Targoncás munka

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21488 Írta: Kujak
Kujak válaszolt a következő témában: Targoncás munka

Természetesen nem azt akartam mondani, hogy minden németországi munka ilyen! Nyilván nagyobb %-ban a pozitív esetek vannak. 7 unokatestvéremből 3 már családostul letelepedett és mindenkinek jó munkahelye van. :)
Csak okulásként írtam le az én esetemet, hogy jól nézzétek meg ill. informálódjatok a leendő munkáltatóról...... ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29750 Írta: Eryccca
Eryccca válaszolt a következő témában: Targoncás munka

Sziasztok!
Targonca vezetői állást szeretne keresni a testvérem. Kint él már Németországban (Oldenburg környékén), de a nyelvtudása olyan szintű, hogy nagyjából megérti amit mondanak neki, meg is érteti magát ha valamit intéznie kell, de még csiszolnia kell a tudását. Milyen módon érdemes állást keresnie? Internetes hirdetésekre jelentkezzen, vagy megpróbálhat cégekhez is elmenni önéletrajzzal? Ezeket a nyelv miatt kérdezem,mert amúgy sok éves tapasztalata van, csak hát ugye ez nem minden.
Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29751 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Targoncás munka

Kujak írta: Én voltam kinn Karlsruhéban és csak rossz tapasztalatokat tudok Neked mondani. A nyelvtudás valóban szükséges, hogy legalább az utasításokat megértsd, és el tudd végezni a munkát.


Ideje lenne végre, hogy ezek a rohadt németek megtanuljanak magyarul!
Hát szerintem az a szomorú, hogy ez neked rossz tapasztalat! Hogy lehet, hogy amikor kiérkeztél még nem volt szerzödés a kezedben (amit átolvastál és aláirtál)? Hogyan lehet egy munkahelyre kijönni, egy idegen országba (pláne nyelvtudás nélkül) úgy, hogy nem rendezi az illetö elöre a papirokat, a pontosan meghatározott munkakört, munkaidöt és fizetést? Ilyen még otthon Mo.-on sem csinál senki, akkor miért külföldön?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hónapja #29787 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Targoncás munka

Itt kiderült, hogy 3. hónapja dolgoznak, de fizetésük még csak egyszer volt, az is késve 20-a körül és jóval kevesebb, mint amit ígértek. Én 5. nap nem dolgozni mentem, hanem a munkaközvetítő irodájába,

Mar megint rebuszokban beszelsz.
Gergö urunk megengedte, hogy a szar közvetitök, munkaltatok nevet nyilvanossagra
hozzatok.
Akkor mi ez a kurva nagy titkolozas?
10 Camionos es love nelkül? Apukam en bazarnam a hütökamion rakterere addig
mig nem fizeti ki a jarandosagokat.
Habar sokszor vegig kellene ragni az ilyen panaszokat, mert vannak ellenkezö
peldak is.
Jelentkezett nalam 3 magyar akik nem lettek kifizetve a munkaltatototol Dresdaban
es megkertek hogy hajtassam be a lovejukat, ha van egy jo ügyvedem. Van! :clap:
Az ügyvedem kerte a vademeleshez a Tagelohnberichteket ,alairva a Bauleitertöl,
kerte a munkaszerzödeseket. Mije volt a magyarnak? A szajan kivül semmilye :angry:
Hivogattam am a magyart a Handyjen es amikor latta a szamomat, egyszerüen
kinyomta.............. :angry: Ilyenkor tudom soknak nem fog tetszeni, de azt mondom,
halljal ehen büdöslabu :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29851 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Targoncás munka

Ez elég nagy probléma.
Vagyis az hogy ennek alapján a Magyar embereket járatják le, nem csak magukat.
De ez van. A Magyar mentalitás sajnos nem változik, pedig nagy szükség lenne rá.
Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!