Középiskolai lehetőségek

Több
11 éve 5 hónapja #26669 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Deco,
mesélj egy kicsit, a Te gyerekeid milyen szinten beszéltek németül,amikor kijöttetek? Melyik iskolatípusba kerültek? És milyen volt az út az egyetemig? Nem arra gondolok,hogy egyenes-é, :laugh: , hanem milyen problémák, élmények,tapasztalatok bukkantak elő és hogy hogyan oldottátok meg őket.
Továbbra is az a gondom, hogy gyengének ítélem annak a két iskolának az oktatását, amit eddig kifogtunk.
De fogalmam sincs arról, hogy valóban gyenge-e,vagy ez a szint. Jövő héten megyek az osztályfőnökhöz, kérdezni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26670 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

htimea írta: mesélj egy kicsit, a Te gyerekeid milyen szinten beszéltek németül,amikor kijöttetek? Melyik iskolatípusba kerültek? És milyen volt az út az egyetemig? Nem arra gondolok,hogy egyenes-é, hanem milyen problémák, élmények, tapasztalatok bukkantak elő és hogy hogyan oldottátok meg őket.
Továbbra is az a gondom, hogy gyengének ítélem annak a két iskolának az oktatását, amit eddig kifogtunk.
De fogalmam sincs arról, hogy valóban gyenge-e,vagy ez a szint. Jövő héten megyek az osztályfőnökhöz, kérdezni...

Nos, a gyerekek (velünk együtt) egy volt NDK's ismerösnél voltunk! Mo.-ra házasodott, s az anyanyelve német volt. Nálunk (szülönknél) lassabban ment sokkal. A két gyerek az ö két gyerekével állandóan németül beszélt -igy könnyü-, mi jó 2 év alatt tanultuk meg úgy a németet, hogy jól társalogtunk. (A nejemnek jól megy a nyelvtan is, nekem nem!)

A lányom szociologus, de épitésznek indult. 1 év után azonban beláttattuk vele, hogy ez hálátlan szakma és sok a munkanélküli meg a rosszulkeresö épitész! Most szociológuskét a Microsoftnál van Müchenben. Folyékonyan beszél magyarul, nemetül, spanyolul és angolul! Volt 1 évig Mexicóban -cserediákként- még a gimiböl. Fél évig meg Canadában volt Vancouverben.(Már felnöttként) Az elsö férje mexicói volt (elváltak), a mostani canadai! Most 34. éves! Az egyetemet kitünöen végezte, s valami dijat is kapott Niedersachsentöl de ezt nem tudom mi.

A fiam amolyan techniksuféle, + mechtroniker, + van mindenre jogsija (a kamiontól a daruig söt a kattonasági nagy gépekre is.) Ezenkivül hivatásos tüzoltó is, de most katona. (Hauptfedwebel) Volt Afganisztánban (egy nyugis helyen). Egyedül a családban aki a magyar mellé felvette a nemet áp-ot is! A fiam tehát kettös.....Most 32 éves. Mi csak magyarok maradtunk!

Mindkét gyerek a minimilis idö alatt végezte a tanulmányait! Viszont a fiam (már itt kint), általános iskolában 1x bukott, de ez a hyperaktiv hülyeségei miatt volt. (Mindkét gyerek "hochbegabt" kategoriába tartozik állitólagos IQ 125-135 közötti, de ezek a tesztek szerintem nem reálisak!) Sok a humbug bennük, s mind más eredményt ad!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36525 Írta: Geotech
Geotech válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Gergoo írta: Szerintem nem szobát keresett, legalább is nem azt írta.

Én nem olvastam így biztos igazad van, hát így fel kell világosítani, hogy ez nem MO.!
Itt többet fizetsz mindenért,de többet is keresel, és meg tudsz élni.
én két éve élek és dolgozom Münchenbe és most jutottam el arra a szintre, hogy kihozom a családomat, természetesen ez sem megy egyről a kettőre, mivel a feleségemnek keresnem kell egy" alja melót" mivel neki annyira megy a Német nyelv, mint nekem az Angol.
De nem baj,1-2 év és belerázkódik s-majd akkor továbblép. Addig majd jár suliba is.
Na meg ott a fiam aki tavaly kezdte a középsulit, és ez lesz majd a nehezebb, Mivel erről semmi fogalmam sincs merre lépjek, de majd átlapozom a fórumot.
Üdv:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38563 Írta: GF01
GF01 válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Szeretném, ha a 14 éves lányom kijönne hozzám, ha velem élne. Én már 3 éve élek kint és folyamatosan van munkám, Jelenleg Karlsruhe környékén élek. Az lenne a kérdésem, hogy egy továbbtanulás előtt álló gyereknek mik a lehetőségei itt a továbbtanulásban, ha nem beszél németül? Tud esetleg valaki egy iskolát a környéken, ahol a nyelvet is tanulhatja, de közben a tanulmányait sem szakítja meg? Vagy mindenképpen előbb a nyelvtanulás mondjuk 1 évig, és aztán 1 év csúszással menne középiskolába?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja - 9 éve 2 hónapja #38566 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

GF01 írta: Szeretném, ha a 14 éves lányom kijönne hozzám, ha velem élne. Én már 3 éve élek kint és folyamatosan van munkám, Jelenleg Karlsruhe környékén élek. Az lenne a kérdésem, hogy egy továbbtanulás előtt álló gyereknek mik a lehetőségei itt a továbbtanulásban, ha nem beszél németül? Tud esetleg valaki egy iskolát a környéken, ahol a nyelvet is tanulhatja, de közben a tanulmányait sem szakítja meg? Vagy mindenképpen előbb a nyelvtanulás mondjuk 1 évig, és aztán 1 év csúszással menne középiskolába?


Mindenképpen irassd be egy normál iskolába. Nem baj ha nem ért semmit, majd ismétli! Az egy év az nem veszteség, hanem nyereség! Ne feledd itt az egyetemeket is csak nagyon kevesek fejezik be idöben és sokan 6-8 évig is taul(gatnak) mert közben melóznak is. :wait:

UI: a normális iskolában német környezetben tanul meg a leggyorsabban. Akkor is ha semmit nem ért kezdetben! Ha nyelvet külön is oktató iskolába viszed ott rengeteg a külföldi, rosszúl beszélnek németül, s elöbb fog arabul vagy afrkánul (suaheli) megtanulni mint németül mert a szünetekben nem hall német beszédet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38568 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Amikor mi egy évvel ezelőtt kiköltöztünk a férjem után a nagylányom 13 éves volt. Otthon 7. osztályos, ezt félévben hagyta abba és költöztünk. Itt 5-dik osztályba került. Nulla némettel érkezett és mivel rögtön bekerült sima osztályba így ragadt rá a nyelv. Az iskolától heti több órában kapott német oktatást, amikor a többi diáknak is német órája volt. Tavaly szeptemberben már Realschule-ban kezdett. Nem volt probléma mentes, nem volt egyszerű, sokkal nehezebben tanult, mint a két kisebb lányom, akik szintén nulla német tudással indultak. De! Eltelt egy év, beilleszkedett, szeret abba a suliba járni és nem rosszak a jegyei sem. Persze még vannak gondok és akad olyan gond, hogy nem ért valamit, de segítséget kap. Pl: minden dolgozatnál használhatja a szótárat... Sok múlik a gyerkőcön is, mert ha talpraesett és akarja, akkor menni fog. Ha nem akar beilleszkedni és idomulni akkor problémás lesz.
Biztos, hogy vissza kerül 1, akár 2 osztállyal is...De ha eldöntitek, akkor minél hamarabb költözzön ki. Nem gond ha évközben....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!