Vhs tanfolyam

Több
11 éve 4 hónapja #26953 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Sziasztok!

Én pillanatnyilag Integrációs tanfolyamra járok. Nekem csak annyi teendőm volt, hogy el kellett mennem az Auslanderbehördébe kikérni a Freizügigkeitsbescheinigung-ot, azt bevittem az iskolába a többi papírral együtt amit kértek. (lakás szerződés, férjem biztosítása, jövedelem igazolás, stb.) Minden egyebet az iskola titkárnője intézett. :kiss: Sajnos az egyetlen vagyok a csoportban aki fizet a órákért. :(
Igaz, hogy csak 1, 20 E / óra + a havi villamosbérlet. Végül is nem panaszkodhatok, hisz arra is kaptam havi 10 Euro kedvezményt. :) Igaz, hogyha sikerül majd a B1-es vizsga, akkor visszakapom a befizetett összeg felét. Remélem így is lesz. :) :) Csak tudnám, hogy a törökök még hány kurzust járhatnak ingyen?! ;)

Judit

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28228 Írta: Szikra
Szikra válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Sziasztok.

Én csak összegezném - magam számára főleg -, hogy mit értette meg az itteniekből a témával kapcsolatban.
A kérésem felétek a bólogatás, hogy jól értettem-e. :)

A párom kint dolgozik, lakást keres, s amint megvan, mehetek én is oda lakni.
Én még nem beszélek németül, tehát ez az első és legfontosabb lépés, hogy elkezdem tanulni.
Mivel mi nem vagyunk házasok, ezért csak úgy mehetek akár a VHS-be, akár máshova, mint egy egyedülálló, turista személy. Teljes áron fizetem a tanfolyamot, hiszen kint még sosem dolgoztam, az akkor érkezhet el, ha már van lövésem a németről.
A 3. hónap végén pedig köteles vagyok bejelentkezni, hogy "csókolom, itt vagyok", bár itt ezen a ponton nem tudom, mivel biztosítom őket az ellátásomról, ha esetleg addig nem kapnék munkát - jelzem, a cél: addigra feltétlenül dolgozni! S ha már van munkám, akkor nem is lehetek kint tovább turistaként, jönnek a papírügyek, adó, egészségbizti, amiben a munkáltató is segít.

Ugye tisztán látok?
Ebben segítsetek, kérlek.

Köszönöm!
Szikra

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28845 Írta: Szikra
Szikra válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Hello.

Most annyit látok, hogy egy papírral kevesebb kell, a Freizügig már nem játszik.

De nem tudom, hogy lehet-e Integrációs tanfolyamra járnom.

Mindegy.

Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32592 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Sziasztok! VHS iskolába járok és lassan letelik az óraszám. Azt viszont nem tudom, hogy a vizsga közvetlen utána lesz? Aki járt már ilyen iskolába, kérem, hogy írja le nekem, hogyan kell elképzelnem a dolgot. Nagyon köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32598 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Agnes1974 írta: Sziasztok! VHS iskolába járok és lassan letelik az óraszám. Azt viszont nem tudom, hogy a vizsga közvetlen utána lesz? Aki járt már ilyen iskolába, kérem, hogy írja le nekem, hogyan kell elképzelnem a dolgot. Nagyon köszönöm!

Kedves Ágnes! Ezt itt senki nem tudja neked megmondani, mert a tanfolyamok ezer féle variációban lehetnek. Fordulj a tanfolyam vezetöjéhez, vagy egy német kolegához az iskolában. Ha az irodába bemész ott is tudnak válaszolni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32629 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Agnes1974 írta: Sziasztok! VHS iskolába járok és lassan letelik az óraszám. Azt viszont nem tudom, hogy a vizsga közvetlen utána lesz? Aki járt már ilyen iskolába, kérem, hogy írja le nekem, hogyan kell elképzelnem a dolgot. Nagyon köszönöm!

Szia!Nálunk úgy volt,hogy a tanfolyam után rögtön vizsga.De szerintem minden ilyen tanfolyam után ez van mert az vizsgával együtt van.
De mért nem kérdezed meg?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!