Középiskolai lehetőségek

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 10 hónapja #18815 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Keeek beküldte:

na ez a fő ok, amiért nem vonz különösebben, h éppen Németországban éljünk majd ha aktuális lesz ez a téma.. nekem már ebbe az ábrába is beletört az agyvelőm..
(és azt sem tartom jó ötletnek, h ilyen fiatal korban kelljen dönteni. fiúk esetében különösen. )
A közelmútlban azt hallottam, h változni fog a rendszer hamarosan (én azt remélem, h leegyszerűsödik..) ez még nem az új, ugye?


M.o.-on is az általános iskola elvégzése után el kell dönteni a fiatalnak, hogy hogyan tovább. :huh:
A németeknél a munkaadó képzi ki a leendő munkavállalót a gyakorlati képzés alatt.
Azonkívül van még az ú.n. Praktikum, ami egy párhetes próba munkát takar, megismerheti az illető a céget, a munkafolyamatokba belekóstolhat.
Az hogy állandó drukk alatt van a fiatal, és rá van kényszerítve, hogy minél hamarabb felnőjön..., az senkinek sem tetszik, dehát ez van világszerte: a megfeleléskényszer már gyerekkortól sajnos normális, vele kell élni. Aki kilóg a társadalomból, azt nem fogadják be, elveszik!
Tanuljon a fiad, hogy jó élete legyen!
(Én meg megyek most 11-re az IHK-hoz a szakmunkásbizonyítványomat elismertetni, hogy Németországban is teljesértékű dokumentummal rendelkezzek) ;)


Ez meg egy cikk arról, hogy Magyarországon hogy fog megváltozni a szakmunkásképzés:
hvg.hu/kkv/20110725_vallalkozas_szakkepzes_munkaero

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nemethandrea68
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #18819 Írta: nemethandrea68
nemethandrea68 válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Köszönöm az információt sokat segítettél! Sajna Magyarországon az első két évben nincs szakmásítás csak sima suli ezért nincs gyakorlati képzés sem! Majd érdeklődöm hogy a környékünkön milyen lehetőségek vannak ill. mit érdemes tanulni hisz utána jó lenne ha mindjárt munkahely is lenne a környéken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 4 hónapja #26631 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Csakhogy felébresszük a topikot "csipkerózsika álmából": :P
scipa.uni-pannon.hu/index.php?option=com...view&id=90&Itemid=38
A cikk a német és magyar képzési rendszert hasonlítja össze (valljuk be, ezek a megnevezések, mint Real-, Haupt-, és Gesamtschule legtöbbünknek nagyon nem mondanak semmit )
Ha előjön a kérdés: hová is fog kerülni a gyerek? igen csak jól jön..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, htimea, Nata, Kanga, alexis, kdkrisz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26637 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Beleolvastam a temaba es azt szeretnem meg hozzatenni, hogy valaki emlitette, az Abitur felesleges 'hacsak nem akar valaki tovabbtanulni'... Nekem az derult ki eddig hogy ha nem jar valaki Gimnaziumba es nem szerez Abiturt, nem fog tudni kesobb egyetemre jarni (hacsak le nem tesz valami kulonbozeti vizsgakat, de ez nagyon nehez utnak tunik es nem gyakori), tehat igenis nagyon fontos a Gimnazium / Abitur minden gyereknek aki egyetemre szeretne menni, ami azert remelem a gyerekek jo reszere vonatkozik. Ahogy tobben is megjegyeztek, bevandorlokent tobbet kell teljesiteni mint oslakoskent ahhoz hogy jol fizeto allasa legyen valakinek es megbecsuljek, tehat fontos hogy a leheto legmagasabb vegzettseget szerezze meg az illeto. Ha valaki meg iskolas korban koltozik Nemetorszagba, miert hagyna ki a lehetoseget hogy egyetemre jarjon itt? Raadasul a nemet egyetemek majdnem ingyenesek, mig a vilag mas orszagaiban igen magas tandijak vannak, tehat kar lenne az itt kozepiskolaba jaro fiataloknak kihagyni a felsooktatast.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #26646 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Kanga írta: Raadasul a nemet egyetemek majdnem ingyenesek, mig a vilag mas orszagaiban igen magas tandijak vannak, tehat kar lenne az itt kozepiskolaba jaro fiataloknak kihagyni a felsooktatast.

Hát azért ez nem egészen van így. A legtöbb tartományban valóban nincs tandij, de Niedersachsenben és a bayoroknál viszon borsos ára van. Min. 500€/Félév > INFO . Ha meg nem időben végez az egyetemista 800 eurót is elérheti a féléves (Semester) a tandij! Ehez jön , még sokszor a havi lakbér és a megélhetés mert legtöbbször nincs kollégium s a tanuló bizony nem a környéken lakik.... Az info LINK-en egyébként jobbra felül pontosan meg van, hogy melyik tartományban mennyi és a BAFöG az az a tanumányi hitel is..

Mi amikor a lányom egyetemre járt több mint 1200 eurót perkáltink ki havonta, (plusz kaja)
mert 40 kilóméterről nem tudott volna "bejárni" -időben-, így lakást is kellett bérelni!


UI: sajnos Mo.-on van egy alapvető hiba! Sokat tekintik az gimnáziumi érettségit valaminek, de ez sehol nem ér semmit. Ennél bármilyen technikum is sokkal jobb. S valóban annak éri meg a gimi, akinek szándékában áll továbbtanulni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26655 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Igen, Deco, de a parszaz euro nem osszeg, pl. Angliaban evente hatezer fontnal kezdodik a tandij (hetezer-otszaz euro), persze lehet ra kolcsont felvenni de idos koraig fizetgetheti vissza az ember. Megelhetesi koltseg meg mindenhol van, de Nemetorszagban viszonylag konnyen talalhatnak a diakok reszmunkaidos allast ami csokkenti a koltsegeket. (Engem pl. nem tamogatott senki mikor Angliaban egyetemre jartam, vegig dolgoztam mellette, el tudtam tartani magamat - ez Magyarorszagon sokkal nehezebb lett volna. A lanyodnak szerencseje volt mert ti tudtatok es akartatok tamogatni, de maskepp is meg lehet oldani.) Nem vitatkozni akarok, csak arra ramutatni hogy ha valaki Magyarorszagrol telepul gyerekkel Nemetorszagba, szerintem egy nagy lehetoseget vesz el a gyerektol azzal hogy nem probalja Gimnaziumba jaratni ahol Abiturt kaphatna, igy egyetemre mehetne es diplomaskent sikeres karriert futhatna be Nemetorszagban vagy akar mas orszagokban. (Persze diploma nelkul is lehet sikeres karriert befutni, de nem art ha van.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!