Felnőttoktatás Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26736 Írta: mmonika
mmonika válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Sziasztok! Azt szeretném megtudni,hogy Németországban egy (szakiskolába) pl.pék vagy cukrász,hány éves korig vesznek fel.Van egy lányom,akinek még nincs szakmája, 20éves.Merre induljunk el?
Koszi minden segitséget

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 5 hónapja #26752 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Célszerű lenne a közeletekben levő Arbeitsagentur kirendeltségébe ellátogatni, és ott benneteket beraten lassen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29343 Írta: katica
katica válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Érdekelne, hogy pl. Duisburg környékén vagy ott, felnőt képzésre hogyan lehet jelentkezni, és kezdeni azt ?

Kiköltöznék feltétlenül... nagyon kevés alap német van...

Kérem segítsen aki tud ötletekkel...

Köszi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dianalayla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33349 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Sziasztok
nem tudom jo helyre irok e , ausbildunggal kapcsolatban lennenek kerdeseim.
Az etteremben ahol egesz nyaron konyhai kisegitökent dolgoztam lehetöseget kaptam arra hogy elkezdhessek egy 3 eves szakacskepzest, oktobertol indulna. Azt tudom hogy be kell jelenteni magam az iskolanal berlinben a weissensee környeken, ismeri esetleg valaki, szemelyes tapasztalatok?
Meg kesziti a fönök az ausbildungsvertragot. Mire kell pontosan odafigyelni ennel a szerzödesnel?
Es ha jol tudom elsö evben valami 4-500 euro körül lesz a tanuloi fizetes. Lehetseges emelle valami tamogatast kervenyezni , es ha igen, hol es hogyan? Elöre is köszönöm a segitsegeteket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33354 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

dianalayla írta: Es ha jol tudom elsö evben valami 4-500 euro körül lesz a tanuloi fizetes. Lehetseges emelle valami tamogatast kervenyezni , es ha igen, hol es hogyan? Elöre is köszönöm a segitsegeteket!

Ez nem ilyen egyszerű! Ez a "fizetés" maga egy támogatás, amit a tanulók kapnak! Egyéb költésgeidért a család felelős! (Szülő, férj, stb) Csak akkor van esélyed egyéb támogatásra, ha se szüleid, se férjed vagy eltartód nincs, aki fedezi a megélhetésed!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33356 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Köszi hogy valaszoltal, de mi van abban az esetben, ha egyedül vagyok kint es a szülök nem tudnak otthonrol tamogatni? Ferjem sincs, jelenleg van egy munkanelküli baratom es akkor most neki kellene eltartania a segelyebol a következö harom even ät? Felteve ha együtt leszunk meg addig... Ha nem akkor...? :confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!