Cukrász fizetés Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34766 Írta: DECOTEXT
Cukrász fizetés Németországban téma létrehozva DECOTEXT által

gejza írta: A fizetés tartománytól és gyakorlattól függ: INFO Alul grafikusan is mutatja az oldal az átlagos (!) kereseti lehetöségeket!

Azért ebböl a táblázatból senki ne vonjon le messzemenö következtetéseket.[/quote]

Hát persze, hogy nem, ezért csak infó, neki a miheztartás végett! Ez nem KP és nem is lehet követleni de gondolj bele, kér mondjuk 1800 bruttót, a munkaadó 2200-at is adott volna. Akkor ez szivás. Azért irtam be ezt, hogy lehet egy kicsit e fölé menni, aztán lehet alkudni és engedni. Ez csak egy tárgyalási szint, neki! Ahogy irtam, lehet pókerezni, kérdés, hogy meddig van jó lapunk?

(Itt a cégnél volt egy IT dolgozónk, de elment tavaj. Az új, kért 3250 bruttót.
Azonnal megadták neki, alku nélkül. Az elözö 4100-at keresett.... Érted már?)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsuvar

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34767 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

DECOTEXT írta: Kedves Zsuzsa! Azért nem kell túlértékelni a dolgot! A próbamunkánál lehet, hogy felszámolják majd a szállást és az ellátást! Azért tettem be a linket a kereseti lehetőségről. Ebben a szakmában itt nagy a hiány így jók az esélyeid! Lehet pókerezni is a bérnél, csak hát vigyázni kell, de azért ne add el magad áron alul! Otthon pont az a baj, hogy talál a munkaadó 80 ezerért is munkavállalót! (Ha nem vállalná ennyiért senki, akkor fizetne többet!) Majd azért számolj itt be, hogy mi lett a vége, hogy a fórumozó társaknak egy hasznos tanulság legyen, vagy így, vagy úgy! Ha nyertél már otthon a szakmában díjakat, akkor szerintem kellesz nekik.


Mindenképpen megírom,hogy telt az az egy hét,holnap hajnalban indulunk! Jó tudni hogy nem muszáj belemennem az 1500 eurós bruttó fizetésbe:-) Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34768 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

gejza írta: az ö pénze BW-ben nulla szakmai képzettséggel és nulla gyakorlattal 160 órára vetítve 2000 € fölött volt éppen. Ö is cukrászkodott is a pékségben, tehát zsuvar, a Te eddigi pályafutásod alapján ne add magad olcsón! (Nyilván persze attól is függ, melyik tartományba mész...) Igen, tudom, nehéz belöni a "nem túl sok, de nem is kevés" fizuigényt.

Azt írták hogy attól is függ milyen a végzettség,hány éve dolgozom a szakmában stb... mindenképpen beszámolok ha lesz nem még akár kintről,hogy hogy telnek a napjaink :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34769 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

DECOTEXT írta: (Itt a cégnél volt egy IT dolgozónk, de elment tavaj. Az új, kért 3250 bruttót. Azonnal megadták neki, alku nélkül. Az elözö 4100-at keresett.... Érted már?)


EZ komoly ?? Ekkora összegek mennek? Azt hittem örülhetek ha 1000 eurot megkeresem Netto! Tudom ezek Bruttó számok..de tényleg jó döntés volt megkérdezni,hogy is müködnek az árak,fizetések! Az is számit,hogy én nem német vagyok, azt tudom,mert ők többet kapnak! Mondjuk 1500 euro NEttó akkor reális is lehet, Frankfurt mellett ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34771 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

