Cukrász fizetés Németországban

Több
10 éve 3 hónapja #34773 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

"Sajnos nem indult idén a mesterképzés így nem tudtam megcsinálni a mestervizsgát,de beadtam a jelentkezést, magyar bajnokságon aranyat nyertem most októberben, meghívtak a 2014-es világbajnokságra Luxemburgba, 5 éve dolgozom a szakmában."


Erre utaltam az elöbb !!! Ez piszok jól ad el Téged, úgyhogy vigyél mindenröl doksit (elsöre jó lesz akár magyarul is) és hangsúlyozd is a beszélgetésen!! Ha meg ne adj isten ez estleg mégsem jön össze (mert pl. szimplán nem tudja megadni, amit kérsz), akkor ne aggódj, még azon melegében találni fogsz másik lehetöséget !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34775 Írta: fasa
fasa válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

Szia zsuvar!
Talan segit, sok sikert kivanok!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34776 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

zsuvar írta:

DECOTEXT írta: (Itt a cégnél volt egy IT dolgozónk, de elment tavaj. Az új, kért 3250 bruttót. Azonnal megadták neki, alku nélkül. Az elözö 4100-at keresett.... Érted már?)


EZ komoly ?? Ekkora összegek mennek? Azt hittem örülhetek ha 1000 eurot megkeresem Netto! Tudom ezek Bruttó számok..de tényleg jó döntés volt megkérdezni,hogy is müködnek az árak,fizetések! Az is számit,hogy én nem német vagyok, azt tudom,mert ők többet kapnak! Mondjuk 1500 euro NEttó akkor reális is lehet, Frankfurt mellett ?


Szóval valamit félreértettél! Nem a cukrász, vagy a pék keres ennyit, hanem az informatikusok, IT dolgozók, programmozók, stb. Neked egy infó linket tettem be, ami szintén csak INFO!!! Valakik összeállitottak egy statisztikát s ez jött ki! Csak irányadónak tettem be!
Mivel informatikusból nagy a hiány igy sokat kérhetnek, de azért sok helyen nem kapják meg amiröl álmodnak. Minél nagyobb egy cég annál jobb azonban erre az esély. NETTÓ-val Németországban soha nem számolj! MINDIG MINDEN BRUTTÓ!!!!! Senki nem tudhatja (munkaadó) hogy milyen a családi állapotod, melyik adócsoportban leszel. Van hat. (A hatodik igaz csak a másod vagy harmad állásra van) 1-5-ig minden lehet. Steuerklassen .

A kérdésedre:
Nem mindegy melyik Frankfurt. Frankfurt a.O. vagy Frankfurt a.M. Az elsö az keleten van a lengyel határon, a másik a nyugati, a legnagyobb német reptérrel. Keleten egy 2000-2500 bruttó már jó nagyon, nyugaton ez kevés, vagy talán elég egy IT dolgozónak. (Szerintem nagyon kevés!) Vedd alapul a megélhetési költségeket. (Lakbér, kaja, üzemanyag, stb.) Keleten lényegesen olcsóbb minden!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34777 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

Szia fasa,
ugyanezt linkelte be korábban a DECO is, csak akkor még másik témában ("Próbamunka") futott a dolog, és erre vonatkozott az én statisztikákat megkérdöjelezö hozzászólásom is korábban . Aber macht nix, így itt is megvan még egyszer. ;)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34778 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

"Nem mindegy melyik Frankfurt. Frankfurt a.O. vagy Frankfurt a.M."

Ez jogos, én benéztem, nagyon nem mindegy !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34779 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

:chuckle: Sok sikert! (Mellesleg tényleg: hova is mész ??)[/quote]

Köszönöm Szépen! Wiesbaden

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!