Vhs tanfolyam

  • Aniko
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #25170 Írta: Aniko
Aniko válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Sziasztok !
Ismét segitséget szeretnék kérni.Voltam a Rathausban Emondtam a varázsigét de bizony nem volt éppen segitokész az ugyintézo. Kedvesen megkérdezte honnan jovok és melyik kurzusra jelentkezek. Mondtam hogy nekem mindegy mert nem dolgozom jo a nappai is az esti is . Erre ezt irta nekem egy papirra : freizugigkeitsbescheinigung fur EU , ( a google nem forditotta le teljesen ) csak hogy valami eu bizonyitvány és beszélt valamilyen documentumokrol.Meg hogy menjek ki. Én azt gondoltam van valamilyen nyomtatvány amit ki kell toltsek, de kivul semmi.Egy éppen arrajáro holgy segitségét kértem na O nagyon segitokesz volt kiderult az auslander irodába kell mennem eljott velem és elmondta az ugyintézonek mit szeretnék majd leforditotta angolra nekem. Abbol annyit értettem hogy ha 3honapig tartozkodok itt akkor mehetek csak iskolába. De én már a tavasz ota be vagyok itt jelentve csak más -más városokba. Sajnos annál az ugyintézonél kotottem ki akivel már korábban volt egy kis nézeteltérésem . Poilce report kiállitása végett mentem be mert volt kilátásban 1munka amihez kérték. Be kellett vinnem a férjem igazolványát , utána meg a munkaszerzodését, es adott mind2onknek egy aufenthaltsanzeige nevu nyomtatványt hogy toltsuk ki. Tudtam hogy ez nem kell ahhoz hogy kiadják sem a férjem munkaszerzodése,Kitoltom visszaviszem és rohogve visszakuldott a másik irodába a kitoltott nyomtatványt el sem kérte . A másik irodában szo nélkul +csinálták 13euro ellenébe de ez nekem 3xi nekifutásra sikerult.Azt hiszem Ezek után én ugy gondolom hogy nem nem ért hanem nem akarja érteni azt hogy mit akarok. Szoval milyen eu bizonyitványt kérnek tolem? Ez lenne a kérdésem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25172 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Aniko írta: Sziasztok !
Ismét segitséget szeretnék kérni.Voltam a Rathausban Emondtam a varázsigét de bizony nem volt éppen segitokész az ugyintézo. Kedvesen megkérdezte honnan jovok és melyik kurzusra jelentkezek. Mondtam hogy nekem mindegy mert nem dolgozom jo a nappai is az esti is . Erre ezt irta nekem egy papirra : freizugigkeitsbescheinigung fur EU , ( a google nem forditotta le teljesen ) csak hogy valami eu bizonyitvány és beszélt valamilyen documentumokrol.Meg hogy menjek ki. Én azt gondoltam van valamilyen nyomtatvány amit ki kell toltsek, de kivul semmi.Egy éppen arrajáro holgy segitségét kértem na O nagyon segitokesz volt kiderult az auslander irodába kell mennem eljott velem és elmondta az ugyintézonek mit szeretnék majd leforditotta angolra nekem. Abbol annyit értettem hogy ha 3honapig tartozkodok itt akkor mehetek csak iskolába. De én már a tavasz ota be vagyok itt jelentve csak más -más városokba. Sajnos annál az ugyintézonél kotottem ki akivel már korábban volt egy kis nézeteltérésem . Poilce report kiállitása végett mentem be mert volt kilátásban 1munka amihez kérték. Be kellett vinnem a férjem igazolványát , utána meg a munkaszerzodését, es adott mind2onknek egy aufenthaltsanzeige nevu nyomtatványt hogy toltsuk ki. Tudtam hogy ez nem kell ahhoz hogy kiadják sem a férjem munkaszerzodése,Kitoltom visszaviszem és rohogve visszakuldott a másik irodába a kitoltott nyomtatványt el sem kérte . A másik irodában szo nélkul +csinálták 13euro ellenébe de ez nekem 3xi nekifutásra sikerult.Azt hiszem Ezek után én ugy gondolom hogy nem nem ért hanem nem akarja érteni azt hogy mit akarok. Szoval milyen eu bizonyitványt kérnek tolem? Ez lenne a kérdésem.

