Nata lehetőségei

Több
12 éve 2 hónapja #14001 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Gergoo írta: Véleményem szerint négy gyerek mellett már egy minijob is "öngyílkosság lenne" de gyenge némettel, gyakorlat nélkül, friss végzettséggel, referenciák nélkül sok eséllyel sem kecsegtet.
Mindenesetre, én elsőre matematikával közelíteném meg a kérdést, mondjuk 3-5 adókategóriával vagy minijob-al, a négy gyereket esetleg egész nap oviban, suliban tudva felmérném egyáltalán megéri-e. ;)

Megéri e MO-on maradni 4 gyerekkel ha a papa itt dolgozik?
Az ovi/Kita a 3. gyerektöl defacto ingyenes itt. Az adóteher a nulla felé néz, Kindergeld jön. Mellékesen lehet dolgozgatni pár órát idövel. Hol a hátrány?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14003 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Attila_BRD írta: Mellékesen lehet dolgozgatni pár órát idövel. Hol a hátrány?

Nem tudom, hogy van-e hátrány, mint említettem ez elsősorban matematika. Ha kijönnek, amit nyernek a kedvezőbb adózáson, elbukják a nagyobb albérleten, ha beleugrik egy minijob-ba, az ott keresett 400-ból nem tudom mennyi marad az ebből adódó kiadásokat illetően és így tovább...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14004 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

A túlsokˇ"gondolom" azért van mert nem tudom pontossan mi vár ránk, ha tudnám, nem lennék ezen a fórumon és nem kérdeznélek.
Nem azért akarunk kimenni, hogy meggazdagodjunk, mert tudom, hogy ez lehetetlen, szeretnénk valami más életfelfogást átadni a gyerekeinknek mint ami most magyarországon van. Szeretnénk, ha mást is tapasztalnának.
Az meg, hogy a férjem mennyen mi meg maradjunk az kivan zárva, nem szakad szét a család. Csak annyit várunk anyagilag a kinn tartózkodástól, hogy legyen hol laknunk, legyen mit ennünk és tudjunk ruházkodni. Amit meg még esetleg plusszban kapunk az élettől azért pedig nagyon hálássak leszünk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14005 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Szerintem ha igy látod akkor már is nyertetek a kijővetelen ;) :blush:
Tudod a férfiak csak a fejükkel gondolkodnak és számolnak.
Szerintem is a családi ősszetartás mindent megér :blush:
És itt bizony az emberek boldogak, mosolyognak és kőszőnnek egymásnak, ha már a gyerekek ezt megtanulják itt már nagy előny.
Mig magyarországon már alig kőszőnnek egymásnak az emberek, a gyerkeekről meg ne is beszéljünk, udvariatlanok és ez még a jobbik eset.
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14006 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

kisne írta: Tudod a férfiak csak a fejükkel gondolkodnak és számolnak.
Szerintem is a családi ősszetartás mindent megér :blush:

Félreértettetek. Én nem a kimenetel ellenében érvelek hanem csak felvetettem, hogy lehet nincs értelme neki is dolgoznia. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14007 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Nata lehetőségei

Kedves kisné!
Jó lesik a válaszod.
Már csak egy kis boldogságot és egy kicsivel gondtalanabb életet nyerünk, számunkra az már a főnyeremény.
A saját szomszédjainkat sem ismerjük itt senkit nem érdekel a másik. Amikor a gyerekekkel felszálunk a buszra és köszönnek a soförnek legtöbbször a döbbenettől nem is tud reagálni. Ennyire nem szokás a köszönés.
De ezek már tényleg csak plusz dolgok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!