Németországi munkavállalás feltételei

  • wondersen
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #30945 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

"""Mi vaaaaan wondersen???
Mar egy ev utan elszakadt a cerna???""

Ja, a tegnap elszakadt. A következő történt:

Két kolléga kiutazott egy 95-ös "mi Autónkkal". Ez volt április 29.én. A szokásos story: legkésőbb este hétkor találkozunk a szálláson, megyek minden papírral, Vertrag, Krankenkasse etc.etc...
Fél hétkor felhívnak NBergböl, hogy elszakadt az ékszíj...na hát nálam is . Felhívom a ADAC-ot, mennyiért hozzák el őket: Közlik kb 200 E. Hívom a srácokat: hááát az nem jó mert nekik 80 Eurojuk van összesen...
Nem volt mit tenni, -maradjatok nyugiban - mondom másnap este értük mentünk trélerrel, amit persze én fizettem,+ kb 80 Euro üzemanyag stb stb. Este 10-re odaérünk, felvesszük őket, hajnal 2-re megérkezünk elrendezzük a papírokat. Csütörtöktől vonattal járnak melózni. Hál Istennek próbanap ok, majd keresünk valakit, aki a kocsit megjavítja. Bejelentkeznek, kapnak ingyenes Fahrkarte-t, egy hétig még fizetniük sem kell. E hét hétfön szólnak: kéne pénz. Rendben de lehet csak pénteken lesz fejenként 150. Közben még szerelőt is kerestem nekik.
De mindennek a tetejében még felhívnak tegnap, hogy hát ez az egész így nem jó, mert kevés a napi 8 óra meg hát nincs pénzük stb....Na ekkor nálam már a vezérműszíj is elszakadt :):):)
És mindez csak egy a sok közül! És ha azt mondom nekik múlt héten; Bocsi srácok nem tudok mit tenni, nem hozom el őket, nincs ingyenes jegy??? És még nekik áll feljebb???
Szóval a faß kivan /Prosperust a "ß" használatáért utólag kérek engedélyt :)/...Innentől kezdve csakis NÈMETÜL beszélek a kiérkező kollégákkal, aztán mondja el mi a baja, ha tudja!!! Még a nyelvet sem beszélik, dehát ők mindent jobban tudnak!!! És az én több, mint 100 Eurom hol van??? Meg a beleölt munkám??? Még azt sem mondták, hogy majd fizukor visszaadjuk vagy valami...nem, még panaszkodnak. Ekkor mondtam nekik, este 10.-ig el kell hagyni a szállást, holnaptól nem alkalmaznak titeket.."Hát de akkor mi lesz, hova megyünk stb stb...."
Na akkor hogy is van ez??? Így kell viselkedni az emberekkel??? Nem lehet szép szóval??? úgy látszik nem...

Az igazat megvallva eleinte furcsálltam, hogy ti "öreg rókák" miért vagytok néha ilyenek az itt kérdezőkkel, de most már megértem..Elnézést, hogy kételkedtem...
Téma zárolva.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #30949 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

wondersen írta: Az igazat megvallva eleinte furcsálltam, hogy ti "öreg rókák" miért vagytok néha ilyenek az itt kérdezőkkel, de most már megértem..Elnézést, hogy kételkedtem...

Természetesen nem szabad általánositani, de sajnos ha nagyszámokat nézzük a többség ilyen. Egyébként nem hibáztatom öket, mert a rendszer nevelte ilyenné a lakosságot! Most mi szabin vagyunk itthon Mo.-on. A kedvenc thermálfürdönkben látható a legjobban az ami a gond. Túl sok alkalmazott van, s nem dolgoznak. Ott ahol meg kéne az ember (pl a kasszánál, egy nö ült a sor meg kint az épületen kivül) rádásul irgalmatlan lassan dolgozik. Két takaritó beszélget tölünk 3 méterre: "minek csináljam, úgy sem fizetnek többet"...
Na, az a baj, hogy az ilyet egyáltalán fizetik! Ha az én alkalmazottam lenne, ez lett volna az utolsó munkanapja, (ezret kapok a helyére) mert bármennyi is a fizetés (amibe ugyebar megegyeztek s benne a szerzödésben) köteles a munkáját maximálisan elvégezni! Mig azonban a munkavállaló nem azonosul a munkájával és a munkaadót ellenségnek tekinti, addig nem lesz soha ebböl munkamorál! Nos, ezt próbalják itt kint is folytatni csak hát ez nem müxik!

