simi71 esélyei

Több
11 éve 11 hónapja #18741 Írta: Estilla
Estilla válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

szia,
azt felejtsd el, hogy Németo-ból jól eltartod a kis családodat. Tudsz itt 1000-1200 nettót keresni, mint lótifuti, és ha csak egy icipici lakást bérelsz, (vagy valakivel közösen) és szolidan eszel, és csak otthon ülsz a tv előtt szabadidődben, vagyis: semmire nem költesz vegetáláson kívül, akkor tudsz 3-400 eurót hazaküldeni. Szabadságod 24 nap/év, ennyit tölthetsz a családoddal. Annak már rég vége, hogy innen eltartani családot, mint már írták: 27 más országból dőlnek ide. Én pl. azért vesztettem el febr. közepén a munkám, 1100 nettó, konyhamalac, 2 diplomával Bayernban, perfekt német tudás (Germanisztika szak is), mert jött egy hajléktalan, ni bcstelen hulladék cseh fószer, 36 éves, és neki csak szoba, kaja, és párszáz euró zsebpénz kell, = feketén is dolgozik - én nem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18744 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

Simi, szerinted mit jelent az a szamodra jol fizetö allas? Mennyi havi keresetre gondoltal?
Mert igy nekem eleg homalyos, hogy mit szeretnel.....
Mindenesetre kezdj el nemetül tanulni, a megfelelö forumban nagyon sok segitseget tudsz kapni.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18768 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

Estilla írta: Én pl. azért vesztettem el febr. közepén a munkám, 1100 nettó, konyhamalac, 2 diplomával Bayernban, perfekt német tudás (Germanisztika szak is), .

Milyen diplomaid vannak, ha perfekt nemet tudassal "konyhamalackent" kezdtel? Nem kotekszem, kerdezem..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #18777 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

mahlzeit írta: Milyen diplomaid vannak, ha perfekt nemet tudassal "konyhamalackent" kezdtel? Nem kotekszem, kerdezem..

Ezen én is elgondolkoztam már! Nekem kettő eszembe jutott:
Marxizmus Leninizmus politikai akármi. Veszprémben végzett valószínű!
Vagy politechnika ált. iskolai. oktató/tanár, s Pécsett végezhette!

:woohoo:

Lehet még pl. katonai főiskola vagy rendőri irányzat!
Ezekkel nem nagyon lehet mit kezdeni külföldön
viszont konyhamalac-hoz elég lehet....!

:laugh: ;) :P

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18784 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

Estilla írta: szia,
azt felejtsd el, hogy Németo-ból jól eltartod a kis családodat. Tudsz itt 1000-1200 nettót keresni, mint lótifuti, és ha csak egy icipici lakást bérelsz, (vagy valakivel közösen) és szolidan eszel, és csak otthon ülsz a tv előtt szabadidődben, vagyis: semmire nem költesz vegetáláson kívül, akkor tudsz 3-400 eurót hazaküldeni. Szabadságod 24 nap/év, ennyit tölthetsz a családoddal. Annak már rég vége, hogy innen eltartani családot, mint már írták: 27 más országból dőlnek ide. Én pl. azért vesztettem el febr. közepén a munkám, 1100 nettó, konyhamalac, 2 diplomával Bayernban, perfekt német tudás (Germanisztika szak is), mert jött egy hajléktalan, ni bcstelen hulladék cseh fószer, 36 éves, és neki csak szoba, kaja, és párszáz euró zsebpénz kell, = feketén is dolgozik - én nem.


Kedves Estilla, ha tényleg perfekt német vagy, és mégsem találsz jobb munkát, diploma ide vagy oda, akkor azért nem kerestél eléggé. Én csak azért nem tudok Helfernél jobban elhelyezkedni, mert bár alég jól beszélek németrül, de a kvalifikált munkakörökhöz több kellene. A lányom 5 éve letette a felsöfokú nyelvvizsgát, és azóta germanisztika szakon diplomát szerzett, és azóta német nyelvtanárnak készül magyar-német szakon. Nem merném állítani, hogy tökéletesen beszél németül, nemhogy perfekt lenne. Persz ettől te még lehet, hogy igen, de akkor ne ragadj le a segédmunkánál.
Azzal pedig nem értek egyet, hogy 1200 euróból nem lehet segíteni az otthoni családot, és itt normálisan élni. Az átlag keresetem kb 1200 euró, ebből adtam haza, vettem egy lakást részletre, és vettem egy olcsó autót. És az én mértékemmel teljes életet élek. Igaz nem járok étterembe, nem dohányzom, viszont uszodába járok, kirándulok, sportolok, és nagyon klasszakat kajálok.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #18791 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: simi71 esélyei

En sosem ertem, hogy diplomaval miert megy el valaki segedmunkara?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!