Manduláék esélyei

Több
11 éve 2 hónapja #28394 Írta: Mandula
Manduláék esélyei téma létrehozva Mandula által

Üdvözletem !
Véleményedre volnék kíváncsi ....... mit tennél a helyünkbe ??? Mi volna az első lépés amit meglépnél ? Fontossági sorrendet várok nem kioktatást !!! Köszönöm !
Egy ideje már zabszem költözött az alsónkba ,így azon gondolkodunk,hogy Németországot célozzuk meg új lakhelyül , Pillanatnyilag ,angol nyelvterületen élünk . Ebből adódik ,hogy az Angol az megy . Nekem a némettel sincs bajom ,habár kellene 1-2 hónap mire az agyam ismét át állna,valamikor folyékonyan beszéltem , Idősek otthonában dolgoztam ,egészségügyi végzettséggel is rendelkezem Férjem alapfokon beszél de neki is az angol bezavar , ő lakatos - hegesztő ,profi a szakmájában . Fiam lassan 16 éves ,Gimnáziumba jár .... Perfekt angol ,Olaszul is tanul ,de Németül nem tud ..... megyei szinten focizik ...szereti a kihívásokat és nem fél a változástól !
Stuttgart vagy München környékére gondoltunk .
Nagyon sok infót megtaláltam már itt az oldalon ,de ami érdekes volna a számomra azok már 2-3 évesek és valószínűnek tartom,hogy elavultak ....ezért nem igazán szeretnék napokat tölteni keresgéléssel .....tehát valaki türelmes embert keresek aki válaszolni is tud és akivel egyszer egy jó kis KV-t is megihatok valahol :-)
Előre is köszönöm válaszod !
Su.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28399 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Manduláék esélyei

Mandula írta: Véleményedre volnék kíváncsi ....... mit tennél a helyünkbe ? Mi volna az első lépés amit meglépnél ? Fontossági sorrendet várok nem kioktatást !!! Köszönöm !
.......
Előre is köszönöm válaszod !

Kedves Mandula! Minden meg lesz! Várjuk a kérdéseidet! Biztosan sokan tudnak majd válaszolni! Az elején a két, nem túlzottan konkrét kérdésedre, csak azt tudom válaszolni az elsőre, hogy a helyetekben, nem adnék fel biztosat, bizonytalanért! A másodikra meg az, hogy német tudás nélkül tervezni sem érdemes, ha csak Te beszéled a nyelvet! Nem figsz tudni állandóan ott lenni a többiek mellett. Az angol megy az egész családnak, miért ez a fellendülés?

Megjegyzés: Stuttgart és München környéke drága terület, így ha netán
mégis meglódulnátok, akkor feltétlenül nagyobb tartalékkal induljatok el!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28401 Írta: Mandula
Mandula válaszolt a következő témában: Manduláék esélyei

DECOTEXT írta:

Mandula írta: Véleményedre volnék kíváncsi ....... mit tennél a helyünkbe ? Mi volna az első lépés amit meglépnél ? Fontossági sorrendet várok nem kioktatást !!! Köszönöm !
.......
Előre is köszönöm válaszod !

Kedves Mandula! Minden meg lesz! Várjuk a kérdéseidet! Biztosan sokan tudnak majd válaszolni! Az elején a két, nem túlzottan konkrét kérdésedre, csak azt tudom válaszolni az elsőre, hogy a helyetekben, nem adnék fel biztosat, bizonytalanért! A másodikra meg az, hogy német tudás nélkül tervezni sem érdemes, ha csak Te beszéled a nyelvet! Nem figsz tudni állandóan ott lenni a többiek mellett. Az angol megy az egész családnak, miért ez a fellendülés?

Megjegyzés: Stuttgart és München környéke drága terület, így ha netán
mégis meglódulnátok, akkor feltétlenül nagyobb tartalékkal induljatok el!