A másik nagyon szomorú dolog, hogy általánosan elvárják, hogy mások gondoskodjanak róluk! Pl. : nem jönnek elég tartalékkal > elöleg, szállás, stb. Ilyen esetben mindig hátrányban lesznek, mert ha elöleget kap, azt feléli, s igy a fizetés már nem lesz elég.... és a csúszás megindul. Amit viszont egyáltalán nem értek, hogy sokéves nyugati útlevél, 20 év rendszerváltás és 10. éves (2004.május 1.) EU tagság után sem tudták megtanulni hogy a kapitalizmus hogyan müködik! Lehet, hogy nem is akarják...?
:whew: :wasntme:
UI: a medencétöl 2 méterre egy ernyö alatt ült az uszómester (nö) aki az asztalon a nyári (3 havi) beosztást csinálta, s a koleganöjével azon morfondirozott, hogy milyen borzasztó megterhelés ez s, hogy ma úgy sem lesz kész, hiába a fönök.... stb. Láthatóan "majd meg szakadt a munkától"....Nos, igaza is volt, mert én mint fönök kiadtam volna, hogy ÍGY és nem ök döntenék el!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wondersen
Téma zárolva.
  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #30951 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

Az igazat megvallva eleinte furcsálltam, hogy ti "öreg rókák" miért vagytok néha ilyenek az itt kérdezőkkel, de most már megértem..Elnézést, hogy kételkedtem...

Semmi gond, ha valaki megprobal minket leugatni, vagy jönnek a megsertödesekkel,
akkor ez mind ugy ahogy van lepereg rolunk :clap:
Amiket te itt elöadtal, azon mi mar regen, es többször is tul vagyunk.
Velünk is ellettek jatszva az ilyen es hasonlo Storyk az elejen meg
ott ahol tudtunk segitettünk is.
De, ha jot akarsz, ha ilyen Storyk törtennek megegyszer, hagyd ott öket ahol
vannak, felnött emberek, es ha valaki ilyen idiota modon indul el külföldre
az egye meg sajat maga a ßart amit megteremtett. Nem adoptalni szandekozod
öket, hanem egy lehetöseget adsz nekik a ßarbol kiemelkedni es tisztessegesen
penzt keresni. :wait:
Magyartol ne varjal el hálát vagy köszönömöt, mert amugy is ott fog elasni,
ahol csak tud. (tiszt. a. kiv.)
En nagyon jol tudom, hogy mennyi munkaval jar az elökeszites , a szerzödesek,
Krankenkasse, bejelentesek egyebb.................es, ha nem jönnenek az emberek,
egsz mint a kalapgyar.
A mai napig is vannak (tiszt. a. kiv.) akik olyan halatlanok, hogy a szaros cipövel mennek
be a lakasba amit ingyen nyujtunk nekik es amikor reklamalsz, hogy "ejnye gyerekek,
igy csinaljatok otthon is", jön a szemtelen valasz, hogy "majd kitakarit a takaritonö!"
Amikor aztan kirakjuk öket, es attesszük öket egy dzsuva monteurheimba, akkor
jönnek a nyafogasok, hogy "Chef ott nincs TV, nincsen Internet es nem tudunk aludni,
mert a romanok es a bulgarok ejfelig tök reszegen orditoznak es nem tudunk aludni".
- Kell a jo? Nem ! Kell a rossz ? Kell ! -
Most akkor igazodjal el a nepeden :angry:
Most akkor ki hordja a puskat ? A nyuszi vagy a vadasz?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wondersen, leganorzs
Téma zárolva.
Több
10 éve 11 hónapja #30955 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

DECOTEXT írta: Természetesen nem szabad általánositani, de sajnos ha nagyszámokat nézzük a többség ilyen. Egyébként nem hibáztatom öket, mert a rendszer nevelte ilyenné a lakosságot! Most mi szabin vagyunk itthon Mo.-on. A kedvenc thermálfürdönkben látható a legjobban az ami a gond. Túl sok alkalmazott van, s nem dolgoznak. Ott ahol meg kéne az ember (pl a kasszánál, egy nö ült a sor meg kint az épületen kivül) rádásul irgalmatlan lassan dolgozik. Két takaritó beszélget tölünk 3 méterre: "minek csináljam, úgy sem fizetnek többet"...
Na, az a baj, hogy az ilyet egyáltalán fizetik! Ha az én alkalmazottam lenne, ez lett volna az utolsó munkanapja, (ezret kapok a helyére) mert bármennyi is a fizetés (amibe ugyebar megegyeztek s benne a szerzödésben) köteles a munkáját maximálisan elvégezni! Mig azonban a munkavállaló nem azonosul a munkájával és a munkaadót ellenségnek tekinti, addig nem lesz soha ebböl munkamorál! Nos, ezt próbalják itt kint is folytatni csak hát ez nem müxik!

