Vhs tanfolyam

Több
11 éve 6 hónapja #25213 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Anikó írta: "Dehát amirol nincs tudomásunk az ugyebár nem hiányzik. Ott nem kellett, eszembe sem jutott hogy most nekem erre szukségem lehet."
A törvény nem ismerete nem mentesít a felelősség alól!! Tanulj, okulj a saját bajodból.... ezután legyél jobban felkészült! Sajnos a magyar munkáltatókra jellemző, hogy magasról tesznek rá mit kellene elintézniük a dolgozóiknak, csak azt nézik, mivel, hogyan találhatják meg a kiskapukat, hogy jól, jobban járjanak. (remélem nem kell külön kiemelnem, hogy itt határozottan nem Prosperusra gondolok, hiszen ő már nem magyar munkáltató :woohoo: )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25283 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Erdekes, nekem ellenkezo tapasztalatom van Frezugigkeitsbescheinigung-gal kapcsolatban. Tolem kerte a munkahely is (bar ok se tudtak, hogy minek, csak masoknak is van, miert ne alapon), meg kell ugye a nyelvtanfolyamhoz, ezert felhivtuk az Auslanderamt-ot, ok eliranyitottak a polgarmesteri hivatalba, ahol nagyon-nagyon kedvesek voltak, de nem nagyon tudtak mit is akarok, es minek. Vegul mar nyuzsgott mindenki, es vegul talaltak valakit, aki hallott mar rola, talan latta is a kitoltendo nyomtatvanyt valamikor, es vegul sikerult is egy peldanyt elobanyaszniuk, de mar en ereztem magam kenyelmetlenul, foleg, h hajtogattak, h ez ugyan minek, hiszen EU, ... Ja es azota se kaptam meg, ez volt 2,5 honapja. Bar lehet egybol a munkahelyemre postaztak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25302 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Mi vagy 2 hete bementünk a Bürgeramt-ba a Frezugigkeitsbescheinigung-gal kapcsolatban, de néztek mint akik életükben először hallanak erről, de azért később rájöttek mi ez :D , és azt mondták, mivel a páromnak van munkahelye, neki nem kell, nekem meg mihez is? Engem a Bevándorlási Hivatalhoz hajtottak (remélem jól emlékszem), ott tudnak segíteni. Meglátjuk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26939 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Koszi kiszel! ismerem az integracios tanfolyamot (csak gergo ingyentanfolyamot emlitett, errol nem tudtam), tolem mondjuk nem kertek biztositast, hanem anmeldebestatigungot es freizugigkeitsbeschenigungot, de utana meg kell valami, csak azt a nyelviskola elintezne, ha elkezdenem... csak en is a munka mellett nem jut idom kategoriaban vagyok egyelore, annyi minden van, h a nyelvsuli mellett ezeket nem tudom ki intezne el :) es minimum 3 honapra kell menni, ami azert mar hosszutavu elkotelezodes :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26942 Írta: kiszel58
kiszel58 válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Szia keek!

Én nem ismerem az integrációs tanfolyamot csak ajánlották...itt lehet egy középfokú németet letenni? mert az egyik ismerősnek úgy lett állása középfokú némettel
Nekünk intenzív nyelvsuli kéne..
Igen az anmeldenbestatigung az bejelentett lakcím..mi a másik? freizugigkeitsbeschenigung?
Ha nem kértek bíztosítást az még jobb! Mennyit fizettél úgy havonta????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26943 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Szia Kiszel58,

az Integrációs tanfolyam végén a következő vizsgát kötelező letenni:
DTZ,vagyis Deutsch -Test für Zuwanderer, ennek köze sincs a középfokú nyelvvizsgához, amúgy B1 szintet érhetsz el. Ez az alapfokú nyelvvizsga szintje.
www.tanszeknyelviskola.hu/cefr

www.bamf.de/DE/Willkommen/DeutschLernen/...tionskurse-node.html

Egy beszédkurzusból és egy orientációs kurzusból áll, gyakorlatilag a te hozzáállásodon és a tanár minőségén múlik,hogy mit hozol ki belőle. Nagyon jó alap, lehet intenzíven csinálni, vagyis hat hónap alatt lezavarni az egészet, de ha közben nem használod a nyelvet, sajnos elfelejtődik az egész.
Hogy esetleg milyen szint kell egy munkához, leginkább a munkáltatót kell megkérdezni. A tapasztalatom az, hogy a beszédre érdemes hajtani, tehát a nyelvi környezetet keresni és megteremteni: németül tévé,rádió, olvasás és beszélgetni,beszélgetni és beszélgetni. Mindenhol.mindig és mindenkivel,természetesen németül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Juditka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!