Két minijob, két munkahely

Több
12 éve 8 hónapja #6942 Írta: kisne
Két minijob, két munkahely téma létrehozva kisne által

Sziasztok

Segitségeteket kérem kicsit :) Mert párommal ősszekaptunk azon,hogy lehetek egyszerre 2 minijobbos;) felhivta a kőnyvelőjét aki azt mondta ,hogy csak 1 minijobbot vállalhatok el.
Félre értett valamit ez a német kőnyvelő?
Mert itt ugye azt mondtátok, hogy lehet 2 minijobbot is elvállalni .
Én most minijobban dolgozok heti 3 napot. és ugye probálkozom a masszázzsal de ezt feketén még csak mert kevesen jőnnek.
Igy még azt mondtam helyben elvállalnék egy másik munkát ami heti 6 ora és ugye és 400 eurot fizetne.
De a kőnyvelő szerint ezt nem lehet :sick:
Tudjátok pontosan mik erre vonatkozo szabályok itt németországban ?
Nem vagyok magánvállalkozo.
Kőszőnőm előre is a válaszokat. :P
Amugy egy hétvégi welnesbe fogadtunk a párommal, hogy nekem van igazam vagy neki :P ?
Üdv Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6946 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

Szia Terézia,
hú, hát akkor most én is meg vagyok kavarodva (így, szépen magyarosan:), mert nekem azt mondták, hogy elvállalhatsz kettőt két különböző helyről, csak akkor az már nem minijob. Rendesen adózni meg járulékot fizetni kell utána. Szóval végül is van két minijobod, ami a munkáltatónak minijob státuszba tartozik, de nekem, mint munkavállalónak meg nem? Vagyis az összes járulékot én fizetem? Akkor így viszont egyáltalán nem éri meg. Elég zavaros.... Vagy abból kiindulva amit a könyvelőd mondott, (és nyilván tudja, mit beszél, hiszen ez a szakmája, ebből él) ha valaki több részmunkaidős állást akar elvállalni, akkor kötelezően ki kell váltania az egyéni vállalkozóit? Vagy mindkét munkaadója be kell, hogy rendesen jelentse - amit nyilván ők is próbálnak kikerülni, ahol lehet. Megpróbálok ennek utánajárni, mert engem is érdekelne ez a lehtőség:)
üdv.
Erika
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6947 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

Ezt most találtam, a minijob és a rendes állás között van a midijob. De azt nem veszem ki a leírásból, hogy akkor is így van-e, ha két különböző munáltatónál vállasz két minijobot, vagy ez csak akkor érvényes, ha egy munkáltatód van.
www.minijob-anzeigen.de/pages.php?page=15

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6952 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

Szerintem az első minijob után nem kell adózni, a második után meg kell.
Én kérdeztem az egyik rokonom erről hogy hány mini jobot valalhatsz el. O azt mondta hogy bármenyit de azok közül csak egy után nem adózol, a többi után igen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6953 Írta: Tizy
Tizy válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

Egy fórumon ezt a választ találtam:
Hallo,

du kannst 400-€ Jobs in unbegrenzter Höhe annehmen.

Der erste ist Steuer- und sozialversicherungsfrei, pauschale Abgaben zahlt der Arbeitgeber.

Beim nächsten musst die deine Lohnsteuerkarte abgeben und wenn er eine bestimmte Höhe nicht überschreitet, werden Sozialversicherungsbeiträge nur im Rahmen der Gleitzone fällig, also kaum der normal hohe Satz. Lohnsteuer wird nicht anfallen, falls du nicht Steuerklasse 5 hast.

Ab dem dritten Job wirst du wohl nur eine Lohnsteuerkarte mit Klasse 6 abgeben können, und da sind die Abzüge richtig heftig.

Abgesehen von dem ersten 400€ - Job ist steuer- und sozialversicherungsrechtlich völlig egal, ob du ein Arbeitsverhältnis mit 2000 € oder 5x 400 € verdienst.

Zuviel bezahlte Lohnsteuer wird dir natürlich im Rahmen der Einkommensteuererklärung erstattet.

VG Marion
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6963 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

Ezek szerint nem adódnak össze az így szerzett jövedelmek? Vagyis az első 400 eurot megkapod tisztán, a második meg a harmadik után meg adózol rendesen? Azért ez így már jobban hangzik....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!