A másik nagyon szomorú dolog, hogy általánosan elvárják, hogy mások gondoskodjanak róluk! Pl. : nem jönnek elég tartalékkal > elöleg, szállás, stb. Ilyen esetben mindig hátrányban lesznek, mert ha elöleget kap, azt feléli, s igy a fizetés már nem lesz elég.... és a csúszás megindul. Amit viszont egyáltalán nem értek, hogy sokéves nyugati útlevél, 20 év rendszerváltás és 10. éves (2004.május 1.) EU tagság után sem tudták megtanulni hogy a kapitalizmus hogyan müködik! Lehet, hogy nem is akarják...?
:whew: :wasntme:
UI: a medencétöl 2 méterre egy ernyö alatt ült az uszómester (nö) aki az asztalon a nyári (3 havi) beosztást csinálta, s a koleganöjével azon morfondirozott, hogy milyen borzasztó megterhelés ez s, hogy ma úgy sem lesz kész, hiába a fönök.... stb. Láthatóan "majd meg szakadt a munkától"....Nos, igaza is volt, mert én mint fönök kiadtam volna, hogy ÍGY és nem ök döntenék el!


Látod, látod...itthon kell lenned és már is értelmes dolgokat írsz :clap:
Ebben a szakaszban minden rendben volt....egy apró magyarázat azért:

A magyar lakosság statisztikai átlag alapján napi több mint 4 órát tölt a televízió előtt. A statisztikák szerint legnagyobb hányadban a sorozatokat és a kereskedelmi TV-k műsorait nézik.
.....namost....a vesszőparipám, ha egy ország népét idiótává akarod tenni, intézd el, hogy a TV-n kívül ne legyen szórakozási lehetőség, szoktasd hozzá a könnyen emészthető könnyen feledhető műsorokhoz. Ezeknek a műsoroknak a tartalmát állítsd össze úgy hogy biztos emberi selejtek képződjenek. Hintsd el köztük a kivagyiság, egoizmus magvát. Mutass nekik fals példákat (pl: Győzike és társai) Hitesd el velük, hogy kemény meló nélkül is lehetsz sikeres (ál tehetségkutató show műsorok). Tedd ezt minimum napi 4-5 órában...5-10 év alatt nagyképű, lusta zombivá tudod változtatni a népet....főleg ha még fogadókész is erre.
Persze ennél bonyolultabb a téma, de ha kicserélnénk a médiánkat, ha az oktatásunk nem politikai csatatér lenne, ha erkölcs és munka oktatás folyna, ha a bűnt minden esetben megtorolnánk azért nem kellene itt egy-két generációt várni. Újabb 5-10 év alatt rend lenne.....

Wondersen!

Én csak itthon találkoztam munkavállalóinkkal...csak hasonló story-kkal tudok szolgálni ;)
Ahogyan Prosperus mondta: kitartás pár év alatt megszokod, a selejtet kidobod az értékest megtartod. Mint az aranymosók. Több tonna meddőt kell átmosnod amíg pár uncia aranyhoz jutsz.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, wondersen, kirschblute
Téma zárolva.
  • wondersen
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #30958 Írta: wondersen
wondersen válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

....
Köszönöm a biztató mondatokat, és valóban KFZ ez tényleg olyan, mint az aranymosás...rengeteg a selejt :)

Amúgy csináltam egy tesztet: a "normális" álláshirdetések mellé felraktam egy hasonlót (leegyszerüsitve írom persze): keresünk munkavállalókat, min 1800 nettó fizu, ingyenes- igény szerint- egyágyas, különkonyhás, fürdoszobás szállások, nyelvtudás nem kell, hozhatod az egész családot, elöre (míg még otthon vagy) utalunk min 500 Eurot, nem kell autó sem stb stb szakmunkánál pedig min 300 nettót fizetünk, illetve ki is hozunk amikor neked jó

Szóval: egy normál hirdetésre kapok naponta 4-5 jelentkezöt. Erre 24 perc alatt 192-en jelentkeztek :):):)
De nem is ez a legszebb :wait: figyeld volt olyan jelentkezö is aki már évek óta itt van kint :) plusz a tetöpont: egyik emberem is jelentkezett, aki pedig tényleg tisztában van /legalább is eddig ezt hittem/ a dolgokkal :) Jó mi? Na meg a jelentkezési szövegek: " az egyik ismerösöm ajánlotta önöket, aki már régóta önöknél van"

Szóval most kövezzetek meg :)
Téma zárolva.
Több
10 éve 11 hónapja #30959 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkavállalás feltételei

A kért önéletrajz elküldése helyett hányan kértek még további információt? Alig írtál valamit! :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: wondersen
Téma zárolva.