Nata lehetőségei

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13992 Írta: Nata
Nata lehetőségei téma létrehozva Nata által

Sziasztok!

Már leírtam, hogy a férjem Németországban fog dolgozni és mi a gyerekekkel menni szeretnénk utánna, most ezerrel nyelvet tanulunk.
A szakmám ruházati eladó és van hozzá közepes angol nyelvtudásom, most azt gondoltam még itthon vagyunk elvégzek egy pincér tanfolyamot, márciusban kezdeném is.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek pincérként nyelvtudással milyen lehetőségeim lennének kinn?
Mindenki válaszát előre is köszönöm!
Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13994 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Nata írta: A kérdésem az lenne, hogy szerintetek pincérként nyelvtudással milyen lehetőségeim lennének kinn?

Pontosítsunk mert nem egyértelmű szerintem. Friss, OKJ pincér, középfokú angol nyelvvel?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13995 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Igen a OKJ pincér friss lenne és jelen pillanatban angol nyelvtudásom van , de tudom ez ott nem mérvadó. Mire munkába tudnék állni N.o-ban addigra reményeim szerint német nyelvtudásom is lessz, mert most teljesgőzzel tanulok námetül. Meg sem próbálnék német tudás nélkül munkát keresni, négy gyerek mellett ez öngyílkosság lenne, szerintem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13996 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Véleményem szerint négy gyerek mellett már egy minijob is "öngyílkosság lenne" de gyenge némettel, gyakorlat nélkül, friss végzettséggel, referenciák nélkül sok eséllyel sem kecsegtet.
Mindenesetre, én elsőre matematikával közelíteném meg a kérdést, mondjuk 3-5 adókategóriával vagy minijob-al, a négy gyereket esetleg egész nap oviban, suliban tudva felmérném egyáltalán megéri-e. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13998 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

A pici most 2 éves, akkor szeretnék munkába állni mikor már ő is iskola előkészítőbe fog járni. Addig még viszonylag sok idő van, úgy gondolom arra az időr a német tudásom már nem a gyenge katagóriába fog esni. És ha másképp nem megy akkor mielőtt kiköltözünk a férjemhez előtte itthon elmegyek dolgozni mint pincér, így legalább gyakorlatom is lesz.
Gondolom kinn éjszakai munkát is lehet vállalni, valamilyen szórakozóhelyen és így felváltva tudnánk dolgozni a férjemmel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14000 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Túl sok a "gondolom". Mint javasoltam, közelítsétek meg matematikailag a kérdést, hogy egyáltalán nappal (nem, hogy éjjel) előteremtve x összeget megéri-e!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!