km-t kocsikázni, mert lerobbant. Persze mindezt önköltségen, aztán még én vagyok lebaszva...
Lényeges továbbá, hogy az önéletrajzokban ne csak az szerepeljen, hogy 2005-2006 - Elektriker...ez édeskevés, le kell írni részletesen mit csinált ott. Illetve meg kell említeni egyéb dolgokat is, amihez az ember ért.
Esetleges baj esetére mindig legyen annyi pénz félretéve, hogy hazatudjon utazni. Én speciel nem, de sokan egy nap után azt mondják: bocs, de a munkát egy fos, hagyd el a szállást még ma. Mit csinálsz ha nincs miből hazamenni??? Ha pedig felmondanak a pénzt csakis fizetésnapkor kapod meg, se előbb se később... Ezt jól véssétek az eszetekbe!!!! És igenis van próbanap, az senkit sem érdekel, hogy te 1500 km-röl jössz!!!
A fizetésékről pedig annyit: a bér annyi, amennyi. Senkit sem érdekel, hogy kinek a barátja mit hazudik otthon, hogy mennyit keres...A segédmunkás: 8,19 bruttó. Szakmunka: 10.22 vagy 12,50...És bizony szinte mindenütt van Zeitkonto, az átlag szerint: 151 órát kifizetnek, a többit lecsúsztathatod... Ne akarjál te 250 órát dolgozni, csak amennyit kell, de azt jól csináld meg!!! Illetve bérlet támogatást, kiküldetési díjat sem kötelesek adni, ezt cége válogatja. Az esetleges közös szállásokról a "felbujtókat" /pl hát ennyi pénzér dógozni/ hamar kiűzik.
Illetve az elöleg. Általában mindenütt van, minimum egy hetet le kell dolgozni, csak utána jár. Nagyon sokat már 1 nap után ezzel kezdik, bocs de ez nem megy!!! Nem kell állandóan kérni, mert akkor fizetésnapkor meg nem marad semmi. Ezt sem köteles adni a munkáltató vegyük figyelembe. Meg ne számoljunk vele minden héten, mert mi van, ha egyszer-csak nem adják??? Kunyerálunk a munkatársaktól, meg fel vagyunk háborodva??? He???
Illetve ne akarjunk egyből az egész famíliával kiutazni, meg 1 hét után családi pótlékot intézni...ez nem így működik, mindehhez idő kell!
Szóval, ha látunk egy hirdetést a következőket kell tenni:
1. figyelmesen elolvasom!!!!!!!!!
2. értelmezem az ott leírtakat
3. jelentkezem a leírtak szerint - anyázós, baszódjmeges üzeneteket hívásokat nem teszek, senkinek sem kötelező jelentkezni.
4. Amennyiben felvesznek, átgondolom a kiutazást, mindenre felkészülve.
5. Kiutazok, dolgozom, és türelmes maradok, mivel tudom, hogy jövö héten még nem veszek Mercit...
6. Ha baj van kulturáltan kérdezek, megpróbálok megoldást tenni a problémára...

Még órákat lehetne itt mesélni de igazából nincs kedvem hozzá...Komolyan kedves magyar emberek: Akinek ez nem tetszik, maradjon otthon, vegye fel a segíjt, vagy robotoljon 54 Ezerért, nem érdekel... De akik dolgozni akarnak, azokat hagyjuk békén! Mivel sokan elcseszik ezt az egészet, a munkaadók elöbb - utóbb máshonnan keresnek munkavállalókat. Illetve a közvetítö csak közvetít, tehát bérekbe nem szól bele, szállást nem rendez, maximum segít. Mivel te nem adsz neki pénzt, így csak kérheted valamire...neki a partnere, aki fizet, az dumál. Ha meg a nyelvet sem nagyon beszéljük, meg a törvényeket nem ismerjük akkor főképp POFABE.

Tisztelettel:
Egy feldühödött magyar, aki munkával akar pénzt keresni
Téma zárolva.
Több
10 éve 11 hónapja #30927 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

Helló :)
(Jó)néhány szót kiemelhettél volna, hogy lássák a kulcspontokat, így ömlesztve falrahányt borsó, sajnos.
:wait: Jó tanács! Soha, ismétlem soha ne vedd készpénznek amit szóban állítanak! Duma az mindig van, (minden más általában hiányzik) de azzal teli van partnerünk padlása is már! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wondersen
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30929 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

wondersen írta: 1. figyelmesen elolvasom!!!
2. értelmezem az ott leírtakat
3. jelentkezem a leírtak szerint - anyázós, baszódjmeges üzeneteket hívásokat nem teszek, senkinek sem kötelező jelentkezni.
4. Amennyiben felvesznek, átgondolom a kiutazást, mindenre felkészülve.
5. Kiutazok, dolgozom, és türelmes maradok, mivel tudom, hogy jövö héten még nem veszek Mercit...
6. Ha baj van kulturáltan kérdezek, megpróbálok megoldást tenni a problémára...