:) Köszönöm válaszod !
Mindenesetre arra lettem volna kíváncsi ,ki mit és hogyan kezdene neki ha a mi helyzetünkbe volna ,de jól ismeri a németországi viszonyokat .(itt hagyjuk a nyelvtudást,ettől kicsit sem izgulok ,minden nyelvet élesben tanulunk :-). tehát onnan ,hogy megérkezem repülővel vagy autóval ..... mi az első és legfontosabb ....... Lakáskeresés ? Érdemesebb már előre a neten lefoglalni ? Vagy könnyedén lehet lakhatást találni ?
De már az is eszembe jutott ,hogy repülőre ülök és személyesen látogatok el ..... nem tudom hogy van-e ott is információs iroda ahol a kérdéseimre válaszokat kaphatok ,ha igen akkor milyen név alatt találom ?
Mennyi az a minimális jövedelem amiből egy 3 tagú család megél ? ...... egy hozzávetőleges számítást kérnék szépen !.......... annyit már sikerült megtudnom,hogy a fizetések igen csak változóak ,de ettől megint csak nem félek ,mert jól tudom a hivatásom :-) A hegesztésnél meg egyébként sincs idő cseverészni ,a szakmai rész pedig érthető a férjem érti és olvasni is tud ,csak a beszéddel van galiba :-)))
Van -e ...létezik -e angol nyelvű iskola ? Esetleg olyan gimnázium vagy valami, ami kifejezetten sporttal és mellette szakmai képzést is ad érettségivel ? esetleg itt a neten merre keresgéljek ?
Egyenlőre ennyi :-)))) De van ám még !!!
Szép estét !!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28402 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Manduláék esélyei

Mandula írta: Nagyon sok infót megtaláltam már itt az oldalon ,de ami érdekes volna a számomra azok már 2-3 évesek és valószínűnek tartom,hogy elavultak ....ezért nem igazán szeretnék napokat tölteni keresgéléssel.

Nem nevezném elavultnak! Kérdésözönödet látva, viszont javaslom olvasd át a megfelelő topikokat, használd a keresőt (csodákra képes!) és ha továbbra is van kérdésed tedd fel a megfelelő topikban! Így működik egy fórum (legalább is ez) ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28403 Írta: Mandula
Mandula válaszolt a következő témában: Manduláék esélyei

Gergoo írta:

Mandula írta: Nagyon sok infót megtaláltam már itt az oldalon ,de ami érdekes volna a számomra azok már 2-3 évesek és valószínűnek tartom,hogy elavultak ....ezért nem igazán szeretnék napokat tölteni keresgéléssel.

Nem nevezném elavultnak! Kérdésözönödet látva, viszont javaslom olvasd át a megfelelő topikokat, használd a keresőt (csodákra képes!) és ha továbbra is van kérdésed tedd fel a megfelelő topikban! Így működik egy fórum (legalább is ez) ;)


Ugye Gergoo te egy fiatal srác vagy !!! 4 napja "nyálazom " a topikokat ,én nem találtam hasonló helyzetben lévőktől kérdéseket ,számomra használható válaszokat meg végkép nem ! Valahogy a keresőt is tudom használni ,de a biztonság kedvéért megkérem a fiamat hogy mutassa már meg,mert lehet hogy ezt a "tananyagot " kihagytam :blush:
fórumok szerintem azért vannak hogy kérdezzünk ....válaszoljunk .... " beszélgessünk" ...... akár még segíthetünk is ....de lehet ,hogy csak én vagyok begyöpesedett ???? :whistle:
Ezért kérem latolgatni Manduláék esélyeit !!!! Ettől jobb topik nem is létezik :laugh: SZÁMOMRA !
Pussz özön !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28404 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Manduláék esélyei

Fiatal, persze. :P Mihez képest? :laugh:
Ám mielött folytatjuk: Check it out ;) Angol megy, igaz? :)
www.albinoblacksheep.com/flash/posting

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!