Felnőttoktatás Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #22195 Írta: gerri008
Felnőttoktatás Németországban téma létrehozva gerri008 által

Üdvözlök mindenkit!!
Március 5.-én családostul költöztünk ki Németországba, nem sok német nyelvtudással! Én 22 éves vagyok és középiskolai érettségivel rendelkezem. Április 1.-je óta dolgozom egy étterembe mint pultos felszolgáló. Érdekelne hogy itt Németországban hogyan működik az hogyha én szakmát szeretnék tanulni (hegesztés, Cnc esztergálás érdekelne)?? Válaszokat előre is köszönöm!! Szép napot! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 9 hónapja #22202 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Szia,
a cégek saját maguk képzik ki a jövőbeli alkalmazottat. Ezt nevezik Ausbildungsplatznak, te lennél az Auszubildende. Megpályázol egy helyet, ahol megtanulod a szakma csínyját-bínját.
Furcsa módon mindenhez van passzoló iskola is. Pld a temetési alkalmazott, kukás, kéményseprő... :blink:
Az Arbeitsagentur oldalán minden kérdésre megtalálod a válaszod.
Persze mindenhol feltételezik, hogy jól beszéled a németet. Intenzív német nyelvtanfolyamra feltétlenül iratkozz be előtte!!
Viel Glück! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gerri008

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22206 Írta: gerri008
gerri008 válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!! :) Akkor első lépés a nyelvtanulás :) Szép napot!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22212 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

gerri008 írta: Akkor első lépés a nyelvtanulás Szép napot!!

Nos, azért gondolom ezt azért már otthon is tudtad, s nem itt derült ki! ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gerri008

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22874 Írta: diablonia
diablonia válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Sziasztok!
Már régóta szemezgetek itt kint a könyvelői képzésekkel, de mivel igencsak eltér a magyartól igy nem tudom,hogy melyiket választhatom és hogy egyáltalán melyiket érdemes. Diplomám még nincs (még nem végeztem vele Bp-en, amugy kereskedelmi irány) , viszont magyarországi, de nemzetközi cégnél könyvelőasszisztensi tapasztalatom van pár év. Leginkább a Kreditorenbuchhalter érdekelne, a többi nem feltétlen (Billanzbuch, adótanácsadó stb). Tud valaki ajánlani vmilyen használható képzést Münchenben? Nekem a Steuer Fachschule-t ajánlották, de furcsa volna számomra ha pár napos képzéssel máris munkát vállalhatnék... Bár örülnék neki :)
Illetve még az lenne a kérdésem, hogy ki jelentkezhet Umschulung-ra és mi a feltétele/menete ennek?Azt tudom,h az jelentkezhet akinek van végzettsége vagy elfogaható mennyiségű tapasztalata,de egyéb kikötés van? A céghez kell jelentkezni és ő intézi a papírokat vagy nekem kell az Arbeitsamt-nál beszereznem vmit és utána jelentkezni? Bocsánat a sok kérdésért,de ezeknek nem tudtam még utána járni.
Előre is nagyon köszönöm !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22963 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

nem tudom erint-e, en annyit tudok pluszban, hogy minimalis nemetorszagi munka is meg van kotve, talan 12 honap, de lehet h tobb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!