simi71 esélyei

Több
12 éve 5 napja #18465 Írta: simi71
simi71 esélyei téma létrehozva simi71 által

Sziasztok fórumozók!
Nagyon sokat gondolkodtam, hogy én is Forumozóvá váljak. Rengeteget olvasgattam a hozzászólásaitokat minden témában hát én is kedvet kaptam a megszólaláshoz.
Dióhéjban egy kicsit rólam 41 éves vagyok két gyermek apja , villanyszerelő végzettségű, amelyben utoljára huzamosabb időt a 90 évek elején dolgoztam (bár kisebb munkákat mind a mai napig végzek)Érettségi ,a jogosítvány kategóriák tömkelege A,B,C,D,E,ADR –ami a hozzászólások nagy részében előfordul nyelvismeret? ,dolgozom, rajta három honapja napi 1-2 órában német keményen azt gondolom, e nélkül nem megy (nem az első nyelv már román nyelvismeretem van).
Hát röviden ennyi, és amiért hozzáfogtam az már unásig ismert és ismételgetett kérdés milyen esélyekkel tudnék boldogulást találni Németországban ,10 év katonai szolgálat után jutottam erre az elhatározásra az itthoni viszonyok sokatok számára ismertek ezért ezt nem részletezném.
Üdv :SIMI71

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18466 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

simi71 írta: Sziasztok fórumozók!Nagyon sokat gondolkodtam, hogy én is Forumozóvá váljak. Rengeteget olvasgattam a hozzászólásaitokat minden témában hát én is kedvet kaptam a megszólaláshoz.Dióhéjban egy kicsit rólam 41 éves vagyok két gyermek apja , villanyszerelő végzettségű, amelyben utoljára huzamosabb időt a 90 évek elején dolgoztam (bár kisebb munkákat mind a mai napig végzek)Érettségi ,a jogosítvány kategóriák tömkelege A,B,C,D,E,ADR –ami a hozzászólások nagy részében előfordul nyelvismeret? ,dolgozom, rajta három honapja napi 1-2 órában német keményen azt gondolom, e nélkül nem megy (nem az első nyelv már román nyelvismeretem van). Hát röviden ennyi, és amiért hozzáfogtam az már unásig ismert és ismételgetett kérdés milyen esélyekkel tudnék boldogulást találni Németországban ,10 év katonai szolgálat után jutottam erre az elhatározásra az itthoni viszonyok sokatok számára ismertek ezért ezt nem részletezném.
Üdv :SIMI71

Kedves Simi! Villanyszerelőként jók az esélyeid, de valóban kell a nyelvtudás.
Ebben a szakmában azonban otthon is van munka. Haverom is vilszer. mester s vállalkozó, most is (csak) 2 embere van, és ingáznak Ausztriába, (nagy munka egy hotelkomplexumban) s ott dolgoznak. Hétvégén haza mennek. A haver Cserszegtomajon lakik, de NEM TALÁL (villanyszerelő) SZAKEMBERT akit felvehetne! Pedig nála még a német sem kell tudni. Ezért nekem egy kicsit furcsa, ha valaki külföldön keres munkahelyet ebben a szakmában!

UI: villanyszerelőket Canada és Norvégia is minden mennyiségbent felszippant!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18467 Írta: simi71
simi71 válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

Köszönöm a gyors hozzászólást.!
"10 év katonai szolgálat után jutottam erre az elhatározásra az itthoni viszonyok sokatok számára már ismertek ezért ezt nem részletezném."
Jelenleg is ezt csinálom év végéig kötve vagyok ,amit furcsálsz arra az a válaszom,hogy olyan jól fizetnék az ithoni villanyszerelőket is mint a kintieket? szerintem nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18470 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

DECOTEXT írta: UI: villanyszerelőket Canada és Norvégia is minden mennyiségbent felszippant!

OFF
Ilyet csak akkor irj, ha tudod is mit irsz. Canadaban jul. 01el szigoritanak. Max. 10e fo skilled immigrant lehet 1 evben. 41 evesen 90es evekbeli tapasztalattal, meg 7es IELTS-el sem menne at a pontrendszeren. Oda max a szponzoracio (ez Mo.-rol az eselytelen kategoria) johet szoba vagy Quebec angol/francia eros felsofoku nyelvtudassal. Es az a min 1 eves procedura egy halom elkoltott penz utan csak arra jogosit, hogy mehetsz oda munkat keresni.. Norvegia meg mar reg nem mukodik angol nyelvtudassal, kemenyen kell a norveg tudas! Emellett a ketkezi munkak piacat a lengyelek uraljak, foleg lengyel cegeken keresztuli munkaerokolcsonzessel. Ha most kezd el valaki vmilyen nyelvet tanulni, akkor Mo. foldrajzi es egyeb helyzetet is illetoen, ketkezi szakmakban a nemet nyelv es a nemet nyelvteruletek fogjak hozni a leggyorsabb eredmenyt.. Befektetett energia/kesobbi eletszinvonalbeli valtozas. Persze esszel kell csinalni..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18471 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

simi71 írta: ,amit furcsálsz arra az a válaszom,hogy olyan jól fizetnék az ithoni villanyszerelőket is mint a kintieket? szerintem nem.

Mihez viszonyitva? Ha a BRD ár és bérviszonyokat nézed, akkor a magyar villanyszerelő sem keres rosszul otthon! Természetesen nem szabad abszolultértékben átszámolni, mert egy 1500 nettó (euróban) Mo.-on természetesen szuper lenne, csak, hogy a lakbéred, közelekedésed, rezsid és a cigid otthon, töredéke az itteni német áraknak.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18472 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

mahlzeit írta:

DECOTEXT írta: UI: villanyszerelőket Canada és Norvégia is minden mennyiségbent felszippant!

Ilyet csak akkor irj, ha tudod is mit irsz. Canadaban jul. 01el szigoritanak. Max. 10e fo skilled immigrant lehet 1 evben. 41 evesen 90es evekbeli tapasztalattal, meg 7es IELTS-el sem menne at a pontrendszeren. Oda max a szponzoracio (ez Mo.-rol az eselytelen kategoria) johet szoba vagy Quebec angol/francia eros felsofoku nyelvtudassal. Es az a min 1 eves procedura egy halom elkoltott penz utan csak arra jogosit, hogy mehetsz oda munkat keresni.. Norvegia meg mar reg nem mukodik angol nyelvtudassal, kemenyen kell a norveg tudas! Emellett a ketkezi munkak piacat a lengyelek uraljak, foleg lengyel cegeken keresztuli munkaerokolcsonzessel. Ha most kezd el valaki vmilyen nyelvet tanulni, akkor Mo. foldrajzi es egyeb helyzetet is illetoen, ketkezi szakmakban a nemet nyelv es a nemet nyelvteruletek fogjak hozni a leggyorsabb eredmenyt.. Befektetett energia/kesobbi eletszinvonalbeli valtozas. Persze esszel kell csinalni..

Ennek ellenére, minden jó szakembert felvesznek! Az általad leírtak nem kizáró okok! Én egy szóval nem mondtam, hogy könnyű! A nagy helyzet, hogy szerintem már msot bedöglött a német könnyű "újrakezdés" lehetősége, mert nem felejtsd el, hogy további 27 EU államból jönnének ide....! S bizony sokan tudnak, jól németül. A másik az, hogy van a németnek elég (saját) munkanélkül szakembere!
ÉN CSAK ALTERNATIVÁT EMLÍTETTEM.


Pl. Spanyolország rossz irány, mert már 25%-os a munkanélküliség!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!