Középiskolai lehetőségek

Több
5 éve 3 hónapja - 2 éve 10 hónapja #12383 Írta: lindit

Sziasztok kedves fórumozók! A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. Van egy 15 éves "nagylányom" aki rendelkezik egy B1-es DSD nyelvvizsgával, és egész jól beszéli a nyelvet. Én is jól beszélek németül. Milyen középiskolai lehetőségek vannak? Illetve merjek-e így kimenni vele? Megéri? Az Ő jövője érdekében...
Előre is köszönöm!!! :)
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #12441 Írta: Attila_BRD

lindit írta: Sziasztok kedves fórumozók! A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. Van egy 15 éves "nagylányom" aki rendelkezik egy B1-es DSD nyelvvizsgával, és egész jól beszéli a nyelvet. Én is jól beszélek németül. Milyen középiskolai lehetőségek vannak? Illetve merjek-e így kimenni vele? Megéri? Az Ő jövője érdekében...
Előre is köszönöm!!! :)

3+1 lehetösége van:
Gymnasium
Gesamtschule (nem mindenütt)
Realschule
Realschule + Fachgymnasium
A következő felhasználók mondtak köszönetet: moonic

Több
5 éve 3 hónapja #12450 Írta: Attila_BRD

(Thks Gergö)
Egyébként a szelekció itt a 4. osztályban történik.
15 éves lány elvileg 7-es. Nem mesélted hova jár.
A gymnasium itt d´ßelen elég elitär, feleslegesen kinozza a gyerekeket, ha egy két alap hiányzik, ami már akkor is megvan a az egyik Bundeslandbol a másikba megy.
Az én lányomnál a Realschule + Fachgymnasium jött be szuperül. Persze ez is iskolafüggö. A Fachgymnasium abbiol is jobb mert szakmát ad mint a r´ßegi magyar Technikum/Szakközépiskola. Az Abitur maga sz*rt se ér, csak továbbtanulásra jogosit, azt is csak korlátozottan, mert a BRD-n belül sem egyenlö értéküek. Minnél délebbre szerzed meg annál jobb, de annál keményebb is, azaz gyengébb a Notenspiegel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

• nemethandrea68
  • nemethandrea68 profilkép
  • Látogató
  • Látogató
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #18781 Írta: nemethandrea68

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérné középiskolákkal kapcsolatban! Fiam 16 éves most végzi el az első osztályt Magyarországon! Június közepén ki jön utánunk és itt szeretne élni velünk ami természetes! Kérdéseim a következők: Mikor kezdődik a középiskola, beiratkozás mikor van és milyen iskolák vannak a környéken / Baden Würtengberg Geislingen an der Steige/ lehetősége van egy magyar fiúnak aki némi nyelvtudással rendelkezik felzárkózni ill oszt. ism. ami persze nem gond hisz a nyelv a lényeg hogy minél előbb elsajátítsa! szakácsnak tanult de minden lehetőség érdekelne minket! Köszönöm előre is a segítséget! Andrea

Több
4 éve 11 hónapja #18787 Írta: Maya

Szia Németh Andrea,

itt a Tabelle a nyári szünethez:
www.bad-ueberkingen.de/fileadmin/Dateien...rienplan_2011_12.pdf
Ez alapján szeptember 10.-én hétfőn kezdődik az új iskolai év 2012.-ben.
Amikor kijön a fiad Németbe, bejelented az új lakcímére, aztán bementek a helyi iskolába, és rákérdeztek, hogy mi ilyenkor a helyzet, és hova kellene fordulni.
Le kellene fordítani a bizonyítványát, és nem lenne rossz, ha valami igazolást hozna a gyakorlati helyéről, arról, hogy mit is sajátított már el az utóbbi egy év alatt. (egy pozitív vélemény a gyakorlati helyéről). Mármint, ha egyáltalán szakács akar még lenni.
Itt ha megpályázik egy gyakorlati helyet(étterem, Kantine)akkor automatikusan felvételt nyer a fiad az iskolába.
De mivel pontos tapasztalatom nincs, ezért többet nem tudok mondani.
Még egy oldalt tudok ajánlani, ami kifejezetten külföldiek betelepülését segíti Németo.-ba.
www.auswaertiges-amt.de/DE/Infoservice/F...erung.html?nn=383016
Gruß Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nemethandrea68, moonic

Több
4 éve 11 hónapja #18792 Írta: keeek

na ez a fő ok, amiért nem vonz különösebben, h éppen Németországban éljünk majd ha aktuális lesz ez a téma.. nekem már ebbe az ábrába is beletört az agyvelőm..
(és azt sem tartom jó ötletnek, h ilyen fiatal korban kelljen dönteni. fiúk esetében különösen. )
A közelmútlban azt hallottam, h változni fog a rendszer hamarosan (én azt remélem, h leegyszerűsödik..) ez még nem az új, ugye?