Nova4 esélyei

Több
12 éve 2 hónapja #13152 Írta: Eclipse85
Eclipse85 válaszolt a következő témában: Nova4 esélyei

DECOTEXT írta: Kedves Zoltán! A német árszint az utolsó 10 évben legalább 50%-al emelkedett, s drágult minden.


Csak úgy mellékesen: Nálunk is igaz ez az 50%, csak épp nem az elmúlt 10 évben, hanem az elmúlt kb. 3-4 évben.
Számszerűsítve: Mi 5en vagyunk, és egy átlag napi bevásárlás, ami nem tartalmaz szinte semmi extrát, csak a kaját (abból sem a marha drága verzió), nagyjából 3-4-5ezer Ft / nap. Ez havi szinten 90-120ezer. Nagyjából ennyit keres a nagy átlag itthon. Kérdezem én: Németországban elmegy egy teljes havi fizetés csak arra, hogy enni tudjon a család? Van egy olyan érzésem, hogy a válasz "nem" lesz ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja - 5 éve 9 hónapja #13162 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nova4 esélyei

Nova4 írta: Ez szép és jó, de gondolod idehaza semmi sem változott? Itt szerinted a 2000 ben 100 Ft-os kenyeret nem adják 185ért.


Ezen igy nem érdemes vitázni! Én nem ragadtam ki valamit hanem árszintröl beszéltem! A 440 foritnos dizel is sokkal (!) olcsóbb mint itt kint! Pláne ha megnézed, hogy a német dizel kocsiknál az adó jóval magasabb mint a benzineseké....! (Ez benne az árszintben meg a biztsoitások is drgábbak!)

Még egyszer! Nyugdtan elhihetietek, hogy Mo.-on jóval olcsóbb az élet mint itt, csak a számitást nem úgy kell végezni, hogy leirod a kenyér, vagy a tej árát, mert akkor én meg a c i g i árát irom ide, ami itt 4,50-5,50 euró ami az olcsóbbal is 1350 Ft lenne, de otthon csak 600 Ft ugyan az. Nézzetek komplexen az árakra! Pl.: itt e legtöbben bérlakásban laknak, otthon sajátban, igy nincs lakbér. Rezsi itt is van és otthon is.....de már azenergia árai itt magasabbak és nincs gázártámogatás sem......
Én ezt a vitát részemröl lezártam, mert nem vagytok objektivek!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 5 éve 9 hónapja #13175 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Nova4 esélyei

DECOTEXT írta: Még egyszer! Nyugdtan elhihetietek, hogy Mo.-on jóval olcsóbb az élet mint itt, csak a számitást nem úgy kell végezni, hogy leirod a kenyér, vagy a tej árát, mert akkor én meg a c i g i árát irom ide, ami itt 4,50-5,50 euró ami az olcsóbbal is 1350 Ft lenne, de otthon csak 600 Ft ugyan az. Nézzetek komplexen az árakra! Pl.: itt e legtöbben bérlakásban laknak, otthon sajátban, igy nincs lakbér. Rezsi itt is van és otthon is.....de már azenergia árai itt magasabbak és nincs gázártámogatás sem......
Én ezt a vitát részemröl lezártam, mert nem vagytok objektivek!


Szia DCT!

Nem akarok robbantani véletlenül sem....
Persze, hogy a kinti dolgokat nem látjuk pontosan, de hidd el itthon napról napra romlik a helyzet. Nem tudom mennyi a gázolaj ott, de azt tudom, hogy a 10 dkg-os párizsi most már csak 9 dkg-os :( az ára meg felment így is. Egy csomag most már nem 229 Ft hanem 299 Ft.