Ha ezeket figyelembe vennék, akkor garantálatan
a felére csökkenne a kiérkezök száma! (Vagy kevesebbre.)
(További csökkenést jelentene, ha csak egy minimális
-verbális- német tudásúak érkeznének!)

A szövegben megemlitetted azt is hogy, "neked nem fizetnek, igy csak kérhetnek".
Ez nagyon fontos komponens, mert sokan lépre mennek, hogy elöre fizetnek másoknál!

DCT
Téma zárolva.
  • wondersen
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30934 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

Így van Decotext.

A közvetítő csak a munkaadódót kérhet pénzt, ezt törvény is szabályozza. Pedig szívem szerint kérnék, mivel nem hiszik el az emberek, mennyi nyűggel bajjal jár együtt az, hogy ö csak beüljön a munkahelyre...
Persze ezt figyelembe sem veszik. Az pedig, hogy felére csökkenne a kiutazók száma nem is lenne gond. Tényleg nagyon kiakasztó néha amit az emberek művelnek. Először 2011 szeptemberében jöttem ki. keresetem kb 800-900 Euró volt...mégis azt mondtam: kitartás, nem adom fel. Hála Istennek igazam is volt. De egyesek egy félhavi fizetésből , 6-os adókategóriában már olyan konzekvenciákat vonnak le hogy ajjaj...
Szóval kérem, aki így gondolkozik, maradjon otthon...ne készítsen ki idegileg minket....nem mi tehetünk az ö sorsáról...
Téma zárolva.
  • annamaria1976
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30936 Írta: annamaria1976
annamaria1976 válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

Szia.Teljesen megértelek,borzalmas hogy mennyi rosszindulatú ember van.Mondanám azt,hogy sz@rd le őket,de tudom nem ilyen egyszerű. Én is munkát keresek per pillanatban,szeretnék kint dolgozni,de ha nekem segít valaki,akkor nem tudnék még bele is rúgni!!Borzasztó,de kitartást kívánok neked.
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30941 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

Már több, mint egy éve munkaerö-közvetítéssel foglalkozom, saját céggel rendelkezem Németországban. Természetesen főként (mivel én is magyar vagyok) Magyarországról keresek embereket. De azért van itt néhány dolog , amit ajánlok mindenki figyelmébe!

Mi vaaaaan wondersen??? :hyper: :hyper:
Mar egy ev utan elszakadt a cerna???
Akkor mit szoljunk mi a 30 eves ceges multunkal, amit nem sok nemet ceg sem
tud magarol elmondani.
Amiket itt leirtal azt mar mi szamtalanszor vegig ragtuk, nyilvanossagra hoztuk
es nagy ivben szarnak ra a magyarok . (tiszt. a. kiv. vannak)! :wait:
Meg egy jo parszor atleszel baßva, ne aggodjal.
Ajanlom, hogy legyen egy Ordnered aminek a cime: Schwarzeliste!
Nalunk is jelentkezett a több ezerböl, jo par akik az utolso nap leptek
vissza mert viszketett a Mutti (Muschi) es volt akinek az anyja egy evben
mar 3x halt meg :hyper: :hyper:
Amiket leirtal az mind igaz, de sajnos valoszinü, hogy a mi beszolasainkat sem
olvassak a magyarok, mert igen sokan nem ismerik ezt az oldalt, es bizony
voltak akiknek mi ajanlottuk tovabb, hogy informatiokall gazdagodjanak.
Szerintem ugy +/- 5 ev mulva összeall neked is a jo csapat.
Türelem es ha mar kerestel eleget vegyel egy Dummy Speed 170 cm, es ha
felmergesitenek baßßal vagy rugjal bele 2-t, 3-at es megnyugszol :chuckle:
Ismetlem a köz butasagat mindig a jelenkori politikusok azok akik kihasznaljak.
Sem en ,sem maga nem fogja a közt megvaltoztatni tudni.
Majd talan a harmadik vagy negyedik Generationak sikerül :hyper: :hyper:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
Téma zárolva.