Felnőttoktatás Németországban

Több
10 éve 8 hónapja #33455 Írta: wolfyka
wolfyka válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

DECOTEXT írta:

dianalayla írta: ....vagy menjek a magyar konzulatushoz hogy adjanak nekem valami tanuloi kreditet miközük van a nemeteknek az en megelhetesi problemamhoz hasonlo kedves valaszok ...

Ez a követségi támogatás kedvező hitellel nem fog menni! Nem csak a németeknek nincs közük a megélhetésedhez, hanem senkinek nincs köze hozzá. Ez itt egy felnőtt társadalom, ahol mindenki maga felel a saját életéért! Ha Te szeretnél továbbtanulni akkor azt magadnak kell megoldani! Vagy a munka mellett tanulni (Fernstudium) vagy valakinek vállalnia kell, hogy eltart. A tanulói kereset is már egy juttatás.

....amit megertenek ha azt kerdeztem volna hogyan kapjak segelyt mer' nincs kedvem dolgozni mint sokan masok, es nemcsak külföldiek csinaljak ezt ugye , de nekem nem piszkos a munka megyek takaritok mosogatok bejelentve adozva es eddig sem kertem semmifele segitseget, es most sem kerdezösködnek hogy lehetne megis, ha nem lennek raszorulva a tanuloidöszak alatt

Nem is kételkedik a jóindulatodban senki! Alapból abból indulunk ki, hogy nem csak a támogatás kell(ene), de ilyen helyzetben nem sok az esélyed! Egyszerűen úgy ahogy azt elképzelted a felnőttképzést, az nem működik! Képzeld el, mivel itt a képzés jó, most megindulna 29 országból a fiatalság ide No.-ba, s mindenki kérne támogatást, mert tanuni szeretne. Az ország csődöt jelenthetne. Tudom ez nem segitség neked, de próbáld meg a másik oldalról nézni, hogy ennek milyen irgalmatlan költségvonzata lenne! Már az is egy kompromisszum, hogy gyakorlatilag bárki jöhet ide tanulni, ha ellátja saját magát, mert az iskolák nagytöbbsége ingyenes!


A kepzes minosegerol annyit, hogy igen sokan jonnek mivel lenyegesen konnyebb elvegezni, az itteni iskolakat, mondhatni szinte aki beiratkozik az megveszi a tandijjal a papirt is... talan ez is az oka, hogy a cegek egyre inkabb a kulfoldi diplomasokat keresik. A nehezseg abban rejlik, hogy a leirtakkal ellentetesen az iskolak tobbsege fizetos. A kovetkezo problema az hogy a nemet rendszer nem igazan koveti az unios eloirasokat. Kulon erdekessegkent az is megemlitendo, hogy tobbnyire meg az angol tagozatra is csak folyekony nemettel lehet bekerulni... Az Eu komfort papirokat, es diplomakat sem tul konnyu elfogadtatni ( normal esetben alapjaraton ervenyesnek kellene lennie)...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33476 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Kedves wolfyka!

Mint Németországban tanult és szakmát szerzett dolgozó nem értek egyet veled! Nem tudom, hogy tapasztalatból írtad-e, azaz hallgattál-e valamilyen tárgyat, jártál-e Németországban akár egy alap vagy továbbképzésre is, de hidd el, nem osztogatják csak úgy pénzért akár a végzettségeket! Természetesen attól függ milyen intézménybe iratkozol be (mint ahogy otthon is), de ha egy elismert iskolában tanulsz, vagy kamaránál csinálsz továbbképzéseket, igenis kell tanulni...Nekem is kellett! Biflázni az UStG-t, EStG-t, Körperschaftssteuergesetz-et, BilMoG-ot, GOB-t és további nyalnákságokat. Akasztófáztam és püföltem vizsgákon a számológépet egy-egy esettan kapcsán és mérleget állítottam fel...Igen, a képzés fizetős volt, de nem vágták csak úgy hozzám a papírt...
Külföldi diplomásokat keresnek??? Esetleg az egészségügy területén és Maximum gépészeket, de mivel telítődik a szakma, már azt sem nagyon...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #33479 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

wolfyka írta: A kepzes minosegerol annyit, hogy igen sokan jonnek mivel lenyegesen konnyebb elvegezni, az itteni iskolakat, mondhatni szinte aki beiratkozik az megveszi a tandijjal a papirt is... talan ez is az oka, hogy a cegek egyre inkabb a kulfoldi diplomasokat keresik....

