Középiskolai lehetőségek

Több
12 éve 3 hónapja - 9 éve 10 hónapja #12383 Írta: lindit
Középiskolai lehetőségek téma létrehozva lindit által


Sziasztok kedves fórumozók! A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. Van egy 15 éves "nagylányom" aki rendelkezik egy B1-es DSD nyelvvizsgával, és egész jól beszéli a nyelvet. Én is jól beszélek németül. Milyen középiskolai lehetőségek vannak? Illetve merjek-e így kimenni vele? Megéri? Az Ő jövője érdekében...
Előre is köszönöm!!! :)
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #12441 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

lindit írta: Sziasztok kedves fórumozók! A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. Van egy 15 éves "nagylányom" aki rendelkezik egy B1-es DSD nyelvvizsgával, és egész jól beszéli a nyelvet. Én is jól beszélek németül. Milyen középiskolai lehetőségek vannak? Illetve merjek-e így kimenni vele? Megéri? Az Ő jövője érdekében...
Előre is köszönöm!!! :)

3+1 lehetösége van:
Gymnasium
Gesamtschule (nem mindenütt)
Realschule
Realschule + Fachgymnasium
A következő felhasználók mondtak köszönetet: moonic

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #12450 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

(Thks Gergö)
Egyébként a szelekció itt a 4. osztályban történik.
15 éves lány elvileg 7-es. Nem mesélted hova jár.
A gymnasium itt d´ßelen elég elitär, feleslegesen kinozza a gyerekeket, ha egy két alap hiányzik, ami már akkor is megvan a az egyik Bundeslandbol a másikba megy.
Az én lányomnál a Realschule + Fachgymnasium jött be szuperül. Persze ez is iskolafüggö. A Fachgymnasium abbiol is jobb mert szakmát ad mint a r´ßegi magyar Technikum/Szakközépiskola. Az Abitur maga sz*rt se ér, csak továbbtanulásra jogosit, azt is csak korlátozottan, mert a BRD-n belül sem egyenlö értéküek. Minnél délebbre szerzed meg annál jobb, de annál keményebb is, azaz gyengébb a Notenspiegel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Szilvi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nemethandrea68
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #18781 Írta: nemethandrea68
nemethandrea68 válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérné középiskolákkal kapcsolatban! Fiam 16 éves most végzi el az első osztályt Magyarországon! Június közepén ki jön utánunk és itt szeretne élni velünk ami természetes! Kérdéseim a következők: Mikor kezdődik a középiskola, beiratkozás mikor van és milyen iskolák vannak a környéken / Baden Würtengberg Geislingen an der Steige/ lehetősége van egy magyar fiúnak aki némi nyelvtudással rendelkezik felzárkózni ill oszt. ism. ami persze nem gond hisz a nyelv a lényeg hogy minél előbb elsajátítsa! szakácsnak tanult de minden lehetőség érdekelne minket! Köszönöm előre is a segítséget! Andrea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 11 hónapja #18787 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

Szia Németh Andrea,

itt a Tabelle a nyári szünethez:
www.bad-ueberkingen.de/fileadmin/Dateien...rienplan_2011_12.pdf
Ez alapján szeptember 10.-én hétfőn kezdődik az új iskolai év 2012.-ben.
Amikor kijön a fiad Németbe, bejelented az új lakcímére, aztán bementek a helyi iskolába, és rákérdeztek, hogy mi ilyenkor a helyzet, és hova kellene fordulni.
Le kellene fordítani a bizonyítványát, és nem lenne rossz, ha valami igazolást hozna a gyakorlati helyéről, arról, hogy mit is sajátított már el az utóbbi egy év alatt. (egy pozitív vélemény a gyakorlati helyéről). Mármint, ha egyáltalán szakács akar még lenni.
Itt ha megpályázik egy gyakorlati helyet(étterem, Kantine)akkor automatikusan felvételt nyer a fiad az iskolába.
De mivel pontos tapasztalatom nincs, ezért többet nem tudok mondani.
Még egy oldalt tudok ajánlani, ami kifejezetten külföldiek betelepülését segíti Németo.-ba.
www.auswaertiges-amt.de/DE/Infoservice/F...erung.html?nn=383016
Gruß Maya
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nemethandrea68, moonic

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18792 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Középiskolai lehetőségek

na ez a fő ok, amiért nem vonz különösebben, h éppen Németországban éljünk majd ha aktuális lesz ez a téma.. nekem már ebbe az ábrába is beletört az agyvelőm..
(és azt sem tartom jó ötletnek, h ilyen fiatal korban kelljen dönteni. fiúk esetében különösen. )
A közelmútlban azt hallottam, h változni fog a rendszer hamarosan (én azt remélem, h leegyszerűsödik..) ez még nem az új, ugye?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!