Bal felso sarokban van egy kereso. Oda beirod a varazs szot. freizügigkeitsbescheinigung
Kb. 1 hete volt rola szo utoljara!
Ha nem tudod mit jelent, akkor ne csodalkozz, ha ugyintezo terdet csapkodva kirohog. Kb. azt mutatod, hogy felkeszultseged, mint a hajotorottnek az ocean kozepen.. Mindemellett nem tartozkodsz jogszeruen Nemetorszagban ha mar tavasz ota kint vagy es nincs freizügigkeitsbescheinigung (freedom of movement) papirod.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25175 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Szia Anikó,
bemásolom:

Az uniós polgárok három hónapon túli tartózkodása esetén a tagállamok bejelentési kötelezettséget követelhetnek meg. Tartózkodási (letelepedési) engedély ekkor sem kell, a bejelentésről az illetékes hatóságok igazolást állítanak ki.

Három hónapot meghaladó tartózkodásra azonban csak az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet az adott ország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik. A három hónapot meghaladó tartózkodást regisztráltatni kell az illetékes tagállami hatóságnál, amely szerv igazolást állít ki.

A német jogszabályok szerint a németországi letelepedéshez (három hónapot meghaladó tartózkodáshoz) be kell jelentkezni a lakóhely szerint illetékes közigazgatási/lakcímbejelentő hivatalban (Bürgerbüro/Meldestelle), itt kell igényelni az ún. tartózkodási igazolást (Freizügigkeitsbescheinigung) is.

Az országban történő huzamos tartózkodásra, letelepedésre az jogosult, aki elegendő forrással rendelkezik ahhoz, hogy tartózkodása ne jelentsen indokolatlan terhet Németország szociális ellátórendszerére, és külön jogszabályban meghatározottak szerint biztosítási jogviszony keretében jogosult az egészségbiztosítási szolgáltatások igénybevételére, vagy azok fedezetéről maga gondoskodik.

A lakcímbejelentő hivatal a Bevándorlási Hivatalhoz (Ausländerbehörde) továbbítja a tartózkodási igazolás iránti igényt, majd miután az igazolás elkészült, a Bevándorlási Hivatal postázza ki.

Nekünk például automatikusan küldtek időpontot,amikor a fiammal bejelentkeztünk. A párom akkor már régen kint dolgozott, de igazolnunk kellett, hogy miből is fogunk élni, Biztosítás,munkáltatói igazolás,számlakivonat,stb.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Aniko

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Aniko
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #25182 Írta: Aniko
Aniko válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Teljesen igazad van mahlzeit! Elindultam szótár, laptop, minden nélkül.Sot annak sem jártam utána hogy mik szukségesek ahhoz hogy beiratkozzak egy nyelvsuliba .Igaz hogy kint vagyok a tavasz óta gyakorlatilag de ezalatt voltam 4 városban. Elmentem az adott városba a hivatalba vittem az elozo lakcimbejelento lapot és irták a kovetkezot. Ezzel én megcsinálhattam az adoszámom, az aok-t es fogalmam sem volt arrol hogy nekem valami is hiányzik mármint 3honap elteltével még más is kéne. Dolgoztam korábban magyar cégen keresztul német gyárban 8 honapot es nem csak én , hanem rajtam kivul még vagy 100- an, és nem volt semmi ilyesmink. Dehát amirol nincs tudomásunk az ugyebár nem hiányzik. Ott nem kellett ,eszembe sem jutott hogy most nekem erre szukségem lehet.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25206 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Aniko írta: Teljesen igazad van mahlzeit! Elindultam szótár, laptop, minden nélkül.Sot annak sem jártam utána hogy mik szukségesek ahhoz hogy beiratkozzak egy nyelvsuliba .Igaz hogy kint vagyok a tavasz óta gyakorlatilag de ezalatt voltam 4 városban. Elmentem az adott városba a hivatalba vittem az elozo lakcimbejelento lapot és irták a kovetkezot. Ezzel én megcsinálhattam az adoszámom, az aok-t es fogalmam sem volt arrol hogy nekem valami is hiányzik mármint 3honap elteltével még más is kéne. Dolgoztam korábban magyar cégen keresztul német gyárban 8 honapot es nem csak én , hanem rajtam kivul még vagy 100- an, és nem volt semmi ilyesmink. Dehát amirol nincs tudomásunk az ugyebár nem hiányzik. Ott nem kellett ,eszembe sem jutott hogy most nekem erre szukségem lehet.

