Peggy Olson-ék esélyei

  • Peggy Olson
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21834 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson-ék esélyei téma létrehozva Peggy Olson által

Sziasztok!
Szorgalmasan végigolvastam az összes bejegyzést. B)
Látom, vannak itt a dolgokra jobban rálátók is. Kíváncsi vagyok, hogyan látjátok a helyzetünket.

Rólunk:
Férjem: grafikus, (jelenleg az egyik országos havilap vezető grafikusa), gazdasági informatikus, webfejlesztő, rendszergazda. 15 éves tapasztalattal bír a fenti területeken.
Német nyelvtudása jelenleg erős alapfok, azonban épp egy intenzív kurzusra jár, és mivel óvodás korában tanult meg magyarul (mert magyarországi német ajkú faluban nőtt föl), a nyelvtudása hamarosan középfokon lesz, jönnek vissza rohamosan a nyelvi dolgok, azt mondja.

Rólam: gyógytornász-fizioterapeuta vagyok, egészségügyi főiskolai végzettséggel, alapfokú német és alap-(középfokú) angol nyelvtudással. A németet jelenleg én is intenzíven fejlesztem és több, szakmán belüli kiegészítő kurzust is elvégeztem.

Két 5 év alatti gyermekünk van.

Kezdőtőként kb. 4000 Euro.
Terveink szerint a férjem vállalna először munkát, az indulásunk időpontja attól függ, hogy mikor talál állást, de minden felkészüléssel töltött hónap csak növeli a nyelvtudásunk szintjét.
Szerintetek van lehetősége a szakmájában elhelyezkedni?
Megköszönünk minden olyan hozzászólást, ami segít eligazodni a kezdeti "dzsungelban". :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21849 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Peggy Olson írta: Sziasztok!
Rólunk:
Férjem: grafikus, (jelenleg az egyik országos havilap vezető grafikusa), gazdasági informatikus, webfejlesztő, rendszergazda. 15 éves tapasztalattal bír a fenti területeken.
Német nyelvtudása jelenleg erős alapfok, azonban épp egy intenzív kurzusra jár, és mivel óvodás korában tanult meg magyarul (mert magyarországi német ajkú faluban nőtt föl), a nyelvtudása hamarosan középfokon lesz, jönnek vissza rohamosan a nyelvi dolgok, azt mondja.

Rólam: gyógytornász-fizioterapeuta vagyok, egészségügyi főiskolai végzettséggel, alapfokú német és alap-(középfokú) angol nyelvtudással. A németet jelenleg én is intenzíven fejlesztem és több, szakmán belüli kiegészítő kurzust is elvégeztem.

Mindkettötöknek jók az esélyetek. A német nyelv azonban feltétlenül kell, pláne ezekben a szakmákban. A férjednek kell még az angol is. Mielött elindultok, feltétlenül nézzetek utána, hogy a papirjaitokat elfogadják itt a BRD-ben. Különösen a "gyógytornász-fizioterapeuta" szakmánál lesz gond, de erröl itt másoktól többet olvashatsz! Ha a férjed nem kér irreális bért, akkor itt és itt illetve itt pályázzon! Elsö kézböl tudom, hogy ezeknél a cégeknél kell ilyen ember.

(Ne ijesszenek meg a nagy cégnevek!) ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Peggy Olson

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21852 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Köszönöm a gyors választ.
Nagyon szeretem a szakmámat, ezért minél hamarabb szeretnék Németországban is gyógytornászként dolgozni. A diplomám elfogadtatása ügyében sok kört lefutottam, tisztult a kép, de a megoldás még nincsen meg: a 2003 előtt végzetteknek ugyanis nem adnak Europass oklevélmellékletet, csak óraszám igazolást!
Másik lehetőség: lehet kérni (nekem cakkpakk 60.000 HUF-ért) az ún. jóhírnév igazolást.
Mivel az Europass oklevélmellékletet tudtommal kérik, de nekem a 2001-es végzésem miatt "technikai okok" miatt nem adja ki a képző intézmény, a jóhírnév igazolást meg nem biztos, hogy kérik, ezért feleslegesen nem váltanám ki ennyiért... hát itt akadtam el. :unsure:
A köröket lefutottam és ugyanoda érkeztem, de kell lennie megoldásnak, nem adom fel. :)

Köszönjük szépen a linkeket, pályázni fogunk! Köszi az időt, amit kikeresésükre szántál.
Ezek a cégek elsősorban informatikai téren jöhetnek számításba, ahogy látom, nem pedig a grafikai vonal.

