Két minijob, két munkahely

Több
12 éve 3 hete #18146 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

bayer írta: Aktuális kérdéseim:
1. feleségem október óta dolgozik szerződéssel Minijob-ban. Jön az adó bevallás ideje, kell neki és ha igen mit ez után beküldenie és hova stb.?

Ha csak egyszer 400 euro, akkor nem kell adót sem bevallani.

2. Most ajánlottak neki még egy Minijobot. Én kiküldetésben vagyok itt a magyar cégemtől, 2 gyerekkel, milyen adóosztályba esne ő ezzel, és mi maradna a második 400-ból?

Kettö együtt már nem "minijob" hanem 800 Euros job. A másodiknál a munkaadónak már fizetni kellene járulékokat, amit nem fog csinálni mert nem hülye. Azért keres minijobost hogy ne kelljen.
Le nem tagadhatod, mert ha kiborul a bili csalásért beperel és visszahozza a pénzét ö is , a Finanzamt is. A Finanzamtnak perelni se kell mert jogerös határozatokat küldhet ki.

Hétfőn megyünk az új céghez tárgyalni, azon gondolkodom, felajánljam-e nekik, hogy engem vegyenek fel Minire, az adózásilag mindkettőnknek jó, igaz? Vagy esetleg a magyar cég elvállalja a munkát és adok számlát nekik? Érdemes ezt szóba hozni? Melyik a jobb az ő szempontjukból?
Köszönöm az ötleteket előre is!

Te is vehetsz fel adómentesen Minijobot. Egyet. Még ha dolgozol is mellette másutt SOZIALVERSICHERUNGOS munkahelyen (>>400Eur).
Az aki Minijobos munkát ajánl nem lesz vevö idegen cégek számlájára.
Csalni sem fog. Ha egy Herr X van ott minijobra a Betriebskontrolle nem találhat helyette Frau X-et. Az nem ugyanaz, hanem versuchte vagy vollzogene Steuerbetrug.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #18175 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

Köszönöm!
És ha a saját magyar kft-m vállalja el a takarítást, ahova felveszem 2 órára és kiküldetem ide? Így dolgozhatna, nem igaz? És törvényes is lenne. Mire kellene itt odafigyelni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #18178 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

szamitimi írta: ...mit kell kiszámolnom főállás mellett a minijob bevállalása előtt?


Ha egy föállás mellett (ami után fizeted a járulékokat) elvállalsz egy másik munkaadónál egy „Minijobot“, akkor nem kell semmit sem számolgatnod. Ebben az esetben a föállás után adózol, a Minijob viszont adómentes.

Minden más esetben összeadódnak a jövedelmek és így a Minijob jövedelme is adóköteles lesz (pl 1 föállás + 2 Minijob vagy havi 400 eurot meghaladó 2-3 Minijob föállás nélkül).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #18182 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Két minijob, két munkahely

bayer írta: Köszönöm!
És ha a saját magyar kft-m vállalja el a takarítást, ahova felveszem 2 órára és kiküldetem ide? Így dolgozhatna, nem igaz? És törvényes is lenne. Mire kellene itt odafigyelni?

Ha egy magyar kft. takarit akkor a személyzet magyar ha nincs itt állandó lakása és hazajár.
Semmi köze már a minijob-hoz csak a minimálbérhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!