Peggy Olson-ék esélyei

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21891 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

zigeuner, ez egeszsegügyi szakmakban fontos az un "johirnev igazolas", sajnos nem irhatod meg, de erröl mar volt itt szo.
Ez egy hivatalos papir, sok penzert adjak, mint mindent, a konformitast is, es ha több szakmaja van az embernek, akkor persze 2x kell kerni es fizetni.
Es ha jol tudom, most mar kamarai tagsag is kell hozza, hogy meg dragabb legyen.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21895 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Emilio, köszönöm a jókívánságot! :) kétféle papír van ,amink együttes ára + erkölcsi + kamarai tagdíj, belépés = kb. 60.000 Ft. Már kérdeztem az ügyintézőt, hogy mi a különbség a két papír között, melyiket kérjem, esetleg mindkettőt, de még nem kaptam választ.

Emilio, a feleséged már konkrét munkaajánlattal a kezében intézte ezt a papírt vagy csak úgy, előre? Magyarországról vagy Németországból intéztétek?

zigeuner: korábban linkeltem be erről a vicces nevű papírról információkat, nyugodtan nézz utána.

Éva:
Azt én is tudom, hogy két részből áll, és igen, az erkölcsi max. 3 hónapos lehet.
Érdemes a kamarai tagságot (aki nem tag) és az erkölcsit egyszerre elindítani, mert talán a 3 hónapon belül meg vannak és ezekkel + még pár dologgal megigényelhető a jóhírnév/konformitás igazolást. Mindenképpen ez a sorrend.
Mondjuk én megkérdeztem tőlük, hogy aki külföldről intézi, az miért legyen magyar kamarai tag, de azt mondták, hogy mert. Ez a törvény. Pont.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21896 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Peggy Olson, en azt talaltam, hogy ha nem vagy magyar kamarai tag, akkor is kiadjak, csak rairjak, hogy Magyarorszagon nem gyakorolhatod a szakmadat. Hogy ez jo lesz-e itt, azt nem tudom. Mindenesetre en ugy latom, higy mindent megtesznek, hogy minel többe kerüljön. Mert ugye ezeket a paopirokat külfölödi munkavallalashoz kerjük,es akkor meg minek magyar kamarai tagnak lenni. Itt ugyis többe kerül a kamarai tagsag - ahogy tapasztalom.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Peggy Olson
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21899 Írta: Peggy Olson
Peggy Olson válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Milyen ügyesen tudsz kutakodni te is! :) Valóban, így van.
Viszont én úgy gondolom, hogy ha már ráköltök 50 ezret egy papírra, akkor ne legyen ez ráírva, mert szerintem nagyon félreérthető! Ezért inkább kiadnék 10.000-rel többet, amibe az éves kamarai tagság kerül, bár nem repesek, gondolhatjátok, de mindennek ára van... én pedig szeretnék a szakmámban dolgozni, amint lehet.
Sajnos évről-évre drágábbak ezek a papírok...

Arról van infód, hogy ott is kötelező-e a kamarai tagság?

"Mert ugye ezeket a paopirokat külfölödi munkavallalashoz kerjük,es akkor meg minek magyar kamarai tagnak lenni." Pont ezt sérelmeztem én is, de kaptam egy linket válaszként a törvényről, tehát nincsen mit tenni. Megszoksz vagy megszöksz. :p

Te is eü. területen vagy, kedves Éva, hogy ilyen tájékozott vagy?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 9 hónapja #21903 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Peggy Olson, en börgyogyasz vagyok, es ugy tudom, kötelezö a kamarai tagsag. De nalam ez a Ländesärztekammer Thüringen. Az jutott meg eszembe, hogy nalunk pl tartomanyi kamara es a KV(Kassenärztliche Vereinugung) honlapjan is lehet allasokat talalni. Söt amikor nem tudtam, mi lesz a Zulassungommal, es nagyon kellett a penbz, meg a DDG honlapjan is talaltam. Szerintem te is nezd meg a hasonlo szakmai oldalakat, esetleg meg a Berufsgenossenschaft (nalam ez a BVDD), de nalad valsz. mas, de biztosan van ilyen.
Aztan ha mar kinnt vagy, de meg nem dolgozol, praktikus praktikumot csinalni valahol. Mert a szakmat tudja az ember, de az itteni szokasokat, ellatas rendjet, lehetösegeket, esetleg elszamolast nem. Ezert altalaban fizetni szoktak - mar nem neked fizetnek, hanem te fizetsz. Ha az embernek szeremcseje van, akkor nem kel fizetni, viszont penzt sem kap erre az idöre altalaban. Ha ott tudod csinalni, ahol majd dolgozni fogsz, az szerencse. ha nagyon szükseg van rad, esetöeg meg a nyelvben, egyebekben is segitenek.
A kamara nalunk pl nyugdijra is von penzt. Mivel vallalkozokent nekem nem kötelezö nyugdijjarulekot fizetnem, a vallakozo orvosoktol vonnak nyugdijat jövedelemtöl függöen. Az elsö idöben lehetett kerni, hogy csak keveset vonjanak, mert keves a bevetel. Ebböl nem sok nyugdijam lesz, de megis nem hal ehen az ember nyugdijas koraban.
En egyebkent csak azt tudom, amivel nekem kapcsolatom volt, vagy amit a munkam soran hasznalok, azok viszont biztos infok.
szia:
va

