skaciék esélyei

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12824 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: skaciék esélyei

Szia skaci!
Eleg ritkan beszelnek a nemetek a növerrel latinul. Mint ahogy a növer a beteggel sem latinul beszelget, hanem nemetül.
De gondolj bele, otthon töled latinulo kerik a kötszert, vagy sziket,es latinul mondjak, hogy mit csinalj a beteggel? Inkabb magyarul. Na, csak ez van Nemetorszagban is.
Könyy, de mar többször is leirtam: Deutsch für Pflegekräfte.
Springertöl rendelhetö.
Egy javaslat: ha valakinek megvan, esetleg masolhatjatok. En a masikat tanulgatom, az most nem kaphato, nekem megvan, de a lanyomnak nem. Mivel csak februarban jelenik meg, lefenykepeztem az Iphone.-nal, atküldtem a Skype-on a lanyomnak. A CD-t feltettem a gepre, onnan szinten atküldtem Skype-on. Az egesz CD-t atmasoltam. Müködik a lanyomnal is. Csak egy javaslat, egyreszt igy nem kell Nemetorszagbol megrendelni, masreszt ingyen van. A Deutsch für Ärztinnen und Ärzte van meg igy nekem, ha kell, atküldhetem.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12839 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: skaciék esélyei

Sokszor elmondjuk mindenkinek aki kérdezi: nyelvtudás nélkül ne induljatok el. Hogyan akartok a mindennapi életben kommunikálni, nem is csak a munkában, hanem azon kívül is? És ha otthon valaki nyelvtudás nélkül munkát ígér, pláne ha előre pénzt kér a közvetítésért, hát fussatok. Gyorsan.....
Nem tudom hányszor mondtam/mondtuk már ezt el, de aki külföldre szándékozik költözni, tanulja meg az adott ország nyelvét legalább alapszinten. Kivétel talán a skandináv országok, ahol a saját nyelvüktől eltekintve angolul is lehet dolgozni, boldogulni. De Németországban, Ausztriában, Svájcban semmiképp. Itt az angoltudás segít, de nem helyettesíti a németet. (mellesleg nem írtátok, hgoy angolul esetleg beszéltek-e - bár az is csak időlegesen lenne megoldás, dolgozni nem tudtok német nélkül, így se úgy se)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12842 Írta: Eclipse85
Eclipse85 válaszolt a következő témában: skaciék esélyei

Lizy007 írta: Itt az angoltudás segít, de nem helyettesíti a németet. (mellesleg nem írtátok, hogy angolul esetleg beszéltek-e - bár az is csak időlegesen lenne megoldás, dolgozni nem tudtok német nélkül, így se úgy se)


Igen, ezt még itthonról is megerősíthetem. Nálunk is azt mondták a tanfolyam elején, hogy aki németországban szándékozik dolgozni, az kezdjen el németet tanulni, mert igaz, hogy örülnek, ha angolul is beszélsz, de a német nyelv alap elvárás. Az angol max. egy kis plusz a szemükben. De így pár nap német tanulás után már bátran kijelenthetem: egyáltalán nem nehéz nyelv, csak egy kicsit rá kell érezni :) Elsőre majdnem elfutottam a könyv elől, de most már élvezet tanulni. Pedig csak 2-3 napja álltam neki :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12854 Írta: Lizy007
Lizy007 válaszolt a következő témában: skaciék esélyei

Szia Eclipse,
viel Spaß a némettanuláshoz, és sok erőt és kitartást a tervekhez! Ilyen hozzáállással tuti sikerülni fog!
Viszont hogy a német nem nehéz nyelv??? Én már tanultam 3-4 nyelvet, de mind közül a német a legnehezebb, szerintem legalább is:))) Várj csak egy pár hetet/hónapot, amikor majd elkezded tanulni a melléknévragozást például, hogy csak a legalapabbat említsem:) Sokan itt élők évek múlva is eltévesztik és hol vannak még a komolyabb nyelvtani szabályok ehhez képest??? :lol: De azért ez ne vegye el a kedvedet, csak gyakorlás és kitartás kérdése:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #12862 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: skaciék esélyei

Sziasztok!
Ne haragudjatok, de en valahogy sehogysem ertek valamit: hogy jut neszebe valakinek, hogy Nemetorszagban szeretne dolgozni, es nemet nyelvtudas nelkül? Az termeszetes, hogy Nemetorszagban nemetül kell beszelni. Jobban vagy rosszabbul, de mindenkeppen NEMETÜL! Probaljatok a masik oldalrol nezni: mondjuk elmentek otthon az orvoshoz, vagy a korhazba, azt varjatok, hogy a szemelyzet a sajat nyelven, vagy angolul beszeljen? Ugye nem? Azt varjatok, hogy magyarul beszeljen. Jobban-rosszabbul, de szamotokra erthetöen. Es az egyszerü ember bizony nem beszel angolul, magyarul meg vegkepp nem. Bar nalam elöfordul,hogy par szot szolnak magyarul kedvessegkeppen, es egy török fiuval magyarul kellett beszelnem, mert magyarul jobban tudott, mint nemetül, de ez a legritkabb. Meg az itt elö magyarok gyerekei is altalaban jobban tudnak nemetül, mint magyarul. Olvassatok vissza, mar többször leirtam, mit csinaltam az elejen. Bizony a tanulast nem lehet megsporolni....
Arrol nem beszelve, hogy barmilyen ügyintezeshez kell a nyelv. Az emberek segitökeszek, de teljesen nyelv nelkül nem megy. Kereshettek segitöket, nekem is volt, van is. De a mindennnapos munkaban nem tud valaki ott lenni mindig mellettetek.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #12878 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: skaciék esélyei

skaci64 írta: Latinul tudják/juk a betegség nevét,a kezelések modját..Aki 25-30éve ápolónő,gondolom,van gyakorlata,és tudja,mi a dolga.A masszőr a kezével "beszélget"..ha látja a beteget,már ő is tudja,mit kell,és hogyan masszirozni..Hm?Bizunk a tudásunkban.

A gond, ott kezdődik, hogy ha valakinek segitség kell nem nagyon lesz idő mutogatással megbeszélni a dolgokat! Aztán X főorvos kiadja az utasitást, hogy ezt és azt majd add be ennek és annak..... vagy csak megkérdezi, hogy mit mondott a beteg a tegnapi állapotáról stb. Akkor mi lesz? A latinnal legfeljebb a gyógyszereknél lehet valamit kezdened, de ezzel is baj van, mert nem egy gyógyszernek itt más a neve (hatónyaga azonos), vagy pl. otthon nincs is!

:blush: Coito ergo sum? ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!