Nos, ez szerintem pontosan forditva van!
Elöször is az egyetemek és föiskolák csak egy része (Niedersachsenben és Bayernben) fizetös, máshol nem. (Ez is megváltozik hamarosan.) Másodszor a szakmai képzés hiányossága Mo.-on pont abból ered, hogy az adott képzöhelyek (szakmunkás, technikus, mérnök, stb) pénz hiányában technikailag laig, vagy nagyon rosszul vannak felszerelve! (Ez bizony még sok nyugati országban is hasonlóan van Németországhoz képest.) Magyar asztalos ismerösöm kijött Kasselbe. Éltében nem látott olyan gépeket, amik itt vannak. Állitja, hogy vagy 2 hónapig csak ezeket kellet megtanulnia. (Ne feledd, nem elég bekapcsolni ezekkel effektiv és percizen dolgozni is kell tudni. Keleti mérnök nem ért a computeres szerkesztö programmokhoz s a magyar (végzett) egeszségügyi dolgozóknak kevés a gyakorlata s nem felel meg a német elöirásoknak! Az is oka a dolognak, hogy szeretik a keleti mérnököket, hogy kevesebbet lehet nekik fizetni, mert elfogadják a munkákat olcsóbban is!
Az egyetlen ami valóban nem rossz, az az elméleti, szakmai tudás! Na ebben jó helyen állunk mi magyarok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33492 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Keleti mérnök nem ért a computeres szerkesztö programmokhoz s a magyar (végzett) egeszségügyi dolgozóknak kevés a gyakorlata s nem felel meg a német elöirásoknak!


Ez egy ordas marhasag. A keleti mernok temat nem is ragozom..
A magyar eü dolgozonak lehet hianyos az eszkozparkja es nem a legujabb technikakkal dolgozik, de ha valamije van az a tapasztalat. Amit errefele eü asszisztencianak hivnak az lofutty. Fiatal kiscsajok bajmosolya. Ha meg vert kell venni akkor osszepislantja magat ijedteben, teged meg osszevissza szurkal. De szepen mosolyognak, nincs tomeg es kulturalt az egesz. Ez is valami:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #33504 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

"Keleti mérnök nem ért a computeres szerkesztö programmokhoz "

Deco ! Ezt a hülyeséget hol álmodtad meg ??? (Csatlakozom mahlzeit véleményéhez). Mondjuk mellékesen jelezném, hogy majdnem igazad is lenne, a mérnökök ugyanis jellemzöen tervezöprogramokat használnak. Egyébként a mérnökök között ez inkább korosztályi kérdés, a PC-k tömeges elterjedése elött végzettek javarésze már nem tanult bele, a fiataloknak meg már a mindennapi élet részét képezte. Rádásul a keleti országok (pl. M.o. és Lengyelország) különösen jók ebben. Amerre csak dolgoztam, a CAD jellegü alkalmazásokkal komolyan dolgozók nagy többsége külföldi származású vagy kimondottan külföldi volt (és azon belül is magyar és lengyel többséggel). Az meg szintén egy általános blödli, hogy a keleti mérnök kevesebbél is dolgozik. Egy szart (kivétel is van, naná ) ! Rádásul ebben a szakmában (pl. gépész-, vegyészmérnök) a munkaadók zöménél erös Betriebsrat és Tariftabelle van, abban meg nincs külön oszlop a "keleti" mérnököknek. Már megint a hallomások, klisék, általánosítások....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #33505 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

mahlzeit írta: A magyar eü dolgozonak lehet hianyos az eszkozparkja es nem a legujabb technikakkal dolgozik, de ha valamije van az a tapasztalat. Amit errefele eü asszisztencianak hivnak az lofutty. Fiatal kiscsajok bajmosolya. Ha meg vert kell venni akkor osszepislantja magat ijedteben, teged meg osszevissza szurkal. De szepen mosolyognak, nincs tomeg es kulturalt az egesz. Ez is valami


A magyar egészségügyet nagyon jól tükrözi a kórházak állapota és az ottani ellátás minősége! Én még hullaként sem szeretnék egy átlagos magyar kórház kerítésén lógni! Ha olyan szuper a képzés, miért ilyen ramaty a helyzet! A tisztaság nem kerül pénzbe! Arra meg külön befizetek, hogy egy szuper nagy diplomás (!) nővér, hogyen kezeli az itteni technikát, ha életében nem látott hasonló kütyüket?? Ennél aztén nem sokat használ az elméleti tudás! ( Én is szuperül tudok repülőgépet vezetni. Sokat tanultam s van dögivel elméleti tudásom is. Valószínű, hogy vészesetben beülnék egy nagyobb gép pilótaülésébe is..... hiszen jobb megpróbálni landolni, mint rakétaként becsapódni, de életemben nem vezettem még gépet......! Azért ilyen lutrit nem lehet a kórházalban csinálni!)

Ui: nem azt mondom, hogy nincs egy két szuper jó kórház Mo.-on is, ahol talán még a nyugati szinvonalat is meghaladja a felszereltség és a személyzet (ide csak nagypénzűek jutnak be) Az átlag az valami szörnyű állapotban van! Persze az a filléres betegbiztositás amit ma Mo.-on fizetnek abból nem is lehet nívót nyújtani! Egyébként van valami oka, hogy kapásból ne fogadja el a német ezeket a "diplomákat"! Egyébként már írtam egyszer, hogy ha Mo.-on éltünk volna, akkor a nejem már nem élne.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!