Felnőttoktatás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33357 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

dianalayla írta: Köszi hogy valaszoltal, de mi van abban az esetben, ha egyedül vagyok kint es a szülök nem tudnak otthonrol tamogatni? Ferjem sincs, jelenleg van egy munkanelküli baratom es akkor most neki kellene eltartania a segelyebol a következö harom even ät? Felteve ha együtt leszunk meg addig... Ha nem akkor...?

Ennek elbirálása ist többféle lehet! Pl. nem mindegy, hogy egy háztartásban éltek, e vagy sem! Ha igen, kérdés, hogy mennyi az 1 före jutó jövedelem. Ha kevés, akkor jogosult lehetsz Hatz 4-es támogatásra (esetleg lakbértámogatásra) de ebben én személy szerint nem bizom, mert ehez legalább egy 1 éves járulékos munkaidö kell, amit fel kell mutatnod.
S mi van akkor? Ezt lehet, hogy egyszerüen megmondják neked: haza kell menned. Bocs' de ebböl a szempontból a társadalomnak abszolult mindegy, hogy Ti együtt vagytok vagy sem! Ez magáügy, s ne feledd, hogy csak ha házasok vagytok van valamilyen jogi háttér. A "csak" együttélés Németországban nem számit, igy nincs sok lehetöséged! Érdekes, viszont, hogy ha egy háztartásban éltek együtt akkor a támogatasoknál viszont beszámitják. Érdeklödj hogy jogosult vagy e BAföG -re. (Ez egy kedvezményes kamatozású hiteltámogatás továbbtanulóknak.) Cimgyüjtemény <<< ahol érdeklödhetsz. (Ennek ellenére meglepne ha ilyet adnának!)

Németországban nagyon sok egyetemista azért tanul sokkal tovább (5-6 évig is), mert sokan a munka mellett tanulnak s jarnak egyetemre! Söt sokat kapnak ilyen BAföG-öt is, amit késöbb ha dolgozik, vissza kell fizetni.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33359 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Szia dianalayla!
Találtam neked két támogatási formát,ami szóba jöhet:

www.arbeitsagentur.de/nn_26036/zentraler...ngsbeihilfe-BAB.html

www.bafoeg.bmbf.de/de/369.php
Az utóbbi a jól ismert Bafög, amiről sokan gondolják, hogy csak felsőoktatásban részt vevők vehetik ignybe, de Berufsschule-ba járók is pl.

Mindenképpen érdemes érdeklőnöd, mert van esélyed az Ausbildungsvergütung mellett további támogatásokra is. Sok sikert az igényléshez!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33368 Írta: dianalayla
dianalayla válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Köszönöm ismet hogy valaszoltatok. Erdeklödtem nemet forumokon is ott is többekközt emlitettek hogy esetleg ennel a bafoegnel vagy Diakonie oder Caritas nal kerdezzek utana, vagy menjek a magyar konzulatushoz hogy adjanak nekem valami tanuloi kreditet miközük van a nemeteknek az en megelhetesi problemamhoz hasonlo kedves valaszok ...:/ amit megertenek ha azt kerdeztem volna hogyan kapjak segelyt mer' nincs kedvem dolgozni mint sokan masok, es nemcsak külföldiek csinaljak ezt ugye , de nekem nem piszkos a munka megyek takaritok mosogatok bejelentve adozva es eddig sem kertem semmifele segitseget, es most sem kerdezösködnek hogy lehetne megis, ha nem lennek raszorulva a tanuloidöszak alatt :/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33369 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

dianalayla írta: ....vagy menjek a magyar konzulatushoz hogy adjanak nekem valami tanuloi kreditet miközük van a nemeteknek az en megelhetesi problemamhoz hasonlo kedves valaszok ...

Ez a követségi támogatás kedvező hitellel nem fog menni! Nem csak a németeknek nincs közük a megélhetésedhez, hanem senkinek nincs köze hozzá. Ez itt egy felnőtt társadalom, ahol mindenki maga felel a saját életéért! Ha Te szeretnél továbbtanulni akkor azt magadnak kell megoldani! Vagy a munka mellett tanulni (Fernstudium) vagy valakinek vállalnia kell, hogy eltart. A tanulói kereset is már egy juttatás.

....amit megertenek ha azt kerdeztem volna hogyan kapjak segelyt mer' nincs kedvem dolgozni mint sokan masok, es nemcsak külföldiek csinaljak ezt ugye , de nekem nem piszkos a munka megyek takaritok mosogatok bejelentve adozva es eddig sem kertem semmifele segitseget, es most sem kerdezösködnek hogy lehetne megis, ha nem lennek raszorulva a tanuloidöszak alatt

Nem is kételkedik a jóindulatodban senki! Alapból abból indulunk ki, hogy nem csak a támogatás kell(ene), de ilyen helyzetben nem sok az esélyed! Egyszerűen úgy ahogy azt elképzelted a felnőttképzést, az nem működik! Képzeld el, mivel itt a képzés jó, most megindulna 29 országból a fiatalság ide No.-ba, s mindenki kérne támogatást, mert tanuni szeretne. Az ország csődöt jelenthetne. Tudom ez nem segitség neked, de próbáld meg a másik oldalról nézni, hogy ennek milyen irgalmatlan költségvonzata lenne! Már az is egy kompromisszum, hogy gyakorlatilag bárki jöhet ide tanulni, ha ellátja saját magát, mert az iskolák nagytöbbsége ingyenes!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dianalayla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33371 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Felnőttoktatás Németországban

Szia!

A Magyar nagykövetség szerintem érdemben nem fog tudni segíteni, mert a német Ausbildung-ból következik, hogy aki végigcsinálja a 3 évet, azzal a céllal teszi, hogy utána német munkaerőpiacon kívál elhelyezkedni. Az a Magyar állam, aki az otthoni, államilag finanszírozott hallgatókkal is szerződést köt, nem fog egy olyan külföldi képzést finanszírozni, aminél nem lát esélyt arra, hogy otthon kamatoztatod tovább a szerzett tudásodat. Ez csak a szubjektív véleményem, természetesen próbáld meg. Ne add fel, valami biztosan fog sikerülni. Ha nem a Bafög, akkor a BAB, ha nem az, akkor más... Tudom, hogy Vollzeit mellett ez nehéz, de ha vállalnál egy Nebenjob-ot, talán az is valamennyire kisegít...Én az elején a munkám mellett (heti 50 óra, főleg a könyvelési időszakok zárásakor) vállaltam takarítást is. Piszkosul nehéz, tudom, de minden kezdet az...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dianalayla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33373 Írta: Gergoo
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dianalayla

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!