Mondom nem akarok ezen nyűglődni, de hidd el iszonyú a drágaság minden fronton a bevétel meg a padlón :unsure:

A cigiről meg annyit, hogy helyes, legyen 1 doboz 2000 Ft. Szívtam 20 évig :S Szerencsére 8 éve a szagát is utálom ;)

Ma reggel egyébként a Jazzy rádióban a "millás reggeli" műsorban pont az árakról meg a hozzánk szállított áruk silány szemét minőségéről beszélgettek. Ez amolyan befektetős ,tőzsdés, pénzpiacos műsor.
Legutóbb mikor kint voltam 8 euro 45 centből tele volt a kosaram a Pennyben, itthon meg 5000.-Ftért alig lötyög az alján valami :P (na jó ez kis barokkos túlzás volt :laugh: )

de az is igaz, hogy "wer hat wahl der hat qual"

kipróbáljuk aztán ha nem tetszik visszajövünk ;) vagy valami hasonló....

mondjuk az energia árakra azért kíváncsi lennék, mert valahol olvastam, hogy 6000 m3 gáz valami 560 euro, de lehet, hogy nagyon eltévedtem.... :ohmy:


üdv. kfz B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13176 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Nova4 esélyei

Szia Nova4!
IT teruletén konkrétan mit csinálsz? Rendszergazda, programozo, stb..? Nekem a férjem, a sogorom és egy csomo barátom mind programozó, a világ kulonobozó részein élnek és dolgoznak. Tapasztalt, jó programozó "mindenhol megtalálja a számítását" csak ido és kitartás kérdése. Egy fizetésbol jobban megélsz kulfoldon mint kettobol otthon. Az árszinvonal kulonbozo a kulonbozo orszagokban, igy nem a konkret arakat kell nezni, hanem az aranyokat, a fizetesed mekkora resze megy el lakas berlesre, megelhetesre, orvosi ellatasra stb es mekkora resze marad. Én fejvadaszon keresztul is mindenkepp probalkoznek. Ha jo szakember vagy, eselyed van otthonrol munkat talalni. Ha ez sikerult, eloszor csak te menj ki, parod tovabbra is dolgozzon otthon, 3-6 hónap eltelte utan mar latod hogy bevallt e munka, tudsz e alkalmazkodni, tetszik e a kinti elet, es ha igen, akkor menjen a parod utanad. Ismersz web oldalt ahova feltudod tolteni az onelet rajzodat?
DEcotext!
Otthon sokak laknak sajat lakasban az igaz, de fizetik is a jo kis hiteluket...Sokan azert vettek fel hitelt, mert azt mondtak inkabb a torleszto reszletet fizetik (igy a ház az ovék) mint az alberleti dijat (ami "kidobott' penz)
Ha az ar és bér szinvonal/ vagy megélhetési költségek/fizetés arányát nézzuk szerinted hol jobba helyzet?
Ha rosszabbul elnel mint Magyarorszagon, szerintem mar reg vissza mentel volna...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13191 Írta: Nova4
Nova4 válaszolt a következő témában: Nova4 esélyei

Szia magyaranyuka!

Köszönöm a bíztató gondolatokat! IT területen jelen pillanatban hááát... hivatalosan Alkalmazás Administrator a megnevezése, egyébként ja, rendszergazda / alkalmazás üzemeltetés. Programozás sajnos nem az erősségem és nem is igazán tudnám magam elképzelni programozó ként. Nekem a hibamegoldások és egyéb üzemeltetésből fakadó problémák megoldása ami szimpatikus és amiben jól érzem magam. Rendszerek felügyelete, tesztelések ilyesmi :)

To be The BEST, you have to BEAT The BEST!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13199 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Nova4 esélyei

Nova4 írta: IT területen jelen pillanatban hááát... hivatalosan Alkalmazás Administrator a megnevezése, egyébként ja, rendszergazda / alkalmazás üzemeltetés. Programozás sajnos nem az erősségem és nem is igazán tudnám magam elképzelni programozó ként. Nekem a hibamegoldások és egyéb üzemeltetésből fakadó problémák megoldása ami szimpatikus és amiben jól érzem magam. Rendszerek felügyelete, tesztelések ilyesmi


Kedves Nova4! Sajnos nem térsz ki, hogy milyen rendszerben vagy otthon (Windoof, MAC, Linux, Unix, .....)Optimális lenne, ha mindegyikben de a windows (hálozat/software) esetleg az unix fotos lenne!. Ha jól tudsz németül és a szükséges angolul, akkor azonnal pályázhatsz itt: BERTRANDT Rengeteg telephelyük van országszerte a BRD-ben, de a cég jelen van Ausztriában is! Nincs az a mennyiségü IT szaki, akit ne tudnának valahova felvenni! Folyamatos/krónikus a jó szakember hiánya!
(Feleségem ennél a cégnél dolgozik már évek óta.....igy az infó pontos!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!