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21909 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Peggy Olson-ék esélyei

Eva10 írta: Decotext, ne haragudj, de ha valamit nem tudsz, akkor esetleg nezz utana! A diploma elismeresehez gyakran kell az un "jo hirnev igazolas". Nekem is kellett, eleg draga. Illetve mar nem tudom, hogy a diploma vagy a szakvizsga elismeresehez kellett, de kellett. Bizony fontos az eü szakmakban ez.Ja es kellett erkölcsi bizonyitvany, magyar is, es nemet is, es meg ezer draga dolog.
szia:Eva

Kedves Éva! Az erkölcsi bizonyitványt a hatóság állitja ki a büntetlen elöéletemröl! Ennek a hatósag nulla perc alatt utána tud nézni, ezért ez hiteles bizonyitvány! Az, hogy nekem jó vagy rosszhirem van, azt mi alapján állitják ki? S valóban, ennek nem néztem utána, mert már a megnevezése is diszkrimináló!

HATÓSÁGI BIZONYÍTVÁNY KIADÁSA
Az egészségügyi szakképesítésüket külföldön elismertetni kívánók részére
Hatáskör és illetékesség

Az Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (Hivatal) országos illetékességgel rendelkező szerv, amely kizárólagos hatáskörrel rendelkezik a Magyarországon kiállított vagy Magyarországon elismerésre, illetve honosításra került

- orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi diploma,
- szakorvosi, szakfogorvosi szakvizsga bizonyítvány
- általános ápoló bizonyítvány,
- szülésznő bizonyítvány,
- egyéb egészségügyi szakképesítések

külföldön - különösen az Európai Gazdasági Térség valamely tagállamában - történő elismertetéséhez szükséges egyes hatósági bizonyítványok kiállítására.


Amit viszont mégsem értek, hogy ki szabja meg a hirnevemet és föleg mi alapján? S ha már benne vagyunk, megkérdezném töled hogy mennyit ér ez külöfldön? Van megbiztható igazolás is?

Milyen tartalmú hatósági bizonyítványok kerülhetnek kiállításra?
a) konformitást tanúsító hatósági bizonyítvány általános orvos, fogorvos, szakorvos, gyógyszerész, ápoló, szülésznő részére (a 2001. évi C. tv. 60/C. §-a alapján a 2005/36/EK irányelv 24., 25., 28., 29., 31., 34., 35., 40-41., 44. cikke tekintetében)
b) szerzett jogot tanúsító hatósági bizonyítvány általános orvos, fogorvos, szakorvos, gyógyszerész, ápoló, szülésznő részére (a 2001. évi C. tv. 60/B. §-a alapján a 2005/36/EK irányelv 23., 27., 30., 33., 37., 43. cikke tekintetében)
c) a magyarországi egészségügyi szakmai tevékenység időtartamát tanúsító hatósági bizonyítvány
d) jóhírnév igazolás [1997. évi CLIV. tv. 110/A. § alapján]
e) végzettségi szintet, szakképesítést, szakképzettséget tanúsító hatósági bizonyítvány (a 2001. évi C. törvény 60/A §-a alapján a 2005/36/EK irányelv 11. cikke tekintetében)
f) egészségügyi alkalmasságot tanúsító hatósági bizonyítvány
g) egyéb (egészségügyi dolgozó vagy valamely tagállami hatóság kérelmére, illetve megkeresésére az érintett egészségügyi dolgozónak az EEKH külföldi bizonyítványok elismeréséért felelős hatósági feladatkörében tudomására jutott adatairól).

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!