Nekem nem kell mentegetoznod. Te eleted, te rizikod. De ne irj olyat, hogy a hivatalban "nem akarnak" megerteni:) HA egy ugyintezonek olyan alapszintu dolgot kell magyaraznia, hogy "esoben vigyel esernyot", akkor furcsan fog rad nezni. Emellett, ha en Mo.-on atkoltozom egy masik varosba, akkor is utanakerdezek a helyi szabalyoknak. Ha az ember kulfoldre jon, akkor alap dolog, hogy mindennek utananez. Mert a te felelosseged. Az osszes EU munkavallalassal kapcsolatos weboldal megemliti a 3 honapos szabalyt es az az osszes nemetorszagi munkavallalst taglalo weboldal pedig a freizügigkeitsbescheinigung-ot. Es megegyszer, ez a apapir nem azert szukseges, mert kell a nyelvtanfolyamodhoz, hanem azert mert KELL a 3 honapot meghalado itt tartozkodashoz. Anyelvtanfolyami problemad, csak annyi, hogy felakadtal egy "szuron". Van meg jopar ilyen..
Az meg hogy magyar cegen keresztul, ki tudja, hogy bejelentve dolgoztal, az nem referencia.
Nu nem piszkalasbol irom, csak ha az ember itt akar maradni hosszabb tavon, kell nemi eletrevalosag.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25211 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Vhs tanfolyam

Szia Anikó!
Csak annyit szeretnék neked segítségül adni...nincs az sehol leírva, hogy csak a város fizetheti a tanfolyamot (!!!).... te is kifizetheted és akkor hamarabb elkezdheted a kurzust. :cheer: Én is jelentkeztem nyelvtanfolyamra, voltam is bent a suliban, megcsináltam az internetes tesztet amivel vissza kellett mennem. Nekem is elmondták, hogy ha kedvezményesen szeretném a tanfolyamot akkor jelentkezzek be a jobcenter-be "munkaügyiközpontba" és intézzem el a freizügigkeitsbescheinigung-ot....azaz itt tartózkodási engedélyt vagy fizethetem saját zsebből is. Én azt választottam, ugyanis a tanfolyam 170eu saját zsebből és 120eu kedvezményesen. Én 50eu miatt nem fogok hagyni egy tanfolyamot elsuhanni. :woohoo:
Azt már neked kell tudnod, hogy mit tudsz finanszírozni és mennyiért mi éri meg neked. Viszont ha nem tudod finanszírozni, akkor bele kell törődnöd, meg kell értened, ahhoz, hogy megkezdhesd idő és intézkedés szükséges és benne van a pakliban, hogy szúrós szemmel néznek rád, hiszen hónapok óta kint élsz, nem beszéled a nyelvet, nem dolgozol, nincs pénzed, de támogatást azt szeretnél! :blush:
Igazuk van a lányoknak, hogy előbb érdeklődj, kutakodj aztán lépj! De ne add fel, ez csak egy akadály, amit le kell győznöd, rázd meg magad és menj tovább!! :laugh:
Minden jót: Hédi
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!