Cukrász fizetés Németországban

Több
10 éve 3 hónapja #34780 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

Erre utaltam az elöbb !!! Ez piszok jól ad el Téged, úgyhogy vigyél mindenröl doksit (elsöre jó lesz akár magyarul is) és hangsúlyozd is a beszélgetésen!! Ha meg ne adj isten ez estleg mégsem jön össze (mert pl. szimplán nem tudja megadni, amit kérsz), akkor ne aggódj, még azon melegében találni fogsz másik lehetöséget !!![/quote]

Mestervizsgai jelentkezésemből nem volt másolat,az az ipar kamaránál van,persze okleveleket eltudom vinni! Illetve képeket tudok mutatni a munkáimból,sőt az önéletrajzzal küldtem is nekik! Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34781 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

Nem mindegy melyik Frankfurt. Frankfurt a.O. vagy Frankfurt a.M. Az elsö az keleten van a lengyel határon, a másik a nyugati, a legnagyobb német reptérrel. Keleten egy 2000-2500 bruttó már jó nagyon, nyugaton ez kevés, vagy talán elég egy IT dolgozónak. (Szerintem nagyon kevés!) Vedd alapul a megélhetési költségeket. (Lakbér, kaja, üzemanyag, stb.) Keleten lényegesen olcsóbb minden![/quote]

Bocsi, nem figyeltem! :-) Azért köszönöm a válaszokat! Wiesbden Nem tudom melyik Frankfurt melyik részén van, sokat kell még tanulnom ugy látom! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34793 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

"Wiesbden Nem tudom melyik Frankfurt melyik részén van, sokat kell még tanulnom ugy látom! "

Jól látod! Azért remélem a mai indulás elött még legalább a térképre is ránéztetek,mert olyan messze vannak egymástól, hogy már az sem mindegy, hogy merre indulsz. :chuckle: Szerencsére Wiesbaden a "jobbik" Frankfurt mellett van, gyönyörü egy városka, tele gyógyfürdökkel, rengeteg zölddel, a Rajnával... Sztem szeretni fogjátok.
Jelentkezzetek, hogy mizujs van !!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja - 10 éve 3 hónapja #34897 Írta: zsuvar
zsuvar válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

gejza írta: Jelentkezzetek, hogy mizujs van !!



:laugh: :laugh: :laugh: Sziasztok! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Megjöttünk tegnap éjjel kintről! :-)
Hihetetlen mennyire mások Németországban az emberek! Na meg az, hogy vasárnap egy bolt sincs nyitva :-) Hajnali 3-ra mentem dolgozni kétszer,egyszer a legelső nap 8-ra, harmadik nap közölték kellünk a csapatukba! Wiesbadeni lakosok leszünk Március egytől :-)
Sokat kell tanulni,de tudtam,hogy jol döntök amikor eldöntöttem külföldön próbálok meg munkát keresni :-)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34900 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

CONGRATULATIONS !!!!!

Na így kell ezt csinálni és biztos is voltam benne, hogy sikerül!!! Örülök, hogy bejött és rögtön meg is ismertétek Németország egyik negatív pontját (boltok nyitvatartása :angry: ), de ez legyen a legnagyobb gond, amivel itt találkoztok! És ha nem titok, anyagilag is bevált, amit javasoltunk ??? (Persze ne írj konkrét összeget, ha nem akarsz, söt inkább rögtön szokj hozzá, hogy ez itt -különösen cégen belül- abszolút tabutéma. )
Ha bármi további kérdésetek, problémátok van, csak nyugodtan jelentkezzetek, tuti segítünk. :clap:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hónapja #34908 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Cukrász fizetés Németországban

zsuvar írta: Hihetetlen mennyire mások Németországban az emberek! Na meg az, hogy vasárnap egy bolt sincs nyitva Hajnali 3-ra mentem dolgozni kétszer,egyszer a legelső nap 8-ra, harmadik nap közölték kellünk a csapatukba! Wiesbadeni lakosok leszünk Március egytől Sokat kell tanulni,de tudtam,hogy jol döntök amikor eldöntöttem külföldön próbálok meg munkát keresni.

Ahogy megírtam. Pék és cukrász nagyon kell. Ha egy kicsit igyekeztek, semmi gond nem lesz! A korai kelést meg kell szokni, de ez nem gond hidd el. (Én hosszú évekig voltam csak éjjeles, s később egészen jó volt.) Feltétlenül csináljatok addíg munkaszerződést és most kezdjetek keresni lakást. A többi jön magától! Ha a fizu most még gyenge, biztosan van lehetőség felfele, ha már kenitek vágjátok!

Igen, a németek mások! A pontosságot, a teljesítményt és a lojalitást dijazzák, de elvárják a kitartó munkát is cserében! Soha nem foglalkozzatok azzal, hogy a tulaj, a főnök, vagy kolega mennyit keres. Ez nagy divat otthon Mo.-on. (Állandóan hallani, hogy így a tulaj milliói, meg úgy a fönök lenyulja a bért... stb.) Ezzel ne törödjetek, csak a saját munktokkal! MEGÉRI!

Ui: én évekig dolgoztam egy kolegával, aki rosszul csinálta a munkát, 30%-al többet keresett mint én, s gyakran volt beteg is. Legyetek mindig jobbak mint a többi!! Ez legyen a cél!! Ma, nekem még van munkám, (s lesz is), neki már 5 éve nincs...... :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!