Kíváncsi lennék, hogy a kezdőtőkénk, ami kb. 4000 Euro elég lenne-e... Ha fix állásra megyünk ki, akkor gondolom igen, na de ha csak kinn kezdünk élesben keresni munkát? :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21854 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Peggy Olson, azt mar tudod, hogy a vegzettsegedet itt elfogadjak-e? Es hogyan tudsz dolgozni? Mert attol is függ, hogy milyen igazolasok kellenek.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21856 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Peggy Olson írta: 1 Másik lehetőség: lehet kérni (nekem cakkpakk 60.000 HUF-ért) az ún. jóhírnév igazolást.
Mivel az Europass oklevélmellékletet tudtommal kérik, de nekem a 2001-es végzésem miatt "technikai okok" miatt nem adja ki a képző intézmény, a jóhírnév igazolást meg nem biztos, hogy kérik, ezért feleslegesen nem váltanám ki ennyiért... hát itt akadtam el.

2 Kíváncsi lennék, hogy a kezdőtőkénk, ami kb. 4000 Euro elég lenne-e... Ha fix állásra megyünk ki, akkor gondolom igen, na de ha csak kinn kezdünk élesben keresni munkát? :

1 / Ez a "jó hirnév" akármi, csak annak használ akinek a 60 ezret fizeted! * * *

2 / Ha csak itt kezdesz állás után nézni, akkor nem lesz elég. Egy lakbér, plusz rendszerint 3 havi kaució benyeli majdnem, s még nem ettetek!
Ha meg nincs munka, akkor nem is fogtok.....


Fogadtassd el a szakmai papirjaidat itt a BRD-ben. Ha ez nem megy, akkor nem fogsz a szakmádban munkát kapni, legfeljebb rosszul fizetett kisegitöként! Itt is képezheted magad, csak hát ehez ismét kell a nyelv! A férjednek jobbak az esélyei, mert nem emberekkel dolgozik (nem egészségügy) vagy rokon szakma!

* * * Nehogy már ilyet venni lehessen! Holnap meg "megbizható" 70 ezerét? Mennyi a "becsületes" ára? 90 ezer?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21859 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Igen, először én is "puffogtam", de ez nem oylan vétel, amire utaltál, Decotext, itt olvashatsz róla bővebben: www.eekh.hu/index.php?option=com_content...gory&id=30&Itemid=52
Egész sok egyéb papír kell hozzá....
A lényeget kivonatolom, ha nem nyílna meg a link:

"HATÓSÁGI BIZONYÍTVÁNY KIADÁSA
Az egészségügyi szakképesítésüket külföldön elismertetni kívánók részére

Hatáskör és illetékesség
Az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (Hivatal) országos illetékességgel rendelkező szerv, amely kizárólagos hatáskörrel rendelkezik a Magyarországon kiállított vagy Magyarországon elismerésre, illetve honosításra került
- orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi diploma,
- szakorvosi, szakfogorvosi szakvizsga bizonyítvány
- általános ápoló bizonyítvány,
- szülésznő bizonyítvány,
- egyéb egészségügyi szakképesítések
külföldön - különösen az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamában - történő elismertetéséhez szükséges egyes hatósági bizonyítványok kiállítására."

Itt van részletesen az eljárás menete és a csatolandó dolgok:
www.eekh.hu/index.php?option=com_content...view&id=95&Itemid=52

Eva és Decotext:
nem tudom ,hogyan járhatnék utána, hogy elfogadják-e a papírjaimat ott. Itt 4 éves főiskolai képzésben vettem részt, ott tudtommal 3 éves a képzés, de szintén felsőfokú.
Hogyan tudom meg, hogy elfogadják-e a diplomámat? Pl. kérdezzek rá az álláshirdetéseknél, hogy milyen papír szükséges nekik? Vagy az eü. hivatalnál?
Ezen a lépésen rágódom, mert a magyar hivataloknál megfeneklett a dolog, arra gondoltam, hogy talán a másik végéről kell a dolgot elkezdeni... Komolyan: 2 napja ezen rágódom... :(

Eva: hogy érted azt, hogy hogyan tudok dolgozni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!