Pedagógus állás Németországban

Több
10 éve 5 hónapja #34326 Írta: ediher
ediher válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Kedves Evica 007!

Én jelentkeztem egy frankfurti bölcsődei nevelő állásra még szeptemberben. Felhívott egy magyar hölgy, hogy most szerveznek magyar pedagógusokat Frankfurt környékére, de a magyar tanítói diplomámat itt kint csak akkor ismerik el, ha van egy felsőfokú nyelvvizsgám. Így addig csak kevés fizetésért, 1000 EUR-ért tudnak foglalkoztatni, de egy év alatt meg tudnám csinálni a nyelvvizsgát, és akkor utána már az itteni pedagógusi bért adnák (ami kb nettó 1200 EUR). Itt sem fizetik meg az állami intézményekben túl jól a pedagógusokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34333 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

ediher írta: Itt sem fizetik meg az állami intézményekben túl jól a pedagógusokat.


Ha azt veszem figyelembe, hogy a két gyerekemet hogyan "nevelték" és tanitották az iskolában, akkor azt kell mióondanom, hogy egy-két nagyon ritka kivétellel, a tanárok és pedagógusok agyon vannak fizetve! Azt is vedd még figyelembe, hogy nem csak állami iskolák vannak, s az állami intézményekben a tanárok nem feltétlenül "állami alkalmazottak" (Beamte). A "Bemate" státusznál viszont nagyon is jól vannak megfizetve ezek dolgozók! Sajnos ma már ez nem hivatása a legtöbb tanárnak, hanem csak a fizetésért megy be.....

Ui: s mielőtt valaki rám ugrik, nem minősitettelek, s nem kritizáltam a tehetségedet vagy a tudásodat! Csak általánosságban érvényes amiről írtam!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34341 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Kedves Ediher,
nem akarlak elkeseríteni, de a magyar hölgy sztorija a szokványos kamuk egyike.
1. Pedagógust nyelvtudás nélkül sehol nem alkalmaznak (és itt tök mindegy, hogy van-e vagy nincs nyelvvizsgája...)
2. Ha valaki leteszi a nyelvvizsgát, attól még messze nem biztos, hogy tud is -legalábbis pedagógus szinten - egy nyelvet, épp ezért nem a papír a kritérium.
3. Itt senki sem ajánl nettó béreket, mert senki kívülálló nem fogja tudni, hogy Neked mennyi marad nettó (ld. adó témákat ugyanezen az oldalon)...
4. Szimatom szerint a hölgy méregdrága nyelvtanfolyamot akar a nyakadba sózni, hogy egyéb galádságokról már ne is beszéljünk...
5. Légy óvatos és gyanakvó és szólj, ha nem volt igazam...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34344 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy nem tanári/tanítói állásról írt, hanem bölcsődei nevelőiről, ami szerintem egyrészt a dada fogalmával kimeríthető, mint Ergänzungskraft...Nem hinném, hogy németben okleveles minősítést kapnak, de ha tévedek, lelkem rajta! A pedagógus már Fachkraftnak számít.
Más: Nem a nyelvvizsgától lesz elismerve a diplomád! Hanem mástól.
Ahogy gejza írja: a nyelvvizsga nagyon messze van a pedagógusok által használt szakmai nyelvtől, mert azért valljuk be, a kartecsni az kartecsni, a Methodenfreiheit az Methodenfreiheit és nem a nyelviskolában tanuljuk meg!
A bérhez...: ha jól tudom, akkor a közalkalmazotti munkaviszonynál külföldön is beszámítják a korábbi éveket a diploma elismertetése után!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34350 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Szia Ediher!

A minap beszélgettem a szomszédunkkal, aki a Lindenbergi Krippében dadus. Keresnek munkatársat és kezébe akadt egy magyar jelentkező életrajza. Mondta, hogy rögtön rám gondolt, mert honfitárs:) A lényeg, hogy nagyon szeretné őt meghallgatni, mert szuper referenciái vannak, jórészt Németországban, továbbképzéseken is részt vett. Kérdeztem tőle, hogy a nyelvtudás oké? Erre azt válaszolta, hogy az életrajzában verhandlungssicher szerepel (ohne Sprachdiplom), de mondta, hogy az nem is számít, a szakmai háttere nagyon meggyőző, a nyelvtudása meg kiderül a meghallgatásnál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34715 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Pedagógus állás Németországban

Szia Ediher!

Érdekelne, hogy bejött-e Neked az állás?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!