Doktor úr,
hogyne érteném. Pont azt tanácsoltam neki én is, hogy "ne legyen szívbajos". Csak arra akartam a figyelmet felhívni, hogy a táblázatot vakon, kritika nélkül kövesse bárki is, mivel az igen kevés, rádásul önkéntes adatszolgáltatáson alapul... Nagyon sok helyen egyébként kerek perec megmondják, hogy ennyit tudnak adni és kész, ott már alkudozni max. egy-két százas szinten lehet (röhejes módon nálam ez kétszer is többet jelentett -igaz nem sokkal-, mint amit én kértem :chuckle: ). Ha viszont neked kell elöször számot mondani, akkor elözöleg nem árt tisztázni, hogy milyen esetleges juttatások vannak még: pl. karácsonyi ill. szabadságpénz, Betriebsrente, plusz eü. biztosítás stb. és ezek mérlegelése után mondani egy összeget. Az egyik ilyen "pluszos" esetemnél én is elkövettem egy amatör hibát, mivel a beosztásomhoz ca. 20 éven át mindig "alanyi jogon" járt privát használatú szolgálati autó, (amit magától értetödönek vettem) így csak az összeg elfogadása után, mintegy mellékesen kérdeztem meg, hogy milyen kategóriában is gondolkodhatok. Ekkor jött aztán a hidegzuhany, mivel ennél a cégnél ez speciel nem járt. Így aztán az általam 5 perccel korábban még szupernek vélt fizu máris alapágon min. 500 € nettóval amortizálódott... :hyper: Tanultam is belöle rögtön. Most legutóbb viszont pont fordítva történt meg: a kis cég jelezte, hogy annyit nem tud fizetni, mint amit kérek, de mivel a munka és a cég nagyon tetszik, elfogadtam az ajánlatukat (szolgálati autó van, ráadásul nagyon jó feltételekkel...). Majd, amikor tulajdonképpen minimális kompromisszummal elégedetten hátradöltem, akkor a fönök még elmondta a bónusz lehetöségeket és annak feltételeit (aminek létéröl addig nem is esett szó) és kiderült, hogy a fizum bizony akár "csillagászati" mértékben is nöhet úgy, hogy az ehhez szükséges feltételek teljesítése (kivéve a gazdasági krach esetét) alapvetöen csak tölem függ. Fülig is ért a szám.
Még egy utolsó tanács zsuvar-nak: ha látod, hogy a kért összeg hallatán a fönök elsápad, akkor célszerü rögtön bedobni, hogy az igényed "természetesen" a próbaidö letelte (az úgyis lesz a próbamunkától függetlenül) utáni fizura vonatkozik, addig (3-6 hónap) beéred mondjuk 2-300(?) €-val kevesebbel is. Ez általában igen pozitív benyomást kelt, mert látja, hogy Te bízol magadban, és ha már tényleg hosszabb távon bizonyítottál, akkor már nem is fog fájni neki az az elsö pillanatra szemtelenül nagy pénz. :chuckle: Sok sikert! (Mellesleg tényleg: hova is mész ??)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34772 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

"Az is számit,hogy én nem német vagyok, azt tudom,mert ők többet kapnak! Mondjuk 1500 euro NEttó akkor reális is lehet, Frankfurt mellett ? "

Az elsö mondatod felejtsd is el. A szakmai hozzáértés számít (és persze a nyelvtudás is), ha az van, akkor ugyanannyit fogsz kapni. A nyelvtudás persze a "kézmüves" szakmában mást jelent, mint pl. egy ügyfélkapcsolattal járó munkában. Neked böven elég egy társalgási alap-középszint, szakmailag meg nyilván tudnod kell, hogy ha a fönök 3 Käsekuchen-t rendel, akkor ne dobos tortát kreálj neki büszkén :chuckle: Viszont még egy fontos dolog: itt mindig, mindenki bruttóról beszél, tehát ha Te neki nettó igényt mondasz, az nem túl szerencsés, föleg ha azt még bruttónak is gondolja. Hessen tartomány egyébként a jobban fizetö helyek közé tartozik, szóval szerintem a bruttó 2000-es igénnyel sem lösz nagyon mellé, söt... (figyelembe véve, amit magadról írtál. A szakmai versenyen elért helyezést meg hangsúlyozd ki, vigyél magaddal róla dokumentumot is feltétlenül!) Még egyszer: hajrá !! ;)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!